Як українцям в’їхати до Норвегії – правила і приклади у 2022 (постійно оновлюється)

Pravila vyizda v Norvegiu dlia ukrayinciv

Чи можна українцям в’їхати до Норвегії без віз?

Українці можуть в’їхати до Норвегії без візи із біометричним закордонним паспортом як туристи, чи із будь-яким українським документом, посвідчуючим особу як біженці.

При цьому норвезькі прикордонники можуть вимагати біометричний закордонний паспорт, якщо українці в’їжджають до Норвегії не з боку України.

Чи отримають українці допомогу, якщо в’їжджають, як біженці?

Уряд Норвегії ухвалив рішення щодо «тимчасового колективного захисту» громадян України в Норвегії, які залишили Україну внаслідок агресії Росії. Рішенням передбачено можливість отримати тимчасовий дозвіл на проживання в Норвегії на один рік, який може бути продовжений на строк до трьох років навіть у разі відсутності у громадян України біометричних закордонних паспортів або закордонних паспортів старого зразка. Більш детально відповіді на такі питання буде оприлюднено, щойно норвезька влада завершить внутрішнє узгодження відповідного порядку.

Детальніше про умови набуття статусу колективного захисту можна ознайомитися на сайті Директорату з імміграції Норвегії Інформація про перебування в Норвегії для біженців з України – UDI.

Де українці можуть отримати допомогу?

Одним із першочергових завдань для більшості громадян України, які приймуть рішення скористатися правовим механізмом «тимчасового колективного захисту» на території Норвегії, буде реєстрація у норвезьких національних центрах прийому громадян України. Одним з найбільших є Національний центр прийому (Nasjonalt Ankomstsenter / National Arrival Center) у містечку Роде (Mosseveien 58, 1640 Råde). Прохання до громадян України, які прибуватимуть до таких центрів, виконувати рекомендації та вимоги представників влади Норвегії. Для надання консультативної та іншої допомоги нашим громадянам у таких центрах до роботи у них буде залучено україномовних волонтерів, зокрема й з організацій української громади Норвегії.

Ті громадяни України, які мають рідних або знайомих в Норвегії, і мають можливість тимчасово розміститися в їхніх оселях.

Норвезьке суспільство є відкритим і доброзичливим, всі громадяни Норвегії щиро співчувають і готові підтримувати Україну та наших громадян. Разом з тим громадяни Норвегії не будуть готові ставитися толерантно до будь-яких порушень громадського порядку та звичного для них способу життя. Прохання до всіх громадян України, які вже прибули або можуть прибути на територію Норвегії, з першого дня проявляти високу культуру спілкування, бути доброзичливими, дбати про навколишнє середовище, зокрема й підтримувати чистоту та порядок у місцях проживання.

Які умови соціального забезпечення існують для українців?

Надаватиметься соціальна допомога.

При прийнятті нашими співвітчизниками остаточного рішення щодо вибору саме Норвегії для тимчасового притулку важливо також враховувати два наступні чинники:

– за рівнем вартості проживання Норвегія належить до «найдорожчих» країн світу; Уряд Норвегії надаватиме підтримку для забезпечення найважливіших життєвих потреб громадян України, насамперед, щодо харчування, проживання, доступу до медичних послуг, здобуття початкової, середньої та вищої освіти; але слід також усвідомлювати, що всі інші потреби матимуть забезпечуватися нашими громадянами за власний рахунок, і що це коштуватиме суттєво більше, ніж в інших європейських країнах;

– для можливого майбутнього працевлаштування в Норвегії для багатьох професій буде необхідно володіти норвезькою мовою.

Скільки часу українці можуть перебувати в країні? Чи можливо подовжити перебування?

Громадянам України дозволено продовжувати легально перебувати в Норвегії, навіть якщо пробули тут більше 90 днів. Оскільки такі громадяни не мають посвідки на проживання, вони не мають прав, які надає дозвіл на проживання. Це означає, серед іншого, що такі громадяни не мають права працювати в Норвегії.

Щоб отримати права в Норвегії, необхідно подати заявку на отримання дозволу на проживання або тимчасовий колективний захист. Якщо громадянин України подає заявку на тимчасовий колективний захист, він отримає права, як тільки зареєструє свою заяву. Якщо громадянин України подає заяву на отримання іншої посвідки на проживання, то отримає права лише після отримання позитивного рішення щодо заяви про дозвіл на проживання.

Детальніше на сайті Директорату з питань імміграції Норвегії Інформація про перебування в Норвегії для біженців з України – UDI.

До тих пір, поки припиняється обов’язок повернення громадян України на Батьківщину, громадяни України, можуть подавати документи на всі види дозволів на проживання в Норвегії.

Якщо громадянин України має дійсний дозвіл на проживання в іншій безпечній країні, куди можна повернутися, Норвегія не прийме заяву на отримання дозволу на проживання в Норвегії зараз.

Якщо громадянин України подає заяву на тимчасовий колективний захист і отримує позитивне рішення, такий громадянин все одно може подати заяву на отримання інших видів дозволів на проживання. Громадянам України необхідно аналізувати,  який саме вид на проживання може бути актуальним конкретно для них, щоб подати заявку. Якщо є сім’я у Норвегії, можливо подати заявку на імміграцію сім’ї. Іншим варіантом може бути дозвіл на роботу.

Чи існують Covid-19 обмежання для українців?

Наразі обмеження на в’їзд у зв’язку з COVID-19 скасовані. Норвегія відкрита для в’їзду для всіх іноземців, які мають право на в’їзд на територію країни відповідно до Закону про імміграцію.

Чи можливий перетин кордону без біометричного паспорту для біженців з України?

Так. Для громадян України дозволяється перетин кордону Норвегії без біометричного закордонного паспорта (також дітям) наземним транспортним засобом (автомобіль, автобус) та кораблем.

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

На період дії воєнного стану в Україні Кабінет Міністрів України затвердив Тимчасовий порядок внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Цим документом передбачена можливість продовження строку дії біометричного паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а також внесення інформації про дитину до паспорта для виїзду за кордон батьків.

Обидві дії здійснюються безкоштовно, в день звернення до Посольства.

ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ДІЇ ЗАКОРДОННОГО БІОМЕТРИЧНОГО ПАСПОРТА

Для продовження терміну дії закордонного паспорта дорослої особи заявник подає на прийомі такі документи:

 1. Заява (отримується та заповнюється під час прийому)
 2. Закордонний паспорт заявника та його копію
 3. Паспорт громадянина України заявника (за наявності)

Для продовження терміну дії закордонного паспорта дитини один із її батьків подає на прийомі такі документи, в оригіналі:

 1. Заява (отримується та заповнюється під час прийому)
 2. Закордонний паспорт дитини та його копію
 3. Закордонний паспорт заявника (того з батьків, хто подає документи) та його копію
 4. Свідоцтво про народження дитини та його копію

ВНЕСЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ДИТИНУ ДО ЗАКОРДОННОГО ПАСПОРТА ОДНОГО З БАТЬКІВ

Для внесення інформації про дитину до свого закордонного паспорта один із її батьків подає такі документи, в оригіналі:

 1. Заява (отримується та заповнюється під час прийому)
 2. Свій закордонний паспорт та його копію
 3. Дві кольорові фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 см (в Норвегії Ви можете зробити таке фото в будь-якому фотоавтоматі або фотостудії).
 4. Свідоцтво про народження дитини та його копію. УВАГА! Якщо свідоцтво про народження видане не в Україні, воно подається належним чином засвідченим та з перекладом українською мовою.

Можливим є оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

Діти до 16 років за відсутності у них паспорта громадянина України для виїзду за кордон можуть бути вписані у паспорт(и) батьків, згідно процедури, визначеної Тимчасовим порядком.

Можливим є оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Які правила перетину кордону із домашніми тваринами для українців?

Загальні правила для власників домашніх тварин, які прибули з України

 • Реєстрація та ветеринарні огляди: Норвезьке управління з безпеки харчових продуктів зобов’язане реєструвати та обстежувати всіх домашніх тварин, які прибувають до Норвегії разом із власниками. Це робиться з метою зниження ризику поширення серйозних інфекційних захворювань, таких як сказ, серед людей та інших тварин у Норвегії.

 • Завчасне повідомлення про прибуття: за можливості власники домашніх тварин повинні надіслати на адресу Норвезького управління з безпеки харчових продуктів завчасне повідомлення про ввезення домашніх тварин до Норвегії. Це дозволить прискорити проведення необхідних ветеринарних оглядів після перетину кордону. Ел. адреса: BIP.gardermoen@mattilsynet.no

 • Огляд домашніх тварин, які прибувають із господарями в центри первинного прийому біженців, готелі або приватні будинки: якщо домашні тварини не пройшли ветеринарний огляд під час перетину кордону, необхідно одразу після прибуття звернутися до Норвезького управління з безпеки харчових продуктів (за тел. 00 47 22 00 00) для попереднього запису.

Детальніше з умовами ввезення тварин можна ознайомитися за посиланням Домашні тварини, привезені з України | The Norwegian Food Safety Authority (mattilsynet.no).

Які діють правила в’їзду для українців із туристичною метою?

Режим в’їзду: Безвізовий (для пред’явників дипломатичного паспорта, біометричних службового або паспорта громадянина України для виїзду за кордон).

Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів протягом 180 днів.

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Норвегія про спрощення оформлення віз від 13.02.2008 р.

Regulation (EU) 2017/850 of the European Parliament and of the Council of 17 May amending Regulation (EC) No 539/2001 listing the third countries whose nationals must be in possession of visas when crossing the external borders and those whose nationals are exempt from that requirement.

 

В якій би країні ви не орендували авто, будь ласка, обирайте його без депозиту чи застави, чому дешеві авто із депозитом – небезпечні, на прикладі Італії я пояснив тут.

Це єдиний пошуковик, який шукає авто без застави, ось ціни за тиждень на 4-х в Італії.

Оренда авто без депозиту - ціни

Нажаль і у ньому пропозиції без застави є не у всіх містах, тож обирайте мінімальну заставу і найкращі відгуки.

 

Які правила транзитного в’їзду для українців із туристичною метою?

Дозволено

Які існують корисні контакти для українців?

Посольство України в Норвегії

Адреса: Arbins gate 4, 0253 Oslo

Телефон: +47 22 83 55 60

Гаряча лінія: +47 90 92 70 40

Email: emb_no@mfa.gov.ua

Сайт: http://norway.mfa.gov.ua/ua

Джерела та важливі посилання

Джерела

tripadvisor.mfa.gov.ua – сайт-карта від українського МЗС збирає правила в’їзду для українців у всі країни світу. Зазвичай, тут актуальна інформація, все структуровано і є джерела.

iatatravelcentre.com/world.php та iatatravelcentre.com – це сайт-карта Міжнародної асоціації повітряного транспорту і Тіматік – звід правил для авіакомпаній. Тут все англійською, сухо і чітко, це саме ті правила, якими керуються авіакомпанії при посадці на рейс.

Ще я користуюся допомогою українців, які живуть в інших країнах, вони краще за всіх знають про можливості в’їзду та особливості перебування в країні. Знаходьте у Facebook тематичну групу “Українці у…” назва міста чи країни, або “Ukrainians in…”, додавайтеся туди і сміливо ставте питання.

Як знайти лоукост квитки?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте так шукати самі на Скайсканер.

Як знайти комфортне житло із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти якісний отель за 7 євро ось тут.

Як знайти якісну страховку із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти страховку за 105 гривень на Хотлайн Фінанс.

 

Якщо у вас залишились запитання – ставте їх у коментарях.

 

Наскільки публікація корисна для вас?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 1

Оцінок ще немає. Поставте оцінку першим.

Спасибо, что поставили низкую оценку!

Пожалуйста, расскажите, что я могу улучшить, достаточно нескольких слов

0 Коментарів


Ось правила коментування на how2go.info:

Якщо коментарів ще немає – не соромтеся запитати першим.

Якщо коментарів багато – спілкуйтесь один із одним, нижче є форма пошуку, знаходьте питання, схожі на ваше і жміть “Відповісти”.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.