Як українцям в’їхати до Великобританії – правила і приклади у 2022 (постійно оновлюється)

Pravila vyizda do Velikoyi Britaniui dlia ukrayinciv

Чи можна українцям в’їхати до Великобританії без віз?

Всім якраїнцям для в’їзду до Великобританії потрібна віза.

Володарі біометричних закордонних паспортів можуть отримати візу онлайн, громадяни, які не мають біометрії, можуть подавати документи на візу особисто у британському візовому центрі.

В’їзд до ВБ можливий без дійсного закордонного паспорта за умови наявності британської візи, оформленої в рамках запроваджених процедур: Ukraine Family Scheme; Ukraine Sponsorship Scheme (детальніше читайте далі).

Чи отримають українці допомогу, якщо в’їжджають, як біженці?

У Великій Британії запроваджені спеціальні процедури щодо спрощеного оформлення віз тимчасово переміщеним громадянам України з правом проживання, працевлаштування, навчання у ВБ та доступом до державних сервісів.

Громадянам України необхідна британська віза для в’їзду до Великої Британії. Уряд ВБ надає можливість оформлювати візи українцям за спрощеною процедурою. Необхідна інформація оновлюється на цьому урядовому сайті

https://www.gov.uk/guidance/support–for–family–members–of–british–nationals–in–ukraine–and–ukrainian–nationals–in–ukraine–and–the–uk#full–publication–update–history

Візи оформлюються за такими напрямками:

–          членам родин громадян Великої Британії, членам родин громадян України, які мають зокрема дозвіл на постійне проживання у Великій Британії Ukraine family scheme

https://www.gov.uk/guidance/apply-for-a-ukraine-family-scheme-visa 

–          спонсорська віза Ukraine sponsorship scheme

https://www.gov.uk/guidance/apply-for-a-visa-under-the-ukraine-sponsorship-scheme

Для цієї візи створено реєстр організацій/приватних осіб, які пропонують свою допомогу у розміщенні українців у ВБ.

За цими процедурами оформлюються візи на термін до 3-х років з правом проживання, працевлаштування, навчання у ВБ та доступом до державних сервісів.

Британські візові центри приймають документи на візи зокрема в Польщі, Угорщині, Молдові, Румунії, Франції

https://www.gov.uk/find–a–visa–application–centre

Громадяни, які не мають дійсних закордонних паспортів, теж можуть подавати документи на візу у британському візовому центрі.

Звернутися до Хоум Офісу з метою консультації можливо за цими номерами:

+44 808 164 8810 – select option 1 (0808 164 8810 if you’re in the UK – select option 1).

+44 (0)175 390 7510.

На урядовому сайті https://www.gov.uk/government/publications/welcome-a-guide-for-ukrainians-arriving-in-the-uk розміщено важливу інформацію для громадян України, які прибувають до Великої Британії. Ця інформація включає поради, що потрібно знати з перших днів перебування у країні, як діяти з метою отримання доступу до основних державних послуг, медичної допомоги, навчання, пошуку роботи, житла, догляду за дітьми.

Де українці можуть отримати допомогу?

Для запровадженої Cпонсорської візи (Ukraine sponsorship scheme) створено реєстр організацій/приватних осіб, які пропонують свою допомогу у розміщенні українців у ВБ. З метою зміни спонсора і місця проживання у Великій Британії необхідно звертатися до місцевої адміністрації (Council) https://www.gov.uk/find-local-council

https://www.gov.uk/government/news/homes-for-ukraine-scheme-launches

На урядовому сайті https://www.gov.uk/government/publications/welcome-a-guide-for-ukrainians-arriving-in-the-uk розміщено важливу інформацію для громадян України, які прибувають до Великої Британії. Ця інформація включає поради, що потрібно знати з перших днів перебування у країні, як діяти з метою отримання доступу до основних державних послуг, медичної допомоги, навчання, пошуку роботи, житла, догляду за дітьми.

Які умови соціального забезпечення існують для українців?

Особи, які прибувають до Великої Британії в рамках запроваджених процедур (Ukraine family scheme; Ukraine sponsorship scheme) щодо спрощеного оформлення віз тимчасово переміщеним громадянам України, мають право на працевлаштування, навчання у ВБ, медичне забезпечення, доступ до державних сервісів.

У Великій Британії діє система соціального забезпечення (benefits), призначена для допомоги тим, хто стикається з фінансовими труднощами. Оформлення соціальної допомоги є у компетенції Department of Work and Pensions (DWP) – Управління праці та соціального забезпечення https://find-your-nearest-jobcentre.dwp.gov.uk/search.php

Перелік передбачених виплат (benefits) міститься на сайті https://www.gov.uk/benefits-calculators

Основною допомогою є Universal Credit https://www.gov.uk/universal-credit – призначена особам, які непрацевлаштовані, мають низький фінансовий дохід, а також особам з неповнолітніми дітьми.

На урядовому сайті https://www.gov.uk/government/publications/welcome-a-guide-for-ukrainians-arriving-in-the-uk розміщено важливу інформацію для громадян України, які прибувають до Великої Британії. Ця інформація включає поради, що потрібно знати з перших днів перебування у країні, як діяти з метою отримання доступу до основних державних послуг, медичної допомоги, навчання, пошуку роботи, житла, догляду за дітьми.

Скільки часу українці можуть перебувати в країні? Чи можливо подовжити перебування?

Уряд Великої Британії надає можливість продовжити термін дії Вашої британської візи або змінити її тип.

Актуальна інформація оновлюється на цьому урядовому сайті

https://www.gov.uk/guidance/ukrainian–nationals–in–the–uk–visa–support

https://www.gov.uk/guidance/support–for–family–members–of–british–nationals–in–ukraine–and–ukrainian–nationals–in–ukraine–and–the–uk#if–youre–ukrainian–and–are–already–in–the–uk

З 03.05.2022 громадяни України, які мали дозвіл на перебування у Великій Британії зокрема на підставі гостьової візи, навчання, працевлаштування станом на 18.03.2022, або термін дії якого закінчився після 01.01.2022, мають право на безкоштовній основі продовжити перебування за процедурою Ukraine Extension Scheme https://www.gov.uk/guidance/apply-to-stay-in-the-uk-under-the-ukraine-extension-scheme . Ця процедура також поширюється на Вашого члена подружжя та дітей, які перебувають у ВБ на Вашому утриманні. За цією процедурою оформлюється дозвіл на проживання у ВБ до 3-х років з правом працевлаштування, навчання та доступом до державних сервісів.

Повідомляємо, що візи сезонних працівників продовжуються до 31 грудня 2022. UK Visas and Immigration буде опрацьовувати це продовження з роботодавцем, за результатом чого Ви маєте бути поінформовані.

Звернутися до Хоум Офісу можливо за цим номером: 0808 164 8810 – select option 2

Також Ви можете надіслати запит на «Виняткову гарантію для осіб, які не маю можливості виїхати з Великої Британії» на електронну адресу cihassuranceteam@homeoffice.gov.uk з метою короткострокового регулювання / продовження Вашого перебування у Великій Британії з такими даними:

1)      ПІБ.

2)      Дата народження.

3)      Громадянство.

4)      Home Office, GWF або будь-який інший реєстраційний номер.

5)      Тип візи. Інформація про наявну британську візу.

6)      Термін дії цієї візи.

7)      Причину, яка змусила Вас залишитись на території Великої Британії (Війна в Україні).

У темі Вашого листа потрібно зазначити «Request for an assurance».

Необхідна інформація щодо цієї процедури є на сайті

https://www.gov.uk/guidance/coronavirus–covid-19-advice–for–uk–visa–applicants–and–temporary–uk–residents

Чи існують Covid-19 обмежання для українців?

З 18 березня ц.р. подорожуючі до Англії звільняються від вимоги пред’явлення COVID-сертифікатів про вакцинацію, проходження тестів на COVID-19, самоізоляції по прибуттю, а також заповнення онлайн форми контактних даних passenger locator form.

Офіційна інформація розміщена на цьому урядовому сайті

https://www.gov.uk/guidance/travel–to–england–from–another–country–during–coronavirus–covid-19

Прийнятним статусом вакцинації в Англію визнається вакцинація повним курсом вакцин

Oxford/AstraZeneca, Pfizer BioNTech, Moderna, Janssen, Sinovac–CoronaVac, Sinopharm Beijing, Covaxin або Novavax (Nuvaxovid та Covovax).

З 11 жовтня 2021 року сертифікати про вакцинацію видані в Україні визнаються у Великій Британії.

Правила в’їзду до Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії є на цих урядових сайтах:

Отримати актуальну інформацію щодо діючих карантинних обмежень на місцевому рівні можливо на цьому урядовому сайті https://www.gov.uk/find–coronavirus–local–restrictions

Чи можливий перетин кордону без біометричного паспорту для біженців з України?

Громадянам України необхідна британська віза для в’їзду до Великої Британії. Громадяни, які не мають дійсних закордонних паспортів, теж можуть подавати документи на візу в рамках запроваджених процедур (Ukraine Family Scheme; Ukraine Sponsorship Scheme) у британському візовому центрі.

В’їзд до ВБ можливий без дійсного закордонного паспорта за умови наявності британської візи, оформленої в рамках запроваджених процедур: Ukraine Family Scheme; Ukraine Sponsorship Scheme.

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

Громадяни України, які постійно або тимчасово перебувають на території Великої Британії і строк дії паспорта яких закінчився, мають можливість продовжити строк його дії у Посольстві України у ВБ (м.Лондон) або у Консульстві України в Единбурзі.

Паспорт продовжується шляхом проставлення на 2-5 сторінці закордонного паспорта запису “Строк дії паспорта продовжено до __.__.202_”, який скріплюється гербовою печаткою Консульського підрозділу. Максимальний строк продовження дії паспорта до 5 років.

Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

У разі, якщо в дитини, що не досягла 16 років, відсутній паспортний документ, інформація про дитину (а саме, фотографія, ім’я та прізвище, дата народження та унікальний номер (за наявності) може бути внесена до закордонного паспорта батька/матері або законного представника.

Які правила перетину кордону із домашніми тваринами для українців?

Інформація щодо порядку ввезення домашніх тварин є на цьому урядовому сайті:

https://www.gov.uk/guidance/bringing-your-pet-to-the-uk-from-ukraine

Для подорожуючих з України запроваджено телефонну лінію для консультацій: +44 3000 200 301 (option 2) та ел.адресу: ukrainepettravel@apha.gov.uk

Які діють правила в’їзду для українців із туристичною метою?

Громадянам України необхідна британська віза для в’їзду до Великої Британії. Уряд ВБ надає можливість оформлювати візи українцям за спрощеною процедурою. Необхідна інформація оновлюється на цьому урядовому сайті

https://www.gov.uk/guidance/support–for–family–members–of–british–nationals–in–ukraine–and–ukrainian–nationals–in–ukraine–and–the–uk#full–publication–update–history

Візи оформлюються за такими напрямками:

– членам родин громадян Великої Британії, членам родин громадян України, які мають зокрема дозвіл на постійне проживання у Великій Британії Ukraine family scheme

https://www.gov.uk/guidance/apply-for-a-ukraine-family-scheme-visa 

– спонсорська віза Ukraine sponsorship scheme

https://www.gov.uk/guidance/apply-for-a-visa-under-the-ukraine-sponsorship-scheme

Для цієї візи створено реєстр організацій/приватних осіб, які пропонують свою допомогу у розміщенні українців у ВБ.

https://www.gov.uk/government/news/homes-for-ukraine-scheme-launches

За цими процедурами оформлюються візи на термін до 3-х років з правом проживання, працевлаштування, навчання у ВБ та доступом до державних сервісів;

З 18 березня ц.р. подорожуючі до Англії звільняються від вимоги пред’явлення COVID-сертифікатів про вакцинацію, проходження тестів на COVID-19, самоізоляції по прибуттю, а також заповнення онлайн форми контактних даних passenger locator form.

Офіційна інформація розміщена на цьому урядовому сайті

https://www.gov.uk/guidance/travel–to–england–from–another–country–during–coronavirus–covid-19

 

В якій би країні ви не орендували авто, будь ласка, обирайте його без депозиту чи застави, чому дешеві авто із депозитом – небезпечні, на прикладі Італії я пояснив тут.

Це єдиний пошуковик, який шукає авто без застави, ось ціни за тиждень на 4-х в Італії.

Оренда авто без депозиту - ціни

Нажаль і у ньому пропозиції без застави є не у всіх містах, тож обирайте мінімальну заставу і найкращі відгуки.

 

Які правила транзитного в’їзду для українців із туристичною метою?

Особи, які подорожують транзитом через Велику Британію, потребують британську візу.

Чинні вимоги щодо в’їзду до країни та транзитного проїзду публікуються на цьому урядовому сайті

https://www.gov.uk/uk-border-control

https://www.gov.uk/guidance/coronavirus-covid-19-safer-air-travel-guidance-for-passengers#transiting-through-england

Аеропортова транзитна віза не вимагається, якщо:

  • особа залишається у транзитній зоні аеропорту з метою пересадки на регулярний рейс в той же день до 23:59
  • не потребує зміни терміналу, яка супроводжується проходженням паспортного контролю
  • багаж має бути призначений до кінцевого пункту подорожі

В аеропортах Stansted і Luton особа в обов’язковому порядку проходить паспортний контроль у зв’язку з чим вимагається транзитна британська віза https://www.gov.uk/transit–visa

Інформація щодо особливостей транзитного проїзду в аеропортах Сполученого Королівства та обставин, за яких не вимагається аеропортова транзитна віза, розміщена за цим посиланням

https://www.gov.uk/check-uk-visa/y/ukraine/transit/somewhere_else/yes

Обмеження щодо проїзду для міжнародного пасажирського залізничного, повітряного, автомобільного сполучення відсутні.

Важлива інформація для перевізників вантажного транспорту є на цьому урядовому сайті

https://www.gov.uk/guidance/transporting-goods-between-great-britain-and-the-eu-guidance-for-hauliers-and-commercial-drivers

Які існують корисні контакти для українців?

Посольство України у Великій Британії. Консульський округ: Англія і Уельс.

Прийом громадян: щоденно, враховуючи вихідні, з 9 до 21:00, за попереднім записом.

Адреса Посольства: 60 Holland Park, London W11 3SJ

Консульський відділ: 78 Kensington Park Road, London W11 2PL

Телефон: +442072438923

Гаряча лінія: +447553483628

Email: consul_gb@mfa.gov.ua

Сайт: http://uk.mfa.gov.ua/ua

Консульство України в Единбурзі. Консульський округ: Шотландія і Північна Ірландія.

Прийом громадян: щоденно, враховуючи вихідні, з 9 до 21:00, за попереднім записом.

Адреса: 8 Windsor Street, Edinburgh EH7 5JR

Телефон: +44(0)1315560023

Гаряча лінія: +447909056906

Email: gc_gbe@mfa.gov.ua

Сайт: https://edinburgh.mfa.gov.ua/

Джерела та важливі посилання

Джерела

tripadvisor.mfa.gov.ua – сайт-карта від українського МЗС збирає правила в’їзду для українців у всі країни світу. Зазвичай, тут актуальна інформація, все структуровано і є джерела.

iatatravelcentre.com/world.php та iatatravelcentre.com – це сайт-карта Міжнародної асоціації повітряного транспорту і Тіматік – звід правил для авіакомпаній. Тут все англійською, сухо і чітко, це саме ті правила, якими керуються авіакомпанії при посадці на рейс.

Ще я користуюся допомогою українців, які живуть в інших країнах, вони краще за всіх знають про можливості в’їзду та особливості перебування в країні. Знаходьте у Facebook тематичну групу “Українці у…” назва міста чи країни, або “Ukrainians in…”, додавайтеся туди і сміливо ставте питання.

Як знайти лоукост квитки?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте так шукати самі на Скайсканер.

Як знайти комфортне житло із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти якісний отель за 7 євро ось тут.

Як знайти якісну страховку із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти страховку за 105 гривень на Хотлайн Фінанс.

 

Якщо у вас залишились запитання – ставте їх у коментарях.

 

Наскільки публікація корисна для вас?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок ще немає. Поставте оцінку першим.

Спасибо, что поставили низкую оценку!

Пожалуйста, расскажите, что я могу улучшить, достаточно нескольких слов

0 Коментарів


Ось правила коментування на how2go.info:

Якщо коментарів ще немає – не соромтеся запитати першим.

Якщо коментарів багато – спілкуйтесь один із одним, нижче є форма пошуку, знаходьте питання, схожі на ваше і жміть “Відповісти”.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.