Як українцям в’їхати до Італії — правила і приклади у 2022 (постійно оновлюється)

Як українці можуть в’їхати до Італії в 2022?

Українці з біометричним закордонним паспортом в’їжджають до Італії без віз.

З 09.03.2022 італійська влада ввела в’їзні візи для власників звичайних (небіометричних) закордонних паспортів, внутрішніх паспортів або дітей зі свідоцтвами про народження, ці візи оформляються в італійських дипломатичних установах.

З практики: велика частина українців в’їжджає до Італії наземним транспортом без оформлення в’їзної візи.

Чи можуть українці подорожувати по ЄС і до України після оформлення статусу тимчасової допомоги?

Ось дуже корисне відео “Європейської правди” про можливості подорожей для українців всередині ЄС та в Україну із детальними поясненнями та прикладами.

Чи отримають українці допомогу, якщо в’їзжають, як біженці?

Важлива інформація для громадян України, які змушені рятуватися від війни в Україні та перебувають на території Італії після 24.02.2022 року

Нашим співвітчизникам, які змушені рятуватися від війни в Україні, італійським урядом надається всіляке сприяння та захист. Усі визначені процедури спрямовані на максимальне забезпечення потреб громадян України та здійснюються на високому організаційному рівні, уникаючи зайвої бюрократизації процесів. У цьому зв’язку, закликаємо шановне українське товариство чітко дотримуватися вимог та порад вповноважених інституцій Італійської Республіки.

На сьогоднішній день прийнято рішення, що захист діятиме протягом одного року (з можливістю продовження до 1 року) та забезпечує проживання, медичне обслуговування, доступ до житла, ринку праці та освіти.

Де українці можуть отримати допомогу?

Центри допомоги громадянам України, які рятуються від війни наразі створені в місцях найбільшого зосередження громадян України, а саме (актуальні контакти на цей час):

 • м.Рим: телефон гарячої лінії 800938873
 • регіон Лаціо: телефон гарячої лінії 803555 (+390699509292 для дзвінків за кордону )
 • м.Неаполь: via J.F.Kennedy, 54 – Zona Fuorigrotta
 • м.Мілан: телефон гарячої лінії 020202
 • м.Флоренція та регіон Тоскана : +393896674128
 • регіон П’ємонте: +393516906640
 • м.Больцано: +393351438701
 • регіон Венето: +393898745065
 • м.Тренто телефон гарячої лінії 3316299

Які умови соціального забезпечення існують для українців?

Італійський Уряд готовий забезпечувати громадян Україн, що тікають від війни усім необхідним, проте, слід зауважити, що ці функції розподілені між різними державними органами. Так, наприклад, забезпеченням тимчасовим житлом здійснює Префектура, медичним обслуговуванням – Міністерство охорони здоров’я, дозволами на проживання в Італії – міграційна служба (Questura), що потенційно може створити певні складнощі для громадян, оскільки всі ці органи знаходяться в різних місцях.

Яку медичну допомогу українці можуть отримати?

Для отримання інформації щодо дійсності медичної документації чи перевірки стану здоров’я, телефонуйте за безкоштовним номером 1500 або за безкоштовним номером регіону, в якому ви знаходитесь. Вам також необхідно особисто звернутися до найближчого медичного закладу ASL з метою отримання тимчасової картки медичного обслуговування (codice STP). Картка STP надає доступ до невідкладної, необхідної і постійної амбулаторної та стаціонарної допомоги при захворюваннях та травмах, а також для виписування медичних препаратів в державних та акредитованих приватних медичних установах.

Скільки часу українці можуть перебувати в країні?

Громадяни, які прибули в Італію  і чий термін перебування на законних підставах на території Італії закінчується, мають звернутися до найближчого відділення міграційної служби (Questura) з клопотанням  оформити  дозвіл на проживання.

Найближче відділення міграційної служби можна знайти за посиланням нижче

https://questure.poliziadistato.it/

Чи варто оформлювати статус біженця?

Громадяни України, які тікають від війни мають право оформити документ, що дає право тимчасово проживати на території Італії. Цей дозвіл також дозволяє працевлаштуватися в Італії та здійснювати поїздки до інших країн, в тому числі повернутися в Україну. Для оформлення цього дозволу (protezione temporanea) необхідно особисто звернутися до відділення міграційної служби (Questura).

Не рекомендується клопотати про оформлення стутсу біженця оскільки такий тип дозволу передбачає суттєві обмеження, пов’язаних з поверненням в Україну.

Чи існують Covid-19 обмежання для українців?

З 1 червня 2022 року всі обмеження зняті, проте є обовʼязковим  носінням маски з типом захисту FFP2 у громадському транспорті, театрах, кінотеатрах, концертних залах.

Чи можливий перетин кордону без біометричного паспорту для біженців з України?

ТАК (при використанні наземного транспорту)

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

Якщо ваш паспорт громадянина України для виїзду за кордон («закордонний паспорт») закінчився і ви в’їхали до Італії після 24.02.2022 року по паспорту громадянина України (так званому, «внутрішньому паспорту») вам необхідно обов’язково звернутися до найближчої української дипломатичної установи для оформлення документів, що ідентифікують особу та підтверджують громадянство України.

Посольство України в Італії (консульський відділ)

 

+393519886823 

gc_it@mfa.gov.ua

 

Roma, via Monte Pramaggiore, 13
Генеральне консульство України в Мілані+393487254038 

consmilano1@gmail.com

gc_itm@mfa.gov.ua

 

Milano, via Ludovico di Breme, 11
Генеральне консульство України в Неаполі+393277364822 

consolato.ucraina.napoli@gmail.com

gc_itn@mfa.gov.ua

 

Napoli, via G.Porzio, 4 Centro Direzionale, isola B-3, int.5-6

Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

Якщо ваші діти до 16 років мають лише свідоцтва  про народження та  перетнули кордон лише на підставі цього документа, вам необхідно обов’язково звернутися до найближчої української дипломатичної установи для оформлення документів, що ідентифікують особу та підтверджують громадянство України.

Посольство України в Італії (консульський відділ)

 

+393519886823 

gc_it@mfa.gov.ua

 

Roma, via Monte Pramaggiore, 13
Генеральне консульство України в Мілані+393487254038 

consmilano1@gmail.com

gc_itm@mfa.gov.ua

 

Milano, via Ludovico di Breme, 11
Генеральне консульство України в Неаполі+393277364822 

consolato.ucraina.napoli@gmail.com

gc_itn@mfa.gov.ua

 

Napoli, via G.Porzio, 4 Centro Direzionale, isola B-3, int.5-6

Які правила перетину кордону із домашніми тваринами для українців?

Дозволяється при наявності документів міжнародного зразка

Як джерела та посилання із інформацією для українських біженців існують?

https://www.protezionecivile.gov.it/it/notizia/online-una-scheda-con-le-informazioni-utili-i-cittadini-ucraini-arrivo-italia

Які діють правила в’їзду для українців із туристичною метою?

Режим в’їзду: Безвізовий (для пред’явників дипломатичного паспорта, біометричних службового або паспорта громадянина України для виїзду за кордон).

Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів протягом 180 днів.

Угода між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 18.06.2007р.

Угода між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 23.07.2012 р.

Regulation (EU) 2017/850 of the European Parliament and of the Council of 17 May amending Regulation (EC) No 539/2001 listing the third countries whose nationals must be in possession of visas when crossing the external borders and those whose nationals are exempt from that requirement

Які правила транзитного в’їзду для українців із туристичною метою?

Дозволено

Які існують особливості по країні?

Важлива та корисна інформація для громадян України, що вимушено перебувають на території Італії

За інформацією щодо дійсності медичної документації чи стану здоров’я, телефонуйте за безкоштовним номером 1500 або за безкоштовним номером регіону, в якому ви знаходитесь. Вам також необхідно особисто звернутися до найближчого медичного закладу ASL з метою отримання тимчасової картки медичного обслуговування (codice STP).

До кого ви можете звернутися, якщо вам потрібне житло для себе та вашої сім’ї.

 • Якщо у вас немає житла, то ви можете звернутися до відділень Префектури у місті, в якому знаходитесь, пояснивши вашу ситуацію та необхідність влаштування у приймальних закладах.

Що ви повинні зробити, щоб упорядкувати своє становище на території Італії протягом 90 днів перебування:

 • Як громадянин України, який має біометричний паспорт, ви звільнені від в’їзної візи, і ви можете перебувати на території Італії максимум 90 днів з моменту в’їзду до Шенгенської зони.
 • Поспішіть упорядкувати своє положення, таким чином буде легше оперативно надати вам необхідну допомогу.
 • Якщо ви прибули з країни Шенгенської зони, наприклад Словенії, органи влади цієї країни вже поставили штамп про в’їзд у ваш паспорт, то від цієї дати ви повинні відрахувати 90 днів.
 • Якщо ж у вашому паспорті немає штампу, ви повинні звернутися до Головного відділення поліції – імміграційної служби міста (Questura), де ви знаходитесь, і задекларувати свою присутність.

 

Що потрібно зробити, щоб упорядкувати своє положення на італійській території після 90 днів перебування.

 • Якщо ви вирішили залишитися в Італії більше 90 днів, тоді ви повинні звернутися до Головного відділення поліції – імміграційної служби міста (Questura), в якому знаходитесь, щоб отримати всю необхідну інформацію про різні можливості регулярного перебування на території Італії. Жителям України, що рятуються від війни, надається тимчасовий захист, який діє протягом одного року з можливістю продовження на наступні шість місяців двічі, тобто максимум ще на один рік, та забезпечує право на проживання, медичне обслуговування, доступ до житла, ринку праці та освіти.

Інша інформація:

– Не забувайте завжди мати при собі паспорт або документ, що посвідчує особу.

– Якщо ви не маєте з собою документа, що посвідчує особу, зверніться до консульської установи відповідно до розподілу консульських округів (Генеральне консульство України в Мілані, Генеральне консульство України в Неаполі, консульський відділ Посольства України в Італії у м. Рим).

– У разі будь-яких сумнівів, щодо вашого перебування в Італії, ви завжди можете звернутися до Головного відділення поліції – імміграційної служби (Questura), або до найближчого до вас комісаріату державної поліції.

– У разі будь-якої потреби або невідкладності щодо стану вашого здоров’я ви можете звернутися до найближчої лікарні.

– Не забувайте мати при собі Covid-сертифікат про вакцинацію.

Продовжуйте слідкувати за оновленням інформації на сторінка facebook консульських установ України в Італії:

Консульський відділ Посольства України в Італії – https://www.facebook.com/consular.office.of.the.embassy.of.ukraine.in.rome

Генеральне консульство України в Мілані – https://www.facebook.com/milan.mfa.gov.ua

Генеральне консульство України в Неаполі – https://www.facebook.com/ukrconsnapoli

Які існують корисні контакти для українців?

Посольство України в Італії (м.Рим) 

(межі консульського округу – Регіони Лаціо, Тоскана, Абруццо, Умбрія, Марке, Молізе, Сардинія, Республіка Сан Марино, Республіка Мальта)

ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Пн – Пт   9:00 –  16:00

Сб 10:00 – 14:00

Генеральне консульство України в Мілані

(межі консульського округу – Регіони Емілія-Романія, Фріулі-Венеція Джулія, Лігурія, Ломбардія, П’ємонт, Трентіно-Альто-Адідже, Валь д’Аоста, Венето)

 • Адреса: Via Ludovico di Breme 11, 20156 Milano
 • Телефон: +39 02  801333,
 • Гаряча лінія: +39 348 7254038
 • Волонтери, що надають консультативну допомогу для біженців з України  +393516149179 та +393519303843
 • Email: milanoconsolato1@gmail.com
 • Facebook https://www.facebook.com/milan.mfa.gov.ua

ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Пн – Пт   9:00 –  16:00

Сб 10:00 – 14:00

Генеральне консульство України в Неаполі

(межі консульського округу – Регіони Кампанія, Калабрія, Базиліката, Пулья, Сицилія)

 • Адреса: Via G.Porzio, 4 Centro Direzionale, isola B-3, int.5-6, 80143 Napoli
 • Телефон: +39 081 7875433,
 • Гаряча лінія: +39 327 7364822
 • Email: consolato.ucraino.napoli@gmail.com
 • Facebook https://www.facebook.com/ukrconsnapoli

ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Пн – Пт   9:00 –  16:00

Сб 10:00 – 14:00


Якщо залишились питання — пишіть в коментарях.

Хочете подякувати автору? Вам сюди.

 

 

Джерело — сайт МЗС України.

Насколько публикация полезна?

Нажмите на звезду, чтобы оценить!

Средняя оценка 5 / 5. Количество оценок: 1

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Спасибо, что поставили низкую оценку!

Пожалуйста, расскажите, что я могу улучшить, достаточно нескольких слов

Алексей Кучер
Лоукост-аналітик, консультант. Пишу про лоукост тревел з 2014. Підбираю лоукост квитки та житло для українців з 2017.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.