Чи потрібна віза в Південно-Африканську Республіку для українців, всі новини про в’їзд в ПАР в 2023 (постійно оновлюється)

Pravila vyizda v PAR dlia ukrayinciv

Чи потрібна віза українцям для в’їзду в Південно-Африканську Республіку (ПАР) у 2023?

Так, для в’їзду в Південно-Африканську Республіку українцям потрібна віза.

Отримати її можна в Посольстві ПАР у будь-якій країні світу, Посольство в Києві знаходиться за адресою вулиця Велика Васильківська, 9/2, телефон 044 289 8840. Сайту у Посольства немає, тільки ось така інформація про Україну на загальному сайті МЗС ПАР.

Посольство ПАР В Україні

А тут відгуки про роботу Посольства на Гугл картах.

Особливість! Для в’їзду в ПАР із дітьми необхідно надати дозвіл батьків або одного з них у разі самостійного виїзду дитини або у супроводі одного з батьків, а також свідоцтво про народження дитини із перекладом англійською.

Далі я наведу кілька цитат-відповідей з сайту МЗС України, якщо у вас виникнуть питання, будь ласка, пишіть в коментарях.

Чи отримають українці допомогу, якщо в’їжджають, як біженці?

Режиму тимчасового захисту для громадян України, які тікають від війни, а також спеціальних умов в’їзду для громадян України урядом ПАР не запроваджено.

В’їзд громадянам України урядом  дозволений на загальних умовах – за умови наперед оформленої в Посольстві ПАР в Польщі візи та наявності дійсного закордонного паспорта як у дітей так і у дорослих (паспорти із помітками про продовження строку дії паспорта та паспорти батьків із внесеною до них інформацією про дітей при перетині кордону не приймаються).

При перебуванні на території ПАР подати анкету на продовження візи можливо  двічи, терміном по 30 днів.

Де українці можуть отримати допомогу?

Спеціальних центрів для надання допомоги громадянам України урядом Південної Африки не створено. У разі необхідності надання допомоги із пошуком помешкання можливо зернутись до консульського підрозділу Посольства або перевірити наявність житла, наданого волонтерами, на платформі “Прихисток”: https://prykhystok.in.ua/

Які умови соціального забезпечення існують для українців?

Соціального забезпечення громадянам України, які шукають притулку в умовах війни урядом Південної Африки не запроваджено. У разі необхідності надання допомоги із пошуком помешкання можливо зернутись консульського підрозділу Посольства або перевірити наявність житла, наданого волонтерами, на платформі “Прихисток”: https://prykhystok.in.ua/

Скільки часу українці можуть перебувати в країні? Чи можливо подовжити перебування?

Продовження візи здійснюється через місцеві міграційні органи  –  вони продовжують візи Українцям, які не можуть повернутися додому через військові дії.

При перебуванні на території ПАР подати анкету на продовження візи можливо  двічи, терміном по 30 днів.

Чи існують Covid-19 обмежання для українців?

Прибуття до країни можливе  через міжнародні пункти пропуску та за умови наявності негативного тесту на коронавірус, виготовленого не пізніше ніж за 72 години до моменту прибуття – незалежно від наявнсті сертифікату про повну вакцинацію від Covid-19.

Чи можливий перетин кордону без біометричного паспорту для біженців з України?

Ні.

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

Якщо Ви в’їхали до Південної Африки  по закордонному паспорту, термін якого вже закінчився або термін закінчується протягом наступних трьох місяців – можливо звернутися до консульського підрозділу Посольства України в ПАР  для продовження дії паспорта

Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

Якщо  дитина перетнула кордон із свідоцтвом про народження, а мати / батько має закордонний паспорт (біометричний або старого зразка), можливо внести відомості про дитину у свій паспорт. Для цього потрібно звернутися до консульського підрозділу Посольства України в ПАР. Із собою потрібно мати оригінал паспорту, та копію паспорту, оригінал та копію свідоцтва про народження та дві фотокартки розміром 3.5×4.5 (якщо свідоцтво про народження видане іншою країною ніж Україна, його необхідно легалізувати у Міністерстві закордонних справ країни, яка його видала). До паспортів батьків вносять інформацію про дітей віком до 18 років.

Які правила перетину кордону із домашніми тваринами для українців?

При подорожі з тваринами  умови перевезення необхідно уточнювати у авіакомпанії-перевізника

Які діють правила в’їзду для українців із туристичною метою?

В’їзд до країни можливий за наявності сертифікату про вакцинацію проти коронавірусу.

На момент в’їзду необхідно мати наперед оформлену візу, яку громадяни України можуть отримати лише через Посольство ПАР в Польщі.

Які правила транзитного в’їзду для українців?

Транзит дозволено за умови наявності сертифікату про вакцинацію від коронавірусу.

Які існують корисні контакти для українців?

Посольство України в ПАР:

Адреса: 398 Marais Str., Brooklyn 0181, Pretoria

Телефон: +27 12 460 1946

Гаряча лінія: +27 681987112

Email: emb_za@mfa.gov.ua

Сайт: http://rsa.mfa.gov.ua/

https://rsa.mfa.gov.ua

Як спілкуватися з представниками авіакомпанії при посадці на рейс?

Часто саме представник авіакомпанії приймає рішення будете ви летіти чи ні, ось мій досвід.

Ми з другом летіли в Еквадор з Іспанії в січні 2022. Всі документи для в’їзду я зібрав, перевірив і перевірив ще раз, приїжджаємо в аеропорт і на реєстрації моєму другові кажуть, вибачте, у вас повинен бути зворотний квиток з Еквадору. Іду розбиратися і пропоную дівчині заглянути в Timatic – керівництво для авіакомпаній за правилами в’їзду. Вона відправляє мене до представника авіакомпанії в аеропорту, йду, пояснюю питання. Дівчина дивиться в Timatic і… не знаходить чіткої вимоги зворотного квитка, є тільки вимога перебувати в Еквадорі не більше 90 днів. Вона кличе начальство і ми разом читаємо текст, там є тільки вимога 90 днів і вказано, що ми маємо право продовжити перебування на місці.

Результат – нам без черги видають посадкові, навіть не глянувши у наші тести і сертифікати про вакцинацію.

Висновок, спілкуйтеся з представниками авіакомпанії їхньою мовою, мовою Timatic, перед подорожжю ви спокійно можете все вивчити і відчувати себе дуже впевнено.

Лайфхаки:

  • перед поїздкою встановіть мобільний додаток для покупки квитків:
      
    і завжди зможете купити зворотний квиток прямо в аеропорту, якщо авіакомпанія буде наполягати на своїх вимогах;
  • вибирайте в якості безкоштовної ручної поклажі м’який рюкзак, я купив 30-ти літровий і його жодного разу не перевіряли за розмірами.

Як поводитися на кордоні та відповідати на запитання прикордонників?

Ввічливість – звичайне шанобливе і уважне ставлення без підлещування. Бажання зрозуміти, що хоче прикордонник і допомогти йому = самому собі.

Впевненість – прийде з досвідом. У перших поїздках важливо знати куди і навіщо ви їдете і говорити правду про все. Не бійтеся зробити помилку або щось забути, якщо ви говорите правду, то побоюватися нічого.

Зовнішній вигляд – одягайтеся як хочете, головне – бути чистим і тверезим.

Куди/навіщо ви їдете? Будьте готові впевнено пояснити причину в’їзду в країну, якщо це туризм, то продумайте маршрут, візит до знайомих – підготуйте контакти тих до кого їдете…

Де ви будете жити? Завжди майте житло на перші кілька днів, це зручно і знімає питання на кордоні.

Скільки у вас грошей з собою? Ідеально показати багато готівки, але необов’язково, гроші можуть бути на карті, в біткоінах… я показую ноутбук, пояснюю, що заробляю віддалено, розповідаю, що роблю.

Підготуйте контакти знайомих в країні, в яку в’їжджаєте. Якщо прикордоннику розкажуть про вас на його рідній мові, це часто знімає всі питання.

Джерела та важливі посилання

Джерела

tripadvisor.mfa.gov.ua – сайт-карта від українського МЗС збирає правила в’їзду для українців у всі країни світу. Зазвичай, тут актуальна інформація, все структуровано і є джерела.

iatatravelcentre.com/world.php та iatatravelcentre.com – це сайт-карта Міжнародної асоціації повітряного транспорту і Тіматік – звід правил для авіакомпаній. Тут все англійською, сухо і чітко, це саме ті правила, якими керуються авіакомпанії при посадці на рейс.

Ще я користуюся допомогою українців, які живуть в інших країнах, вони краще за всіх знають про можливості в’їзду та особливості перебування в країні. Знаходьте у Facebook тематичну групу “Українці у…” назва міста чи країни, або “Ukrainians in…”, додавайтеся туди і сміливо ставте питання.

Як знайти лоукост квитки?

У вікні “Звідки” можна обрати країну замість міста і побачити найвигідніші пропозиції неподалік, у вікні дат – подивитись календар цін.

Знайдіть свій лоукост квиток на Скайсканер, ось тут покрокове відео із подробицями.

Як знайти комфортне житло із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти отель із відгуками 8+ за 7 євро.

Як знайти якісну страховку із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти страховку без франшизи за 105 гривень.

 

Якщо у вас залишились запитання – ставте їх у коментарях.

 

Наскільки публікація корисна для вас?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок ще немає. Поставте оцінку першим.

Дякую, що оцінили мою статтю

БУДЬ ЛАСКА, напишіть кілька слів, що саме не сподобалось, це дійсно для мне важливо

0 Коментарів


Ось правила коментування на how2go.info:

Якщо коментарів ще немає – не соромтеся запитати першим.

Якщо коментарів багато – спілкуйтесь один із одним, нижче є форма пошуку та пошук по #хештегах, знаходьте питання, схожі на ваше і жміть “Відповісти”.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви отримаєте сповіщення про нові відповіді на EMAIL.

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.