Як українцям в’їхати до Грузії — правила і приклади у 2022 (постійно оновлюється)

Нужна ли виза в Грузию для украинцев в 2020

Чи потрібна українцям віза до Грузії в 2022?

Ні, для в’їзду в Грузію українцям віза не потрібна. Ви можете перебувати в Грузії до одного повного року (365 днів) без віз.

Що потрібно українцям для в’їзду в Грузію у листопаді 2022?

Для в’їзду в Грузію українцям потрібен біометричний чи звичайний закордонний паспорт та страховка.  Закордонний паспорт повинен бути дійсним довше, ніж ви збираєтеся перебувати в Грузії, важливо, щоб термін дії паспорта не закінчився до виїзду.

Про в’їзд в Грузію із внутрішнім паспортом у вигляді ID-картки зараз існують різні відгуки. Офіційно, в’їзд із цим документом дозволений напряму з України, тож зараз неможливий. На практиці, прикордонники впускають українців, що втікають від війни із ID-картками на кордоні РФ-Грузія, але при в’їзді із “мирних” напрямків (з Туреччини, країн ЄС…) є негативні відгуки.

Як виїхати з Грузії в країни Шенген та Україну зараз?

Для перельоту з Грузії в країни Шенген та Євросоюзу на кордоні у вас вимагатимуть біометричний закордонний паспорт або візу, якщо у вас їх немає, будь ласка, зателефонуйте в Консульство України в Грузії, вони допомагають з документами.

Але бувають і винятки, ось відгук про в’їзд до Німеччини з Грузії зі звичайним закордонним паспортом, джерело.

Можно ли из Грузии лететь в Германию без биометрии - листопад 2022

Для повренення в Україну є можливість летіти в Молдову без біометрії і по землі – в Україну.

Далі я наведу кілька цитат-відповідей з сайту МЗС України, якщо у вас виникнуть питання, будь ласка, пишіть в коментарях.

Чи отримають українці допомогу, якщо в’їжджають, як біженці?

Урядом Грузії прийнято Постанову №1254 від 13 липня 2022 року “Про заходи соціально-економічної підтримки громадян України, які в’їхали на територію Грузії у зв’язку з триваючими воєнними діями в Україні, та осіб, які мають право на постійне проживання в Україні”. Зазначеною постановою передбачено надання фінансування строком на три місяці на сім’ю у розмірі 300 ларі (103 євро) на місяць, а також забезпечення прожиткових умов на одну особу у розмірі 45 ларі (15 євро).  З метою отримання грошової допомоги необхідно звертатися до ЮОПП-Агентства з питань ВПО, екомігрантів і забезпечення джерелами існування під державним контролем Міністерства ВПО з окупованих територій, праці, охорони здоров’я та соціального захисту Грузії за телефоном 1505.

На додаток до 3 місяців державної підтримки українців в Грузії, УВКБ ООН спільно з World Vision надаватиме 235 ларі на людину на місяць протягом як мінімум 2 місяців. Всі заявки на отримання грошової допомоги від УВКБ ООН слід подавати в World Vision Georgia за телефоном + 995 577 045645 або + 995 577 258479 в будні дні.

Чи потрібно мені звертатися до Посольства? Чи потрібно мені реєструватися в Посольстві?

Ви маєте право звернутися до Посольства у разі потреби, але Ви не зобов’язані звертатися чи реєструватися.

З яких питань мені потрібно звернутися до дипломатичної установи?

 1. продовжити термін дії закордонного паспорта на термін до 5 років у разі його закінчення (для дітей термін дії закордонного паспорта може бути продовжено на 4 роки);
 2. внести відомості про дітей/дитину до паспорта одного з батьків;
 3. у випадку, якщо у Вас є лише внутрішній паспорт (старого взірця у вигляді книжечки), де відсутні записи латиницею, Ви можете оформити Свідоцтво про підтвердження особи, де Ваші персональні дані будуть зазначені українською, англійською та грузинською мовами.

Де українці можуть отримати допомогу?

Підтримка дітей і сімей, які були вимушено переміщені в результаті конфлікту «World Vision Georgia», +995 577 045645, м.Тбілісі, вул. Ж.Шартава, буд. 67B

НГО «Rights Georgia» є партнером УВКБ ООН та надає безкоштовну юридичну допомогу особам, які шукають притулку в Грузії (+995 32) 299 88 56; (+995) 593 111 405; office@rights.ge

м.Тбілісі, Сабуртало, 0160, вул. Акакія Гахокідзе, 11a https://hrht.ge/en/article-42/

Контактна інформація щодо відомств і організацій, що надають послуги особам, які шукають притулок http://surl.li/bmlyu

Які умови соціального забезпечення існують для українців?

Особам, які мають гуманітарний статус та належать до вразливої категорії надається щомісячна соціальна допомога.

Особа з гуманітарним статусом має право:

а) вибрати місце проживання та вільно пересуватися по території Грузії;

б) отримувати щомісячне грошове утримання відповідно до законодавства Грузії;

в) подорожувати в іншу країну, за винятком країни його/її походження або країн, де членам його/її сім’ї може загрожувати небезпека;

г) отримувати дошкільну та загальну освіту, як це передбачено для громадян Грузії, користуватися державними медичними та соціальними програмами (крім виняткових випадків), а також мати доступ до професійно-технічної та вищої освіти у порядку, встановленому законодавством Грузії;

д) звернутись до уповноваженого органу на отримання громадянства Грузії;

е) здійснювати трудову діяльність на рівних з громадянами Грузії правах, зокрема бути самозайнятим або найнятим іншим роботодавцем.

Разом з тим, згідно з рішенням уряду Грузії, школярі, які в результаті військових дій, розпочатих в Україні 24 лютого 2022 року, не можуть продовжувати здобувати загальну освіту в українських школах і висловлюють бажання продовжити навчання в Грузії, будуть зараховані до шкіл у спрощеному порядку.

Учні можуть бути зараховані до того класу, в якому вони навчалися в українському загальноосвітньому закладі станом на 24 лютого 2022 року.

Бажаючі продовжити навчання в Грузії повинні подати заяву в бажану школу. Грузія, як і інші країни, запропонує студентам з України навчатися в державних і приватних школах державною та іншими мовами.

Детальну інформацію можна отримати на гарячій лінії Міністерства освіти і науки Грузії: (995 32) 2 200 220.

Працевлаштування в Грузії

З вакансіями щодо працевлаштування громадян України на території Грузії можна ознайомитися за такими посиланнями: https://www.jobs.ge/https://www.hr.ge/ та https://www.dopomoga.ge/

Скільки часу українці можуть перебувати в країні? Чи можливо подовжити перебування?

Відповідно до законодавства Грузії громадяни України мають право безвізового в’їзду та перебування на території Грузії протягом 1 повного року.

Чи існують Covid-19 обмежання для українців?

З 15 червня 2022 року всі іноземні громадяни, які подорожують будь-яким шляхом (✈ повітряним, 🚗 наземним або ⛵ морем) до Грузії, звільняються від обов’язку надавати сертифікати про вакцинацію або негативні результати ПЛР-тестування.

Чи можливий перетин кордону без біометричного паспорту для біженців з України?

Перелік проїзних документів, необхідних для в’їзду, перебування, виїзду та прямування транзитом через територію Грузії:

– паспорт громадянина України для виїзду за кордон (можливий в’їзд без біометричного закордонного паспорта);

– посвідчення особи моряка (за наявності суднової ролі або виписки з неї);

– посвідчення члена екіпажу (за наявності запису в польотному завданні);

– паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм – ID Card (виключно для поїздок прямого авіаційного або морського міжнародного сполучення між територіями держав Сторін).

Для громадян України, які прямують до Грузії з боку рф можливий в’їзд за паспортом громадянина України та за свідоцтвом про народження для неповнолітніх осіб.

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

З 1 березня 2022 року строк дії біометричних паспортів громадян України для виїзду за кордон може продовжуватись на термін до  5 років!

Крім того, до паспортів батьків або законних представників здійснюється вклеювання фотокартки дітей із зазначенням їх персональних даних. Ця інформація посвідчує їхню особу та підтверджує громадянство України.

Продовження строку дії паспортів, вклеювання фотокарток дитини до паспортів батьків або законних представників, здійснюють територіальні органи/територіальні підрозділи ДМС, а також посольства та консульські установи України.

Таким чином, з метою продовження паспортного документа необхідно звернутися до консульського відділу Посольства України в Грузії.

Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

За відсутності паспортного документа в дитини, до паспортів батьків або законних представників здійснюється вклеювання фотокартки дітей із зазначенням їх персональних даних. Ця інформація посвідчує їхню особу та підтверджує громадянство України. Також в такому випадку може бути оформлене свідоцтво про ідентифікацію особи.

З метою внесення даних щодо дітей до паспортів батьків або законних представників або оформлення відповідного свідоцтва необхідно звернутися до консульського відділу Посольства України в Грузії.

Які правила перетину кордону із домашніми тваринами для українців?

При провезенні не більше 5 одиниць багажу з домашніми тваринами та/або ручної поклажі пасажирів, які не призначені для господарської діяльності, тварина (домашня тварина) повинна відповідати таким вимогам:

бути здоровим;

мають бути проведені профілактична вакцинація, діагностичне дослідження та відповідна обробка;

повинні супроводжуватися ветеринарним сертифікатом або паспортом тварини.

Закордонний паспорт для собак і кішок повинен містити наступну основну інформацію:

дані про тварину (інформація для її ідентифікації);

дані про власника тварини;

адреса проживання;

дані про проведені ветеринарні заходи щодо тварини (з посиланням на дати):

про щеплення від сказу;

лікування проти еко- та ендопаразитів.

Примітка:

Домашні тварини – собаки, кішки, тхори, безхребетні (крім бджіл і ракоподібних), тропічні декоративні риби, амфібії, рептилії, всі птахи (крім: перепелів, фазанів, капусти, страуса, курки, індички, чайки, качки, гусака), гризунів та домашніх кроликів у супроводі власника або відповідальної за них фізичної особи та не призначені для продажу чи передачі іншому власнику.

Чи потрібна страховка для в’їзду в Грузію?

Так, для в’їзду в Грузію із туристичною метою вам потрібна страховка, незалежно від того, їдете ви з України, чи інших країн.

Ось порівняння страхових на основі мого досвіду, обирайте для себе.

СтраховаМій досвід
VusoЛегко і швидко, адекватні ціни і умови, для оформлення не обов’язково знаходитись в Україні
ARXНайкращі умови, але оформляти замучаєшься, я брав собі на рік – звичайну, весь світ крім США та Канади
EKTAДуже легко і швидко, дешево, але умови страхування підкачали
PZUНадійна польська страхова, найкращі ціни – на Hotline finance
Hotline financeЦе пошуковик страховок,  збирає акції та знижки страхових, тож за найкращими цінами – сюди, легко і швидко, можна почитати відгуки

А чи варто взагалі робити страховку? Ось спеціально для вас зібрав кілька історій.

Додам тільки, що в країни Шенген вас просто не впустять без страховки, одного разу я виявився серед тих трьох пасажирів, яких чекав весь автобус і ми дуже швидко😂 робили страховку прямо на кордоні.

А ось моя історія, після якої я купую страховку для кожної подорожі, доречі все відбувалося в Грузії😳

Де знайти житло для в’їзду в Грузію?

На кордоні можуть запитати про ваше житло в Грузії, ось 5 ночей на двох в Тбілісі.

Где найти жильё для въезда в ГрузиюЩоб побачити такі ціни, вибирайте місто і дати тут, сортуйте результати пошуку за ціною і відгуками гостей.

Я встановив їх мобільний додаток, він збирає знижки на житло, підтягує реальні відгуки і фото з різних сайтів.

Мені сподобалося, спробуйте.

 

Скільки коштують квитки до Грузії в 2022?

Найдешевше зараз летіти до Грузії з Польщі – ціни від 23 євро та Угорщини – від 42 євро.

Вибирайте дати і країну вильоту тут.

А це мій улюблений мобільний додаток, він показує карту лоукостерів з вашого міста, вибирає найдешевші дати в місяці, якщо квиток став дешевше, він надішле повідомлення…

Спробуйте самі:

  

Які правила транзитного в’їзду для українців?

Дозволено

Як спілкуватися з представниками авіакомпанії при посадці на рейс?

Часто саме представник авіакомпанії приймає рішення будете ви летіти чи ні, ось мій досвід.

Ми з другом летіли в Еквадор з Іспанії в січні 2022. Всі документи для в’їзду я зібрав, перевірив і перевірив ще раз, приїжджаємо в аеропорт і на реєстрації моєму другові кажуть, вибачте, у вас повинен бути зворотний квиток з Еквадору. Іду розбиратися і пропоную дівчині заглянути в Timatic – керівництво для авіакомпаній за правилами в’їзду. Вона відправляє мене до представника авіакомпанії в аеропорту, йду, пояснюю питання. Дівчина дивиться в Timatic і… не знаходить чіткої вимоги зворотного квитка, є тільки вимога перебувати в Еквадорі не більше 90 днів. Вона кличе начальство і ми разом читаємо текст, там є тільки вимога 90 днів і вказано, що ми маємо право продовжити перебування на місці.

Результат – нам без черги видають посадкові, навіть не глянувши у наші тести і сертифікати про вакцинацію.

Висновок, спілкуйтеся з представниками авіакомпанії їхньою мовою, мовою Timatic, перед подорожжю ви спокійно можете все вивчити і відчувати себе дуже впевнено.

Лайфхаки:

 • перед поїздкою встановіть мобільний додаток для покупки квитків:
    
  і завжди зможете купити зворотний квиток прямо в аеропорту, якщо авіакомпанія буде наполягати на своїх вимогах;
 • вибирайте в якості безкоштовної ручної поклажі м’який рюкзак, я купив 30-ти літровий і його жодного разу не перевіряли за розмірами.

Як поводитися на кордоні та відповідати на запитання прикордонників?

Ввічливість – звичайне шанобливе і уважне ставлення без підлещування. Бажання зрозуміти, що хоче прикордонник і допомогти йому = самому собі.

Впевненість – прийде з досвідом. У перших поїздках важливо знати куди і навіщо ви їдете і говорити правду про все. Не бійтеся зробити помилку або щось забути, якщо ви говорите правду, то побоюватися нічого.

Зовнішній вигляд – одягайтеся як хочете, головне – бути чистим і тверезим.

Куди/навіщо ви їдете? Будьте готові впевнено пояснити причину в’їзду в країну, якщо це туризм, то продумайте маршрут, візит до знайомих – підготуйте контакти тих до кого їдете…

Де ви будете жити? Завжди майте житло на перші кілька днів, це зручно і знімає питання на кордоні.

Скільки у вас грошей з собою? Ідеально показати багато готівки, але необов’язково, гроші можуть бути на карті, в біткоінах… я показую ноутбук, пояснюю, що заробляю віддалено, розповідаю, що роблю.

Підготуйте контакти знайомих в країні, в яку в’їжджаєте. Якщо прикордоннику розкажуть про вас на його рідній мові, це часто знімає всі питання.

Які існують корисні контакти для українців?

Посольство України в Грузії

Адреса: Грузія, 0162, м. Тбілісі, проспект Іллі Чавчавадзе,76-г

Телефон: +995 32 231 11 61, +995 32 231 14 54

Гаряча лінія: +995 595 08 22 88 (виключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України)

Email: emb_ge@mfa.gov.ua

Посилання: http://georgia.mfa.gov.ua

Джерела та важливі посилання

Джерела

tripadvisor.mfa.gov.ua – сайт-карта від українського МЗС збирає правила в’їзду для українців у всі країни світу. Зазвичай, тут актуальна інформація, все структуровано і є джерела.

iatatravelcentre.com/world.php та iatatravelcentre.com – це сайт-карта Міжнародної асоціації повітряного транспорту і Тіматік – звід правил для авіакомпаній. Тут все англійською, сухо і чітко, це саме ті правила, якими керуються авіакомпанії при посадці на рейс.

Ще я користуюся допомогою українців, які живуть в інших країнах, вони краще за всіх знають про можливості в’їзду та особливості перебування в країні. Знаходьте у Facebook тематичну групу “Українці у…” назва міста чи країни, або “Ukrainians in…”, додавайтеся туди і сміливо ставте питання.

Як знайти лоукост квитки?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте так шукати самі на Скайсканер.

Як знайти комфортне житло із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти якісний отель за 7 євро ось тут.

Як знайти якісну страховку із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти страховку за 105 гривень на Хотлайн Фінанс.

 

Якщо у вас залишились запитання – ставте їх у коментарях.

 

Наскільки публікація корисна для вас?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 5

Оцінок ще немає. Поставте оцінку першим.

Спасибо, что поставили низкую оценку!

Пожалуйста, расскажите, что я могу улучшить, достаточно нескольких слов

5 коментарів


Ось правила коментування на how2go.info:

Якщо коментарів ще немає – не соромтеся запитати першим.

Якщо коментарів багато – спілкуйтесь один із одним, нижче є форма пошуку, знаходьте питання, схожі на ваше і жміть “Відповісти”.

 1. Доброго дня! Класна стаття! Дуже все чітко та зрозуміло! Дякую Вам!
  Можна, будь-ласка, ще одне питання з приводу оформлення дитячого закордонного паспорту: для оформлення обов’язково потрібен дозвіл батька? Просто він працює в іншій країні, у рейсі, і немає змоги вийти на сушу, щоб якось відправити дозвіл.
  Що ж робити?(
  Наперед дякую за відповідь!

  1. Юлія, добрий день, дякую вам за питання, але воно повністю до Посольства, тільки там вам чітко розкажуть процедуру отримання документу, пишіть, дзвоніть в Посольство України, вони відповідають дуже добре.

   Гарно вам все оформити,

   Олексій

 2. Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста! Мы находимся на оккупированой территории Украины, хотим через росию выехать в Грузию, дальше в Турцию, потом в Румынию. Вся проблема заключается в том, что срок действия паспорта мужа закончился в 2018, а у сына в 2020, у дочки паспорта нет. Как можно решить эти проблемы, если можно?

  1. Ольга, добрый день, в Грузию вы сможете въехать с любыми внутренними украинскими документами, можно пробовать даже с Дія, но не дальше. Уже в Турцию без загранпаспортов вас не впустят. Можно в Грузии делать паспорт для возвращения в Украину (белый паспорт), делать в него визу и дальше лететь с визой в Румынию.

   Хорошего решения и путешествия,

   Алексей

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.