Як українцям в’їхати до Грузії — правила і приклади у 2022 (постійно оновлюється)

Нужна ли виза в Грузию для украинцев в 2020

Чи потрібна українцям віза до Грузії в 2022?

Ні, для в’їзду в Грузію українцям віза не потрібна. Ви можете перебувати в Грузії до одного повного року (365 днів) без віз. Для в’їзду в Грузію українцям потрібен на вибір:

  • біометричний закордонний паспорт,
  • звичайний закордонний паспорт,
  • внутрішній паспорт нового зразка у вигляді ID-картки,

дійсні довше, ніж ви збираєтеся перебувати в Грузії, важливо, щоб термін дії паспорта не закінчився до виїзду. Турагентства і авіакомпанії можуть зажадати паспорт діючий більше 90 днів з дати передбачуваного виїзду з Грузії, зверніть на це увагу.

Чи отримають українці допомогу, якщо в’їзжають, як біженці?

Уряд Грузії продовжує опрацьовувати питання прийняття рішення, яке запроваджуватиме режим тимчасового захисту для громадян України, які прибули на територію Грузії після 24.02.2022 внаслідок російсько-української війни, проте наразі відповідне рішення не прийняте.

Чи потрібно мені звертатися до Посольства? Чи потрібно мені реєструватися в Посольстві?

Ви маєте право звернутися до Посольства у разі потреби, але Ви не зобов’язані звертатися чи реєструватися.

З яких питань мені потрібно звернутися до дипломатичної установи?

  1. продовжити термін дії закордонного паспорта на термін до 5 років у разі його закінчення (для дітей термін дії закордонного паспорта може бути продовжено на 4 роки);
  2. внести відомості про дітей/дитину до паспорта одного з батьків;
  3. у випадку, якщо у Вас є лише внутрішній паспорт (старого взірця у вигляді книжечки), де відсутні записи латиницею, Ви можете оформити Свідоцтво про підтвердження особи, де Ваші персональні дані будуть зазначені українською, англійською та грузинською мовами.

Де українці можуть отримати допомогу?

Підтримка дітей і сімей, які були вимушено переміщені в результаті конфлікту «World Vision Georgia», +995 577 045645, м.Тбілісі, вул. Ж.Шартава, буд. 67B

НГО «Rights Georgia» є партнером УВКБ ООН та надає безкоштовну юридичну допомогу особам, які шукають притулку в Грузії (+995 32) 299 88 56; (+995) 593 111 405; office@rights.ge

м.Тбілісі, Сабуртало, 0160, вул. Акакія Гахокідзе, 11a https://hrht.ge/en/article-42/

Контактна інформація щодо відомств і організацій, що надають послуги особам, які шукають притулок http://surl.li/bmlyu

Які умови соціального забезпечення існують для українців?

Особам, які мають гуманітарний статус та належать до вразливої категорії надається щомісячна соціальна допомога.

Особа з гуманітарним статусом має право:

а) вибрати місце проживання та вільно пересуватися по території Грузії;

б) отримувати щомісячне грошове утримання відповідно до законодавства Грузії;

в) подорожувати в іншу країну, за винятком країни його/її походження або країн, де членам його/її сім’ї може загрожувати небезпека;

г) отримувати дошкільну та загальну освіту, як це передбачено для громадян Грузії, користуватися державними медичними та соціальними програмами (крім виняткових випадків), а також мати доступ до професійно-технічної та вищої освіти у порядку, встановленому законодавством Грузії;

д) звернутись до уповноваженого органу на отримання громадянства Грузії;

е) здійснювати трудову діяльність на рівних з громадянами Грузії правах, зокрема бути самозайнятим або найнятим іншим роботодавцем.

Разом з тим, згідно з рішенням уряду Грузії, школярі, які в результаті військових дій, розпочатих в Україні 24 лютого 2022 року, не можуть продовжувати здобувати загальну освіту в українських школах і висловлюють бажання продовжити навчання в Грузії, будуть зараховані до шкіл у спрощеному порядку.

Учні можуть бути зараховані до того класу, в якому вони навчалися в українському загальноосвітньому закладі станом на 24 лютого 2022 року.

Бажаючі продовжити навчання в Грузії повинні подати заяву в бажану школу. Грузія, як і інші країни, запропонує студентам з України навчатися в державних і приватних школах державною та іншими мовами.

Детальну інформацію можна отримати на гарячій лінії Міністерства освіти і науки Грузії: (995 32) 2 200 220.

Працевлаштування в Грузії

З вакансіями щодо працевлаштування громадян України на території Грузії можна ознайомитися за такими посиланнями: https://www.jobs.ge/https://www.hr.ge/ та https://www.dopomoga.ge/

Яку медичну допомогу українці можуть отримати?

Уряд Грузії вніс поправки до Указу N387 від 2 березня 2022 року щодо заходів, які повинні бути прийняті у зв’язку з військовими діями на території України. Указ забезпечує доступ до таких послуг, як імунізація, лікування туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, надання спеціальних ліків, догляд за матір’ю та дитиною, включаючи допологовий догляд та спостереження за новонародженими, психічне здоров’я, медикаментозне лікування діабету, діаліз, лікування рідкісних захворювань, Covid-19 (тестування вакцинація, лікування).  Громадяни України можуть отримати інформацію від Міністерства охорони здоров’я на гарячій лінії 1505 (працює як російською, так і англійською мовами).

American Hospital Tbilisi започаткував програму надання безоплатної медичної допомоги для громадян України, що прибули на територію Грузії після початку російсько-української війни. З переліком послуг можна ознайомитись на сайті: https://ahtbilisi.com/ або за номером телефона: 009 009.

Доступні мови для спілкування: російська, грузинська, англійська.

Скільки часу українці можуть перебувати в країні?

Відповідно до законодавства Грузії громадяни України мають право безвізового в’їзду та перебування на території Грузії протягом 1 повного року.

Чи варто оформлювати статус біженця?

Питання, пов’язані з отриманням притулку в Грузії, регулюються Законом Грузії про міжнародний захист. Закон передбачає такі форми міжнародного захисту:

  • статус біженця;
  • гуманітарний статус;
  • статус особи, яка перебуває під тимчасовим захистом.

Рішення про надання будь-якого з вищезазначених статусів приймається Міністерством внутрішніх справ Грузії.

Чи існують Covid-19 обмежання для українців?

З 15 червня 2022 року всі іноземні громадяни, які подорожують будь-яким шляхом (✈ повітряним, 🚗 наземним або ⛵ морем) до Грузії, звільняються від обов’язку надавати сертифікати про вакцинацію або негативні результати ПЛР-тестування.

Чи можливий перетин кордону без біометричного паспорту для біженців з України?

Перелік проїзних документів, необхідних для в’їзду, перебування, виїзду та прямування транзитом через територію Грузії:

– паспорт громадянина України для виїзду за кордон (можливий в’їзд без біометричного закордонного паспорта);

– посвідчення особи моряка (за наявності суднової ролі або виписки з неї);

– посвідчення члена екіпажу (за наявності запису в польотному завданні);

– паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм – ID Card (виключно для поїздок прямого авіаційного або морського міжнародного сполучення між територіями держав Сторін).

Для громадян України, які прямують до Грузії з боку рф можливий в’їзд за паспортом громадянина України та за свідоцтвом про народження для неповнолітніх осіб.

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

З 1 березня 2022 року строк дії біометричних паспортів громадян України для виїзду за кордон може продовжуватись на термін до  5 років!

Крім того, до паспортів батьків або законних представників здійснюється вклеювання фотокартки дітей із зазначенням їх персональних даних. Ця інформація посвідчує їхню особу та підтверджує громадянство України.

Продовження строку дії паспортів, вклеювання фотокарток дитини до паспортів батьків або законних представників, здійснюють територіальні органи/територіальні підрозділи ДМС, а також посольства та консульські установи України.

Таким чином, з метою продовження паспортного документа необхідно звернутися до консульського відділу Посольства України в Грузії.

Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

За відсутності паспортного документа в дитини, до паспортів батьків або законних представників здійснюється вклеювання фотокартки дітей із зазначенням їх персональних даних. Ця інформація посвідчує їхню особу та підтверджує громадянство України. Також в такому випадку може бути оформлене свідоцтво про ідентифікацію особи.

З метою внесення даних щодо дітей до паспортів батьків або законних представників або оформлення відповідного свідоцтва необхідно звернутися до консульського відділу Посольства України в Грузії.

Які правила перетину кордону із домашніми тваринами для українців?

При провезенні не більше 5 одиниць багажу з домашніми тваринами та/або ручної поклажі пасажирів, які не призначені для господарської діяльності, тварина (домашня тварина) повинна відповідати таким вимогам:

бути здоровим;

мають бути проведені профілактична вакцинація, діагностичне дослідження та відповідна обробка;

повинні супроводжуватися ветеринарним сертифікатом або паспортом тварини.

Закордонний паспорт для собак і кішок повинен містити наступну основну інформацію:

дані про тварину (інформація для її ідентифікації);

дані про власника тварини;

адреса проживання;

дані про проведені ветеринарні заходи щодо тварини (з посиланням на дати):

про щеплення від сказу;

лікування проти еко- та ендопаразитів.

Примітка:

Домашні тварини – собаки, кішки, тхори, безхребетні (крім бджіл і ракоподібних), тропічні декоративні риби, амфібії, рептилії, всі птахи (крім: перепелів, фазанів, капусти, страуса, курки, індички, чайки, качки, гусака), гризунів та домашніх кроликів у супроводі власника або відповідальної за них фізичної особи та не призначені для продажу чи передачі іншому власнику.

Як джерела та посилання із інформацією для українських біженців існують?

Управління Верховного комісару у справах біженців в Грузії http://surl.li/bmmak

(+995 32) 238 62 02, (+995) 577 415 610 м.Тбілісі, 0160, просп. Казбегі, 2а, geotbprt@unhcr.org

 Відділ з питань міжнародного захисту Департаменту міграції МВС Грузії – http://surl.li/bmmbd

(+995) 598 08 00 97 Грузія, м.Тбілісі, 0182, вул. Михайла Гахокідзе, 16, dipi@mia.gov.ge

НГО «Rights Georgia» є партнером УВКБ ООН та надає безкоштовну юридичну допомогу особам, які шукають притулку в Грузії (+995 32) 299 88 56; (+995) 593 111 405; office@rights.ge

м.Тбілісі, Сабуртало, 0160, вул. Акакія Гахокідзе, 11a https://hrht.ge/en/article-42/

 Підтримка дітей і сімей, які були вимушено переміщені в результаті конфлікту «World Vision Georgia», +995 577 045645, м.Тбілісі, вул. Ж.Шартава, буд. 67B

Питання пов’язані з правами людини Офіс народного захисника Грузії – омбудсмен

гаряча лінія – 1481, Email: info@ombudsman.ge, 0102, м.Тбілісі, просп. Д.Агмашенебелі, буд. 80.

Які діють правила в’їзду для українців із туристичною метою?

Можливий за певних умов.

Дозволено в’їзд:

громадянам України та власникам посвідки на проживання в Україні на зазначених нижче умовах:

подорожувати необхідно безпосередньо із держав-членів Європейського Союзу, Ізраїлю, Туреччини, Швейцарії, Норвегії, США, Великобританії та Північної Ірландії, Саудівської Аравії, Катару, ОАЕ, Бахрейну, Вірменії, Азербайджану, України, Казахстану, РФ, Білорусі, включаючи транзитні поїздки через треті країни.

Громадянин будь-якої іноземної країни, який подорожує з будь-якої країни, будь-яким маршрутом ( ✈  повітряним, 🚗  наземним і ⛵ морем) може в’їхати до Грузії за таких умов:

Вакциновані подорожуючі мають представити:

документ, що підтверджує проведення повного курсу (дві дози, одна доза у випадку Johnson & Johnson) будь-якої вакцинації проти COVID-19;

Невакциновані подорожуючі мають представити:

Сертифікат негативного результату ПЛР-дослідження, зроблений протягом останніх 72 годин перед поїздкою до Грузії.

Сертифікат про негативний результат ПЛР-дослідження має бути представлений грузинською, англійською або російською мовами.

Будь-яка особа віком до 10 років (незалежно від громадянства) звільняється від обов’язку подавати негативний результат ПЛР-дослідження, пройденого протягом останніх 72 годин до візиту до Грузії.

З 01.12.2021 громадяни України (з огляду на те, що Україна є країною-членом системи «EU Digital COVID Certificate») мають змогу в’їжджати на територію Грузії, пред’явивши друковані або цифрові документи, що підтверджують повний курс (дві дози (одна доза у разі щеплення вакциною Johnson&Johnson) будь-якої вакцинації проти COVID-19.

Всі особи, які перебували у Південно-Африканській Республіці, Республіці Ботсвана, Республіці Зімбабве, Республіці Намібія, Королівстві Лесото, Королівстві Есватіні (Свазіленд), Республіці Мозамбік, Республіці Малаві протягом останніх 14 днів, будуть поміщені в обов’язковий карантин на 14 днів після в’їзду.

Після закінчення 14 днів ізоляції/карантину особа має пройти ПЛР-тестування.

Іноземні громадяни повинні самостійно покривати витрати на ізоляцію/карантин і ПЛР-тестування.

Поради подорожуючим:

– Чи можна в’їхати в Грузію за Сертифікатом вакцинації в Додатку Дія? Так

– Чи можна в’їхати в Грузію за паперовим сертифікатом з порталу Дія (з QR code)? Так

– Чи можна в’їхати в Грузію за паперовим свідоцтвом ВООЗ (жовтий сертифікат), виданим сімейним лікарем? Так. Між Україною і Грузією досягнуто домовленості про взаємне визнання документів імунізації від COVID-19. Таким чином, громадянам України, вакцинованим проти COVID-19, під час подорожі в Грузію повітряним транспортом необхідно надати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію/профілактику, що підтверджує повний курс (дві дози (одна доза у разі щеплення вакциною Johnson&Johnson) будь-якої вакцинації проти COVID-19 у прикордонних пунктах пропуску

– Чи можна в’їхати в Грузію на підставі негативного ПЛР тесту, зроблено не більш ніж 72 години в будь-якій лабораторії? Так

– Чи можна в’їхати в Грузію на підставі негативного ПЛР тесту, зробленого в лабораторії із затвердженого переліка? В Грузію можна в’їхати  на підставі негативного ПЛР тесту, зробленого в будь-якій лабораторії.

– Чи можна в’їхати в Грузію на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 годин? Ні

– Чи потрібно робити додатковий ПЛР тест після прибуття, якщо так, то в який термін? При перетині кордону Грузії з негативним результатом ПЛР-тесту, проведеного не більш ніж за 72 години до поїздки в Грузію на 3-й день перебування необхідно обов’язково пройти ПЛР-тестування за свій рахунок. Вакциновані особи звільняються від вимоги проходження ПЛР-тестування на 3-й день перебування.

Які правила транзитного в’їзду для українців із туристичною метою?

Дозволено

Які існують особливості по країні?

Громадяни України можуть безкоштовно користуватися громадським транспортом.

Які існують корисні контакти для українців?

Посольство України в Грузії

Адреса: Грузія, 0162, м. Тбілісі, проспект Іллі Чавчавадзе,76-г

Телефон: +995 32 231 11 61, +995 32 231 14 54

Гаряча лінія: +995 595 08 22 88 (виключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України)

Email: emb_ge@mfa.gov.ua

Посилання: http://georgia.mfa.gov.ua


Якщо залишились питання — пишіть в коментарях.

Хочете подякувати автору? Вам сюди.

 

 

Джерело — сайт МЗС України.

Насколько публикация полезна?

Нажмите на звезду, чтобы оценить!

Средняя оценка 5 / 5. Количество оценок: 1

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Спасибо, что поставили низкую оценку!

Пожалуйста, расскажите, что я могу улучшить, достаточно нескольких слов

Алексей Кучер
Лоукост-аналітик, консультант. Пишу про лоукост тревел з 2014. Підбираю лоукост квитки та житло для українців з 2017.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.