Як українцям в’їхати до Португалії – правила і приклади у 2022 (постійно оновлюється)

Португалія

Чи можна українцям в’їхати до Португалії без віз?

Українці можуть в’їхати до Португалії без візи із біометричним закордонним паспортом як туристи, чи із будь-яким українським документом, посвідчуючим особу як біженці.

При цьому португальські прикордонники можуть вимагати біометричний закордонний паспорт, якщо українці в’їзжають до Португалії не з боку України, будь ласка, зберігайте квитки та інші докази вашої подорожі з України, якщо не маєте біометричного паспорту.

Чи отримають українці допомогу, якщо в’їжджають, як біженці?

Прибуття до Португалії українців, які потребують тимчасового захисту, дозволяється з будь-якими паспортними документами або документами, які ідентифікують особу (для дітей – дозволений в’їзд із Свідоцтвом про народження).

Оформлення візи або дозволу на в’їзд в Португалію не вимагається. Водночас, якщо подорожуючі не мають дійсного біометричного закордонного паспорта, рекомендовано звернутись в Посольство Португалії в країні свого перебування в ЄС для оформлення документу, що підтверджує намір цих громадян звертатись за тимчасовим захистом в Португалії. Цей документ (salvo conduto) тимчасово заміняє біометричний паспорт для здійснення подорожі до Португалії.

Для прибуття в Португалію можна скористатись звичайними комерційними авіарейсами по ЄС (за умови наявності дійсного біометричного паспорта або salvo conduto), міжнародними залізничними та автобусними перевезеннями, приватними авто.

Де українці можуть отримати допомогу?

Допомога з тимчасовим розміщенням, інформаційна підтримка, отримання продуктових наборів та гарячого харчування, речей першої необхідності, продуктів гігієни надаються Центрами підтримки українців, які створені меріями в різних регіонах Португалії та українськими громадськими організаціями:
– Центр надання допомоги в м. Лісабон – Casa do Tinoni (Servico Municipal de Protecao Civil de Lisboa – Rua Cardeal Saraiva, 1070-045 Lisboa), тел. +351 800 910 111 (створений мерією м. Лісабон та Португальським Червоним Хрестом).
– Центра надання допомоги в м. Кашкаіш
– Центр допомоги в м.Віла Нова де Гайя – тел. 933 159 266 / 913 832 906 / 933 159 267 / 913 833 293
– Центр надання допомоги Ukrainian Refugees UAPT, створений українською громадою – WhatsApp / Telegram / Viber +351969293235 (інформація про центри підтримки по всій Португалії)

Які умови соціального забезпечення існують для українців?

Для отримання соціальної допомоги українці повинні спочатку звернутись в Службу з питань іноземців та кордонів (Serviço de Estrangeiros e Fronteiras – https://sefforukraine.sef.pt/) з проханням про надання їм статусу особи, яка потребує тимчасового захисту; а після оформлення номеру соціального страхування (NISS) українці мають право звернутись до Соціальної служби (Segurança Social – https://en.seg-social.pt/portugalforukraine) з проханням про отримання соціальної допомоги, порядок виплати визначається індивідуально в кожному випадку.

Отримання одноразової соціальної допомоги відразу після прибуття до Португалії, а також певних щоденних виплат не передбачено. Фінансова допомога на оренду квартири не надається. Безкоштовного проїзду в громадському транспорті немає.

Скільки часу українці можуть перебувати в країні? Чи можливо подовжити перебування?

Громадяни України не потребують оформлення візи для в’їзду в Португалію (за наявності дійсного біометричного закордонного паспорта). “По безвізу” в Португалії можна перебувати протягом 90 днів. Якщо термін перебування необхідно збільшити, слід звернутись до Служби з питань іноземців та кордонів (https://www.sef.pt/pt/).

При зверненні в Службу з питань іноземців та кордонів (https://sefforukraine.sef.pt/) з проханням про отримання статусу особи,  яка потребує захисту (передбачена можливість звернутись з будь-якими наявними документами: просроченим закордонним паспортом, небіометричним паспортом, продовженим закордонним паспортом, внутрішнім паспортом, ID карткою, Свідоцтвом про народження), українці отримують право на проживання в Португалії на 1 рік (який може бути пізніше продовжений ще на 1 рік)

Чи існують Covid-19 обмежання для українців?

Актуальний перелік ковід-документів (англійською мовою), які слід подати у випадку прибуття в Португалію літаком, див. на https://www.visitportugal.com/en/content/covid-19-measures-implemented-portugal

При відсутності зазначених ковід-документів, в’їзд в Португалію дозволений наземним транспортом.

Заповнення форми для в’їзду не вимагається.

Чи можливий перетин кордону без біометричного паспорту для біженців з України?

Так, прибуття в Португалію без біометричного закордонного паспорта дозволено наземним транспортом.

При оформленні додатково португальського документу “salvo conduto” (документ оформлюється Посольством Португалії в країнах ЄС) прибуття дозволено як наземним транспортом, так і авіарейсами (увага, на авіасполученнях потребується подання ковід документів).

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

Українці можуть звернутись до португальської Служби з питань іноземців та кордонів, португальську Соціальну службу, португальську Службу зайнятості та ін. з будь-якими паспортними документами, в тому числі із закордонним паспортом, термін дії якого закінчується або вже закінчився.

При цьому в Посольстві України в Лісабоні / Консульстві України в Порту можливо продовжити термін дії паспорта (див. https://portugal.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasportni-pytannya)

Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

Українці можуть звернутись до португальської Служби з питань іноземців та кордонів, Соціальної служби, медичних закладів, місцевих шкіл та ін. з будь-якими документами дитини, в тому числі із Свідоцтвом про народження.

При цьому в Посольстві України в Лісабоні / Консульстві України в Порту можливо внести інформацію про дитину (із фото) до паспорта одного з батьків (див. https://portugal.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasportni-pytannya) або замовити закордонний паспорт для дитини (див. https://portugal.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasportni-pytannya/oformyty-passport)

Які правила перетину кордону із домашніми тваринами для українців?

Українці можуть в’їжджати в Португалію з домашніми тваринами.

Прибуття з домашніми тваринами авіатранспортом регулюється правилами авіакомпанії, яка здійснює авіарейс.

При в’їзді наземним транспортом, наявність ветеринарно-санітарного паспорту для перевезення тварини не є обов’язковою, але є бажаною. Якщо на тварину немає оформлених документів, слід звернутись до ветеринарної служби за місцем проживання / перебування (багато ветеринарних центрів виступили з ініціативою надавати послуги безкоштовно).

Які діють правила в’їзду для українців із туристичною метою?

в’їзд для громадян України дозволений

– Для того, щоб скористатись звичайними (комерційними) авіарейсами необхідно мати дійсний український закордонний БІОМЕТРИЧНИЙ паспорт або дійсний небіометричний паспорт та документ, який підтверджує дозвіл на перебування в країнах ЄС (візу, посвідку на проживання, тощо). Подання ковід-документів та заповнення форми для в’їзду з 01 липня 2022 р. не вимагається.

– Прибуття наземним транспортом дозволене з будь-якими паспортними документами або документами, які ідентифікують особу, для дітей – дозволений в’їзд із Свідоцтвом про народження (переклад не вимагається). Перевірка ковід-документів не проводиться. Заповнення форми для в’їзду не вимагається.

Мадейра – для в’їзду не застосовуються ковід-обмеження. Переліт на Мадейру рекомендовано здійснювати з дійсним закордонним паспортом (в тому числі дана вимога застосовується щодо дітей будь-якого віку), так як після прибуття на Мадейру продовжити / замовити новий паспорт без повернення на материкову частину Португалії неможливо (Посольство знаходиться в Лісабоні, Консульство – в м. Порту).

Азорські острови – для в’їзду не застосовуються ковід-обмеження. Переліт на Азорські острови рекомендовано здійснювати з дійсним закордонним паспортом (в тому числі дана вимога застосовується щодо дітей будь-якого віку), так як після прибуття на Азорські острови продовжити / замовити новий паспорт без повернення на материкову частину Португалії неможливо (Посольство знаходиться в Лісабоні, Консульство – в м. Порту).

Прибуття з домашніми тваринами авіатранспортом регулюється правилами авіакомпанії, яка здійснює авіарейс. При в’їзді наземним траспортом, наявність ветеринарно-санітарного паспорту для перевезення тварини не є обов’язковою, але є бажаною. У ситуації, якщо подорожуючий не має документів щодо тварини, Генеральна дирекція з питань продовольства та ветеринарії ПР визначила процедуру для таких випадків, за якою необхідно звернутися через спеціальну адресу електронної пошти acsccdim@dgav.pt aбo tcastro@dgav.pt або pdomingos@dgav.pt

 

В якій би країні ви не орендували авто, будь ласка, обирайте його без депозиту чи застави, чому дешеві авто із депозитом – небезпечні, на прикладі Італії я пояснив тут.

Це єдиний пошуковик, який шукає авто без застави, ось ціни за тиждень на 4-х в Італії.

Оренда авто без депозиту - ціни

Нажаль і у ньому пропозиції без застави є не у всіх містах, тож обирайте мінімальну заставу і найкращі відгуки.

 

Які правила транзитного в’їзду для українців із туристичною метою?

Авіатранзит дозволений для громадян України, які мають дійсний біометричний закордонний паспорт. Актуальний перелік ковід-документів (англійською мовою), які слід подати у випадку прибуття в Португалію літаком, див. на https://www.visitportugal.com/en/content/covid-19-measures-implemented-portugal Заповнення форми для в’їзду/транзиту не вимагається. 

Які існують корисні контакти для українців?

Посольство України в м. Лісабон

Адреса: Avenida das Descobertas, № 18 – Restelo 1400-092 Lisboa – Portugal

Телефон: +351213010043 / гуманітарна допомога +351 210521 730 / ЗМІ +351 213 010 065

Гаряча лінія: +351965088115           https://portugal.mfa.gov.ua/

Email: embucrania@gmail.com  Сторінка у Фейсбук: https://www.facebook.com/ukr.embassy.portugal

Сторінка Консульського відділу у Фейсбук https://bit.ly/3vsZReV Email консульського відділу: consul.edu.pt@gmail.com

Тел. консульського відділу: +351 213015049, +351 213010058

Консульський округ: м. Лісабон, Сетубал, Бежа, Каштелу Бранку, Сантарем, Евора, Лейрія, Порталегре, Фару, Азорські острови, Автономний регіон Мадейра.

Прийом з консульських питань проводиться відповідно до графіку прийому розміщений на https://portugal.mfa.gov.ua/zapys-na-pryiom.

Консульство України в м. Порту

Адреса: Avenida de França, 352, escritorio 3.9-3.10, 4050-276 Porto  

Телефон: +351222011889      Гаряча лінія: +351936708733      https://porto.mfa.gov.ua/

Email: consuladodaucranianoporto@gmail.com     Сторінка у Фейсбук: https://www.facebook.com/UkrConsulPorto

Консульський округ: Авейру, Брага, Браганса, Віана-ду-Каштелу, Візеу, Віла – Реал, Гуарда, Коїмбра, Порту

Прийом проводиться за попереднім записом – https://porto.mfa.gov.ua/zapis-na-konsulskij-prijom

Джерела та важливі посилання

Джерела

tripadvisor.mfa.gov.ua – сайт-карта від українського МЗС збирає правила в’їзду для українців у всі країни світу. Зазвичай, тут актуальна інформація, все структуровано і є джерела.

iatatravelcentre.com/world.php та iatatravelcentre.com – це сайт-карта Міжнародної асоціації повітряного транспорту і Тіматік – звід правил для авіакомпаній. Тут все англійською, сухо і чітко, це саме ті правила, якими керуються авіакомпанії при посадці на рейс.

Ще я користуюся допомогою українців, які живуть в інших країнах, вони краще за всіх знають про можливості в’їзду та особливості перебування в країні. Знаходьте у Facebook тематичну групу “Українці у…” назва міста чи країни, або “Ukrainians in…”, додавайтеся туди і сміливо ставте питання.

Як знайти лоукост квитки?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте так шукати самі на Скайсканер.

Як знайти комфортне житло із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти якісний отель за 7 євро ось тут.

Як знайти якісну страховку із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти страховку за 105 гривень на Хотлайн Фінанс.

 

Якщо у вас залишились запитання – ставте їх у коментарях.

 

Наскільки публікація корисна для вас?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 1

Оцінок ще немає. Поставте оцінку першим.

Спасибо, что поставили низкую оценку!

Пожалуйста, расскажите, что я могу улучшить, достаточно нескольких слов

0 Коментарів


Ось правила коментування на how2go.info:

Якщо коментарів ще немає – не соромтеся запитати першим.

Якщо коментарів багато – спілкуйтесь один із одним, нижче є форма пошуку, знаходьте питання, схожі на ваше і жміть “Відповісти”.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.