Правила оновлення та достовірності інформації на сайті

Мене звати Олексій Кучер, я пишу про бюджетні подорожі для українців з 2014-го, докладніше про мене ось тут.

Актуальність

Я підписаний на оповіщення Гугл…

…новини в пабліках українських Посольств у різних країнах…

Правила обновления информации на how2go.info

…спеціалізовані Телеграм канали державних установ та туроператорів і як тільки нова інформація з’являється – я дізнаюся про це.

Достовірність

Потім я перевіряю інформацію на спеціалізованих сайтах, спілкуюся з турагентами, ставлю питання Посольствам, Консульствам… і оновлюю статтю.

Ось приклади, якими я пишаюся.

З 15-го жовтня 2020 припиняли дію правила в’їзду до Хорватії. 13 і 14-го ніяких оновлень не з’явилося. Я написав в Посольство, отримав відповідь…

…і виклав її в статті як джерело, через кілька годин на сайті МВС Хорватії з’явилося оновлення.

Ще один випадок.

На сайті МЗС України в правилах транзиту через Польщу було написано…

…а що ж робити українцям, які летять через Польщу з країн Шенгенської зони? Пірнули з колегами в джерела і з’ясували, що різниці по країнах для транзиту через Польщу немає.

Коли на how2go є інформація, якої немає більше ніде, це дрАйвить мене найбільше.

Джерела, які я рекомендую

tripadvisor.mfa.gov.ua – карта від українського МЗС має одну незаперечну перевагу – вона складена для українців. Зазвичай, тут актуальна інформація і є джерела, але, часто виклад вкрай заплутаний і періодично зустрічаються помилки і неточності. Я не вважаю карту МЗС остаточним джерелом, але почати з неї точно варто.

covidcontrols.co – карта від нового пошукача авіаквитків Escape дозволяє вибрати звідки і куди ви подорожуєте, збирає інформацію з відкритих джерел і вказує їх. З величезних плюсів – можна в одному місці подивитися добірку англомовної преси та урядових сайтів, є інформація про умови перебування в країні. З мінусів – тут ви не знайдете “українських нюансів”, це легко зрозуміти на прикладі з Іспанією в період 15-30 листопада 2021 року: МОЗ Іспанії виключило Україну із зеленого списку країн, але де-факто невакциновані українці в’їжджали в Іспанію з тестами. Такі нюанси на covidcontrol ви не знайдете.

iatatravelcentre.com та klm.traveldoc.aero – це сайт Міжнародної асоціації повітряного транспорту і Тіматік – звід правил для авіакомпаній. Тут все сухо і чітко, це саме ті правила, якими керуються авіакомпанії при посадці на рейс.

reopen.europa.eu – це офіційний сайт Європейського Союзу, де оновлюються правила в’їзду з однієї країни ЄС в іншу. Але якщо в пошуку вибрати країну, а потім в інформації про неї клікнути на значок Земної кулі зі стрілкою…

Как найти правила въезда в страны Евросоюза

…відкриються офіційні правила в’їзду в цю країну з-за меж Євросоюзу.

Ще я користуюся допомогою українців, які живуть в інших країнах, вони краще за всіх знають про можливості в’їзду та особливості перебування в країні. Знаходьте у Facebook тематичну групу “Українці у…” назва міста чи країни, або “Ukrainians in…”, додавайтеся туди і сміливо ставте питання.

Будь ласка, пишіть відгуки і ставте питання в коментарях до статей.

Всім Радощів🌞!

 

Ваш Олексій Кучер