Чи потрібна віза в Туніс для українців, всі новини про в’їзд в Туніс в 2022 (постійно оновлюється)

Чи можуть українці в’їхати в Туніс без візи в 2022?

Влада Тунісу зробила цікаво, вони скасували візи для організованих туристів, а для інших українців – візовий режим, мало того, тямущої інформації про документи, умови подачі, вартість візи просто немає. Сайту у Посольства чи Консульства Тунісу в Україні теж немає, хоча власне Посольство Туніса в Києві є, і знаходиться за адресою вулиця Нечуя-Левицького, 38А, телефон 044 270 3895.

Отримувати візу в Туніс не обов’язково в Україні, ви можете це зробити у будь-якій країні світу де є дипломатичне представництво цієї країни, наприклад, в Румунії чи Польщі.

Так, чи інакше, із візою чи в туристичній групі перебувати в Тунісі ви можете 30 днів, для в’їзду підходить звичайний чи біометричний закордонний паспорт дійсний довше, ніж ви збираєтесь перебувати в країні (у деяких турагентів та авіакомпаній є вимога – 6 місяців із дати вашого виїзду з Тунісу).

Далі я наведу кілька цитат-відповідей з сайту МЗС України, якщо у вас виникнуть питання, будь ласка, пишіть в коментарях.

Чи отримають українці допомогу, якщо в’їжджають, як біженці?

Ні.

ВАЖЛИВО!

Під час планування своєї подорожі до Туніської Республіки просимо врахувати, що між Україною та Тунісом діє візовий режим, тому громадяни України, у тому числі, які планують відвідати Туніс з туристичною метою, для в’їзду до Тунісу мають оформити візи, звернувшись до дипломатичних представництв Тунісу в Бухаресті або Варшаві.

Урядом Тунісу надано можливість отримати в’їзні візи в аеропорту після прибуття до Тунісу тим громадянам України, які мають родинні зв’язки з громадянами Туніської Республіки.

Де українці можуть отримати допомогу?

В країні відсутні центри допомоги тимчасово переміщеним громадянам України

Які умови соціального забезпечення існують для українців?

В країні відсутні спеціальні центри соціального забезпечення тимчасово переміщених громадян України

Скільки часу українці можуть перебувати в країні? Чи можливо подовжити перебування?

Так.

Необхідно звертатися до відділку поліції за місцем проживання/перебування в Тунісі.

У разі перевищення термінів легального перебування в Тунісі, під час виїзду з країни необхідно сплатити штраф (20 туніських динарів за тиждень нелегального перебування).

Чи існують Covid-19 обмежання для українців?

Для перетину туніського кордону подорожуючі віком від 18 років, які пройшли повний курс вакцинації,
зобов’язані надати сертифікат/паспорт вакцинації, виданий
органами охорони здоров’я країни проживання. При цьому негативний ПЛР-тест або експрес-тест антиген від такої категорії осіб не вимагається.

Невакциновані або ті особи, які пройшли не повний курс вакцинації, для перетину туніського кордону мають надати негативний ПЛР-тест (із обов’язковим QR-кодом на бланку), здійснений за 48 годин до реєстрації на літак, або негативний експрес-тест антиген (із обов’язковим QR-кодом на бланку), здійснений за 24 години до реєстрації на літак.

Діти молодші 6 років від необхідності надання тесту звільняються.

Після прибуття до Тунісу в аеропорту необхідно здійснити експрес-тест антиген, якщо результат буде позитивним, то особи зобов’язані пройти обов’язкову самоізоляцію протягом 5-7 днів.

Перед вильотом до Тунісу потрібно обов’язково зареєструватися на сайті https://app.e7mi.tn , роздрукувати згенерований документ у двох примірниках, підписати їх та мати з собою.

Туніс визнає вакцини,  схвалені Європейською агенцією з лікарських засобів (EMA) і Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ).  Водночас, на території Тунісу дозволений до застосування та визнається Sputnik V.

З 22 грудня 2021 року обов’язковим до використання на території Туніської Республіки є «Паспорт вакцинації». Згаданий документ видається громадянам Тунісу та особам, які знаходяться на території країни на законних підставах, віком від 18 років, які пройшли повний курс вакцинації. Крім цього, вказаний документ може бути оформлений усім іноземцям, які прибувають на територію Тунісу та мають відповідний сертифікат вакцинації, виданий іноземною державою. Паспорт має бути пред’явлений для відвідування:

– державних та приватних установ;

– навчальних закладів (дитячі садки, школи, ВНЗ тощо);

– медичних установ усіх форм власності;

– пенітенціарних закладів;

– закладів громадського харчування;

– туристичних місць;

– місць проведення масових заходів (розважальні заходи, релігійні заклади, конференції тощо).

Чи можливий перетин кордону без біометричного паспорту для біженців з України?

Так

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

Звернутися до найближчої дипломатичної/консульської установи України для продовження строку дії паспорта.

Є можливість в’їхати по продовженому паспорту громадянина України для виїзду за кордон (біометричному або не біометричному).

Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

Звернутися до найближчої дипломатичної/консульської установи України для внесення даних про дитину до паспорта одного з батьків (законного представника).

Дитина має мати паспортний документ (біометричний або не біометричний) або бути вписаною до паспортного документу одного з батьків (законного представника).

Які правила перетину кордону із домашніми тваринами для українців?

Для котів та собак потрібна вакцинація від сказу, зроблена не раніше 1 року.

Які діють правила в’їзду для українців із туристичною метою?

Для в’їзду в країну обов’язкова наявність туніської візи.

Для перетину туніського кордону подорожуючі віком від 18 років, які пройшли повний курс вакцинації, зобов’язані надати сертифікат паспорт вакцинації, виданий органами охорони здоров’я країни проживання. При цьому негативний ПЛР-тест або експрес-тест антиген від такої категорії осіб не вимагається.

Невакциновані або ті особи, які пройшли не повний курс вакцинації, для перетину туніського кордону мають надати негативний ПЛР-тест (із обов’язковим QR-кодом на бланку), здійснений за 48 годин до реєстрації на літак, або негативний експрес-тест антиген (із обов’язковим QR-кодом на бланку), здійснений за 24 години до реєстрації на літак.

Діти молодші 6 років від необхідності надання тесту звільняються.

Перед вильотом до Тунісу потрібно обов’язково зареєструватися на сайті https://app.e7mi.tn , роздрукувати згенерований документ у двох примірниках та підписати.

Які правила транзитного в’їзду для українців?

Дозволено

Як спілкуватися з представниками авіакомпанії при посадці на рейс?

Часто саме представник авіакомпанії приймає рішення будете ви летіти чи ні, ось мій досвід.

Ми з другом летіли в Еквадор з Іспанії в січні 2022. Всі документи для в’їзду я зібрав, перевірив і перевірив ще раз, приїжджаємо в аеропорт і на реєстрації моєму другові кажуть, вибачте, у вас повинен бути зворотний квиток з Еквадору. Іду розбиратися і пропоную дівчині заглянути в Timatic – керівництво для авіакомпаній за правилами в’їзду. Вона відправляє мене до представника авіакомпанії в аеропорту, йду, пояснюю питання. Дівчина дивиться в Timatic і… не знаходить чіткої вимоги зворотного квитка, є тільки вимога перебувати в Еквадорі не більше 90 днів. Вона кличе начальство і ми разом читаємо текст, там є тільки вимога 90 днів і вказано, що ми маємо право продовжити перебування на місці.

Результат – нам без черги видають посадкові, навіть не глянувши у наші тести і сертифікати про вакцинацію.

Висновок, спілкуйтеся з представниками авіакомпанії їхньою мовою, мовою Timatic, перед подорожжю ви спокійно можете все вивчити і відчувати себе дуже впевнено.

Лайфхаки:

  • перед поїздкою встановіть мобільний додаток для покупки квитків:
      
    і завжди зможете купити зворотний квиток прямо в аеропорту, якщо авіакомпанія буде наполягати на своїх вимогах;
  • вибирайте в якості безкоштовної ручної поклажі м’який рюкзак, я купив 30-ти літровий і його жодного разу не перевіряли за розмірами.

Як поводитися на кордоні та відповідати на запитання прикордонників?

Ввічливість – звичайне шанобливе і уважне ставлення без підлещування. Бажання зрозуміти, що хоче прикордонник і допомогти йому = самому собі.

Впевненість – прийде з досвідом. У перших поїздках важливо знати куди і навіщо ви їдете і говорити правду про все. Не бійтеся зробити помилку або щось забути, якщо ви говорите правду, то побоюватися нічого.

Зовнішній вигляд – одягайтеся як хочете, головне – бути чистим і тверезим.

Куди/навіщо ви їдете? Будьте готові впевнено пояснити причину в’їзду в країну, якщо це туризм, то продумайте маршрут, візит до знайомих – підготуйте контакти тих до кого їдете…

Де ви будете жити? Завжди майте житло на перші кілька днів, це зручно і знімає питання на кордоні.

Скільки у вас грошей з собою? Ідеально показати багато готівки, але необов’язково, гроші можуть бути на карті, в біткоінах… я показую ноутбук, пояснюю, що заробляю віддалено, розповідаю, що роблю.

Підготуйте контакти знайомих в країні, в яку в’їжджаєте. Якщо прикордоннику розкажуть про вас на його рідній мові, це часто знімає всі питання.

Які існують корисні контакти для українців?

Посольство України в Тунісі (межі консульського округу: Туніс, Лівія, Буркіна-Фасо, Чад, ЦАР)

Адреса: 7, rue Saint Fulgence, Notre Dame, 1002, Tunis

Телефон: +216 71 849 861

Гаряча лінія: +216 941 273 42

Email: emb_tn@mfa.gov.ua

Сайт: http://tunis.mfa.gov.ua/

Джерела та важливі посилання

Джерела

tripadvisor.mfa.gov.ua – сайт-карта від українського МЗС збирає правила в’їзду для українців у всі країни світу. Зазвичай, тут актуальна інформація, все структуровано і є джерела.

iatatravelcentre.com/world.php та iatatravelcentre.com – це сайт-карта Міжнародної асоціації повітряного транспорту і Тіматік – звід правил для авіакомпаній. Тут все англійською, сухо і чітко, це саме ті правила, якими керуються авіакомпанії при посадці на рейс.

Ще я користуюся допомогою українців, які живуть в інших країнах, вони краще за всіх знають про можливості в’їзду та особливості перебування в країні. Знаходьте у Facebook тематичну групу “Українці у…” назва міста чи країни, або “Ukrainians in…”, додавайтеся туди і сміливо ставте питання.

Як знайти лоукост квитки?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте так шукати самі на Скайсканер.

Як знайти комфортне житло із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти якісний отель за 7 євро ось тут.

Як знайти якісну страховку із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти страховку за 105 гривень на Хотлайн Фінанс.

 

Якщо у вас залишились запитання – ставте їх у коментарях.

 

Наскільки публікація корисна для вас?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 4 / 5. Кількість оцінок: 1

Оцінок ще немає. Поставте оцінку першим.

Спасибо, что поставили низкую оценку!

Пожалуйста, расскажите, что я могу улучшить, достаточно нескольких слов

0 Коментарів


Ось правила коментування на how2go.info:

Якщо коментарів ще немає – не соромтеся запитати першим.

Якщо коментарів багато – спілкуйтесь один із одним, нижче є форма пошуку, знаходьте питання, схожі на ваше і жміть “Відповісти”.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.