Як українцям в’їхати на Кіпр – правила і приклади у 2022 (постійно оновлюється)

Виза на Кипр для украинцев

Чи можна українцям в’їхати на Кіпр без віз?

Українці можуть в’їхати на Кіпр без візи із біометричним закордонним паспортом як туристи, чи із будь-яким українським документом, посвідчуючим особу як біженці.

При цьому кіпрські прикордонники можуть вимагати біометричний закордонний паспорт, якщо українці в’їжджають до Кіпру не з боку України (зберігайти квитки якщо ви прямуєте з України).

Чи можуть українці подорожувати по ЄС і до України після оформлення статусу тимчасової допомоги?

Ось дуже корисне відео «Європейської правди» про можливості подорожей для українців всередині ЄС та в Україну із детальними поясненнями та прикладами.

Чи отримають українці допомогу, якщо в’їзжають, як біженці?

11.03.2022 Республіка Кіпр прийняла рішення про надання тимчасового захисту громадянам України

Якщо ви постійно проживали в Україні і виїхали з країни, щоб уникнути війни з 24 лютого 2022 року (стосується також громадян України, які легально прибули в Республіку Кіпр з 01.02.22 https://cutt.ly/dJ7qKeE (рішення прийнято Радою Міністрів Республіки Кіпр 04.05.22), ви маєте право на тимчасовий захист відповідно до Виконавчого рішення Ради (ЄС) 2022/382 від 4 березня 2022 року, що встановлює наявність масового притоку переміщених осіб з України у розумінні статті 5 Директиви 2001/55/ЄС та має наслідком введення тимчасового захисту (Council Implementing Decision (EU) 2022/382 of 4 March 2022 establishing the existence of a mass influx of displaced persons from Ukraine within the meaning of Article 5 of Directive 2001/55/EC, and having the effect of introducing temporary protection).

Тимчасовий захист триватиме щонайменше один рік і може бути продовжений залежно від ситуації в Україні. Права згідно з Директивою про тимчасовий захист включають: дозвіл на проживання, доступ до ринку праці та житла, медичну допомогу та доступ до освіти для дітей.

Відповідну заяву про тимчасовий захист можна подати в будь-якому районному управлінні імміграційної поліції Кіпру.

Бланк заяви:
TEMPORARY PROTECTION APPLICATION (EN).docx
Для відкриття цього файлу потрібен Microsoft Word (Розмір: 31,87 Кб)

Для отримання додаткової інформації перейдіть за посиланням: https://ec.europa.eu/info/strategy/priorities-2019-2024/stronger-europe-world/eu-solidarity-ukraine/eu-assistance-ukraine/information-people -втікаючи-війна-ukraine_en

Де українці можуть отримати допомогу?

На Кіпрі працює Call-центр (з питань отримання Тимчасового захисту) для допомоги громадянам України, які прибули на Кіпр.
Call-центр надає загальну інформацію щодо питань, пов’язаних з отриманням Тимчасового захисту, а саме: освіти, здоров’я, добробуту тощо.
Послуга доступна грецькою та англійською мовами, з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 20:00 за номерами:
1477 для кіпрських номерів;
+357 22 285777 для іноземних номерів.

Міграційна служба Республіки Кіпр CIVIL REGISTRY AND MIGRATION DEPARTMENT

Address: Arch. Makariou Avenue, 90, 1077, Nicosia.
Parking: There is free parking space opposite The Landmark hotel. Persons with disabilities can park inside the parking space of the Department upon presentation of disability card. For cyclists, bike parking racks are available in front of the Department’s building on Arch. Makariou Avenue.

Public hours: Monday – Friday 08:00 – 14:30

веб-сторінка: http://www.moi.gov.cy/moi/crmd/crmd.nsf/index_en/index_en?OpenDocument

телефон: 22 308 612

Волонетерська організація  https://t.me/chat_help_ukranians_cyprus/194

Які умови соціального забезпечення існують для українців?

Діти громадян України, які отримали Тимчасовий захист можуть навчатися в державних школах Кіпру.

Громадянам України, які отримали Тимчасовий захист надано доступ до ринку праці Кіпру на аналогічних умовах, що надаються громадянам Кіпру.

Call-центр з питань отримання Тимчасового захисту для допомоги громадянам України, які прибули на Кіпр надає загальну інформацію щодо питань, пов’язаних з отриманням Тимчасового захисту, а саме: освіти, здоров’я, добробуту тощо.
Послуга доступна грецькою та англійською мовами, з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 20:00 за номерами:
1477 для кіпрських номерів;
+357 22 285777 для іноземних номерів.

Яку медичну допомогу українці можуть отримати?

Громадянам України з 04.03.2022 дозволено вакцинуватись проти Covid-19 на Кіпрі у Центах вакцинації, а також отримувати довідки про вакцинацію/одужання (EUDCC) громадянам України, які пройшли вакцинацію/перехворіли в Україні, незалежно від еквівалентності українського сертифікату.

Громадяни України, які отримали Тимчасовий захист на Кіпрі можуть звертатися за отриманням медичної допомоги до державних медичних закладів Республіки Кіпр.

Call-центр з питань отримання Тимчасового захисту для допомоги громадянам України, які прибули на Кіпр надає загальну інформацію щодо питань, пов’язаних з отриманням Тимчасового захисту, а саме: освіти, здоров’я, добробуту тощо.
Послуга доступна грецькою та англійською мовами, з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 20:00 за номерами:
1477 для кіпрських номерів;
+357 22 285777 для іноземних номерів.

Якщо вам потрібна психологічна допомога:

В таблиці зібрано спільноти, групи та сервіси допомоги психологів, контакти окремих спеціалістів (психологів, коучів, клінічних психотерапевтів). Допомога надається безкоштовно та на волонтерській основі. Зверніть увагу, що є 2 вкладки: психологи та психотерапевти для дорослих / психологи та психотерапевти для дітей.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/17zwvCjXPjS2EnXlW0TAIZYbN1Tuxobo3gBXle4khJzM/edit#gid=0

Канал психологічної підтримки громадян України https://t.me/PsihologDopomogaWarInUa2022

Спеціалісти каналу безкоштовно проконсультують в режимі он-лайн.

Скільки часу українці можуть перебувати в країні?

04.05.22 Рада Міністрів Республіки Кіпр вирішила продовжити термін перебування в Республіці громадян України, які прибули на територію Кіпру після 02.01.22 і не звернулися за тимчасовим захистом, з 90 до 180 днів.

Рішення Ради Міністрів Республіки Кіпр https://cutt.ly/dJ7qKeE

Чи варто оформлювати статус біженця?

Поки немає необхідності звертатися за статусом біженця, оскільки влада Кіпру наразі не розглядатиме заяви від громадян України про надання статусу біженця.

Чи існують Covid-19 обмежання для українців?

Для громадян України обмеження відсутні.

Чи можливий перетин кордону без біометричного паспорту для біженців з України?

Так.

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

Якщо строк дії біометричного закордонного паспорта закінчується необхідно звернутися до Консульського відділу Посольства для продовження терміну дії паспорта. Консульська дія безкоштовна та здійснюється в день звернення.

Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

Необхідно звернутися до Консульського відділу Посольства для внесення даних про дитину в закордонний паспорт одного з батьків – громадян України. При собі мати 2 фотокартки дитини розміром 3,5*4,5, оригінал та копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон одного з батьків – громадянина України, Свідоцтво про народження дитини та його копію. Консульська дія безкоштовна та здійснюється в день звернення.

Які правила перетину кордону із домашніми тваринами для українців?

Правила, що застосовуються для перевезення ввезення або вивезення тварин (собак, котів тхорів, птахів, екзотичних та інших тварин) між державами-членами Європейського Співтовариства були уніфіковані.

Ця європейська регламентація (Постанова 998/2003 / СЕ) вступила в дію з 1 жовтня 2004 року. Починаючи з цієї дати, для будь-якої тварини, яка перетинає кордон Європейського Союзу  та інших держав, необхідно  дотримуватися певних вимог.

Загальний список необхідних документів для вивозу або ввезення собак, котів, тхорів, птиці, екзотичних тварин за кордон

1. Електронна ідентифікація. Імплантований під шкіру тварини мікрочіп повинен відповідати стандарту SO11784,SO11785. Ідентифікація виразним тавром (тільки до 2011 року), після цього єдино прийнятним способом ідентифікації буде тільки мікрочіп.

2. Ветеринарний паспорт міжнародного зразка (фото тварини, якщо воно досягло 1 року).

3. Вакцинація проти сказу.

Лікар ветеринарної медицини робить відмітку у ветеринарному паспорті (назва вакцини, підпис, печатка, дата) після перевірки ідентифікації тварини. Термін дії вакцинації залежить від використаної вакцини і не може перевищувати 1 рік. Вакцинація повинна бути проведена тварині у віці від 3 місяців і не більше ніж за 1 місяць до виїзду. Особа, яка бажає провезти з собою тварину віком до 3 місяців має перед цим дізнатися в країні в’їзду, чи дозволений це в цій країні в’їзд без вакцинації.

4. Комплексна вакцинація проти інфекційних захворювань собак, тхорів, кішок.

5. Форма 1 ВЕТ, 1 ВЕТ (СНД), ветеринарний сертифікат. Форма видається державною службою ветеринарної медицини не раніше ніж за 3 дні до виїзду тварини за кордон, сертифікат видається державною службою ветеринарної медицини на кордоні та транспорті за 10 днів.

6. Довідка про аналіз крові на титрування антитіл до вірусу сказу. Довідка потрібна між 4 і 12 місяцем після вакцинації проти сказу. Вивчення взятої на аналіз крові повинно проводитися в акредитованій лабораторії, а вміст нейтралізуючих антитіл повинен становити не менше ніж 0,5 МЕ / мл.

7. Дегельмінтизація і інсектоакарицидними обробка тварин , про що свідчать відмітки лікаря ветеринарної медицини у ветеринарному паспорті.  Ці процедури повинні бути зроблені додатково між 48 і 24 годинами до від’їзду.

8. Контейнер для транспортування тварини, який надійно закривається.

Прибуття тварин до Кіпру

Мінімальний вік тварини, яку можна ввезти па територію РК, складає 105 днів.

Допускається не більше 5 (п’яти) тварин на одну особу, за умови наявності супровідних документів на кожну тварину. Однак, у виключних випадках ця кількість може бути збільшена, якщо тварини ввозяться, наприклад, з метою участі в змаганнях, виставках тощо (вимагається наявність відповідних документів). У цьому разі, кожна тварина, що ввозиться, має бути старшою за шість місяців.

Тварину при в’їзді на територію РК повинен супроводжувати її господар або уповноважена особа, яка має при собі дозвільний документ. Ця особа має за 48 годин до орієнтовної дати приїзду повідомити про це Ветеринарну службу пункту в’їзду в країну (найчастіше – відповідну службу міжнародного аеропорту м.Ларнака shift_manager_larnaca@icts.cy.net):

в Ларнаці – + 357-24-304-275 / 276; Факс: + 357-24-304-270; E-mail: dvs.larnaca@vs.moa.gov.cy, в Пафосі – + 357-26-306-269. Факс: + 357-26 -306-198. E-mail: dvs.paphos@vs.moa.gov.cy

Деякі породи собак не можуть ввозитися на Кіпр, зокрема, такі як:

• Американський пітбуль і пітбуль-тер’єр,

• Японський мастиф,

• Аргентинський дог,

• Бразильський філа.

Для ввозу тварин до РК необхідно мати при собі т.зв. «Паспорт Європейського Союзу  для тварин» (European Union Pet Passport, EUPP), або «Сертифікат Здоров’я» (Health Certificate, НС), які дозволяють ідентифікувати тварин по прибуттю. Можливий в’їзд також і по українському “міжнародному” паспорту, однак, будьте готові до того, що можливо доведеться сплатити штраф за “відсутність європейського паспорту” (близько 50 євро).

Важливо! Ввезення тварин з окупованої території т.зв. «ТРПК» категорично заборонено.

У випадку, якщо процес ввозу тварин не відповідає викладеним вимогам, тварина може бути відіслана “депортована” назад до країни походження, або розміщена до зони карантину на термін до шести місяців, або до тих пір, поки її супровідні документи не відповідатимуть встановленим вимогам.

Під час цього терміну, усі витрати на утримання покладаються на господаря тварини. Утримання відбувається у відповідних приватних закладах, які зареєстровані та офіційно схвалені для такого використання на території РК. У випадку відсутності в них вільних місць, застосовується домашній карантин. Про смерть або симптоми будь-якого серйозного захворювання у тварини необхідно повідомляти офіцера ветеринарного округу або регіональну ветеринарну станцію.

У випадку, якщо депортація або ізоляція тварини об’єктивно є неможливими, її може бути  присиплено, а тіло – спалено, без компенсації господарю.

Слід зазначити, що кожен випадок в’їзду тварин на територію РК розглядається окремо.

Перевірити інформацію можна також на сайті аеропорту Ларнака (TRAVELLING WITH PETS)

Більш детальну інформацію про правила ввезення домашніх тварин на територію Республіки Кіпр Ви можете знайти на сайті Ветеринарної служби Республіки Кіпр, тел .: +357 22 805240/1, Факс: +357 22 332 803

Додаткова інформація про європейські правила переміщення тварин також розміщена на сайті Європейської комісї.


З питань ветеринарного забезпечення можна звернутися до територіальної ветеринарної служби за наступними телефонами:

в Ларнаці – + 357-24-304-275 / 276; Факс: + 357-24-304-270; E-mail: dvs.larnaca@vs.moa.gov.cy в Пафосі – + 357-26-306-269. Факс: + 357-26 -306-198. E-mail: dvs.paphos@vs.moa.gov.cy

Крім того, інформацію можна отримати в Товаристві захисту тварин (тел. 900-20-888) і в організації по захисту прав тварин «Пафіакоса» (тел. 24-623-494)

Як джерела та посилання із інформацією для українських біженців існують?

https://cutt.ly/WAMPFPN

https://cutt.ly/dJ7qKeE

Які діють правила в’їзду для українців із туристичною метою?

Відповідно до ст. 5 Директиви Ради ЄС 2001/55 від 20.07.2001, у зв’язку з масовим прибуттям переміщених з України осіб, Республіка Кіпр прийняла рішення про погодження на в’їзд на територію Купру таких категорій тимчасово переміщених осіб:

 1. Власники біометричних та небіометричних паспортів громадянина України для виїзду за кордон, незалежено від закінчення терміну їх дій.
 2. Власники ID карток.
 3. Власники паспортів громадянина Уаркїни.
 4. Власники тимчасових проїзних документів (якщо відсутні перелічені вище документи).
 5. Неповнолітні діти, інформація про яких внесена у паспорт матері. Свідоцтво про народження дитини приймається за умови, якщо його дійсність завірена дипломатичним представництвом України.

Громадяни звільнені від обов’язку заповнювати “Cyprus Flight Pass”, крім того, вони звільнені від тестування на Covid-19 перед відльотом до Кіпру, однак, після прибуття на Кіпр їм рамдомно доведеться пройти тест на Covid-19 за державний кошт.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, що Посольство не виключає додаткових вимог, які можуть виникнути після прибуття, з метою дотримання протиепідемічного режиму і безпеки країни.

Які правила транзитного в’їзду для українців із туристичною метою?

Дозволяється за наявності документів, які дають право на в’їзд до країни слідування. З метою з’ясування правил в’їзду в ту чи іншу країну світу і можливих виключень необхідно звертатись до дипломатичних представництв та консульських установ країни запланованого в’їзду.

Які існують особливості по країні?

 • Рішення країни щодо прийняття тимчасово переміщених громадян з України

 11.03.2022 Республіка Кіпр прийняла рішення про надання тимчасового захисту громадянам України.

Якщо ви постійно проживали в Україні і виїхали з країни, щоб уникнути війни з 24 лютого 2022 року, (стосується також громадян України, які легально прибули в Республіку Кіпр з 01.02.22 https://cutt.ly/dJ7qKeE (рішення прийнято Радою Міністрів Республіки Кіпр 04.05.22) ви маєте право на тимчасовий захист відповідно до Виконавчого рішення Ради (ЄС) 2022/382 від 4 березня 2022 року, що встановлює наявність масового притоку переміщених осіб з України у розумінні статті 5 Директиви 2001/55/ЄС та має наслідком введення тимчасового захисту (Council Implementing Decision (EU) 2022/382 of 4 March 2022 establishing the existence of a mass influx of displaced persons from Ukraine within the meaning of Article 5 of Directive 2001/55/EC, and having the effect of introducing temporary protection).

Тимчасовий захист триватиме щонайменше один рік і може бути продовжений залежно від ситуації в Україні. Права згідно з Директивою про тимчасовий захист включають: дозвіл на проживання, доступ до ринку праці та житла, медичну допомогу та доступ до освіти для дітей.

Відповідну заяву про тимчасовий захист можна подати в будь-якому районному управлінні імміграційної поліції Кіпру.

Бланк заяви:
TEMPORARY PROTECTION APPLICATION (EN).docx
Для відкриття цього файлу потрібен Microsoft Word (Розмір: 31,87 Кб)

Для отримання додаткової інформації перейдіть за посиланням: https://ec.europa.eu/info/strategy/priorities-2019-2024/stronger-europe-world/eu-solidarity-ukraine/eu-assistance-ukraine/information-people -втікаючи-війна-ukraine_en

 • Соціальне забезпечення тимчасово переміщених громадян України:

Діти громадян України, які отримали Тимчасовий захист можуть навчатися в державних школах Кіпру.

Громадянам України, які отримали Тимчасовий захист надано доступ до ринку праці Кіпру на аналогічних умовах, що надаються громадянам Кіпру.

Надання тимчасового житла та харчування: питання на розгляді влади Кіпру.

 

 • Медична допомога: громадянам України з 04.03.2022 дозволено вакцинуватись проти Covid-19 на Кіпрі у Центах вакцинації, а також отримувати довідки про вакцинацію/одужання (EUDCC) громадянам України, які пройшли вакцинацію/перехворіли в Україні, незалежно від еквівалентності українського сертифікату.

Медичне обслуговування громадян України, які отримали Тимчасовий захист, здійснюється в державних медичних закладах.

 

Якщо вам потрібна психологічна допомога:

В таблиці зібрано спільноти, групи та сервіси допомоги психологів, контакти окремих спеціалістів (психологів, коучів, клінічних психотерапевтів). Допомога надається безкоштовно та на волонтерській основі. Зверніть увагу, що є 2 вкладки: психологи та психотерапевти для дорослих / психологи та психотерапевти для дітей.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/17zwvCjXPjS2EnXlW0TAIZYbN1Tuxobo3gBXle4khJzM/edit#gid=0

Канал психологічної підтримки громадян України https://t.me/PsihologDopomogaWarInUa2022

Спеціалісти каналу безкоштовно проконсультують в режимі он-лайн.

 • Можливість продовження короткострокового перебування та віз для громадян України

04.05.22 Рада Міністрів Республіки Кіпр вирішила продовжити термін перебування в Республіці Кіпр громадян України, які прибули на територію Кіпру після 02.01.22 і не звернулися за тимчасовим захистом, з 90 до 180 днів.

Рішення Ради Міністрів Республіки Кіпр https://cutt.ly/dJ7qKeE

 • Чи слід клопотати про статус біженців? Поки немає необхідності звертатися за статусом біженця, оскільки влада Кіпру наразі не розглядатиме заяви від громадян України про надання статусу біженця.
 • Які обмеження на в’їзд діють у зв’язку з коронавірусом COVID-19 та які документи необхідно пред’явити? Для громадян України обмеження відсутні.
 • Перетин кордону без біометричного закордонного паспорта – так чи ні? Ні. Перетин кордону без біометричного закордонного паспорта дозволений за наявності Провізи.
 • Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується? Якщо строк дії біометричного закордонного паспорта закінчується необхідно звернутися до Консульського відділ Посольства для продовження терміну дії паспорта. Консульська дія безкоштовна та здійснюється в день звернення.
 • Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта? Необхідно звернутися до Консульського відділу Посольства для внесення даних про дитину в закордонний паспорт одного з батьків – громадян України. При собі мати 2 фотокартки дитини розміром 3,5*4,5, оригінал та копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон одного з батьків – громадянина України, Свідоцтво про народження дитини та його копію. Консульська дія безкоштовна та здійснюється в день звернення.
 • Посилання на офіційні інформаційні джерела для біженців з України:
 • інформація англійською мовою https://ec.europa.eu/info/strategy/priorities-2019-2024/stronger-europe-world/eu-solidarity-ukraine/eu-assistance-ukraine/information-people -втікаючи-війна-ukraine_en
 • інформація українською мовою https://cutt.ly/WAMPFPN

Відповіді на поширені питання, які отримує Посольство України в Республіці Кіпр

Офіційна FB сторінка консульства – https://www.facebook.com/uaconsulcy

Якщо ви не справляєтесь і вам терміново необхідна допомога волонтерів – https://t.me/chat_help_ukranians_cyprus/194

Подовження віз та вакцинація: https://t.me/chat_help_ukranians_cyprus/169

https://t.me/chat_help_ukranians_cyprus/656

Про статус українців на Кіпрі: https://t.me/uacyprus_info/108

Про приїзд на Кіпр з іншої країни: https://t.me/chat_help_ukranians_cyprus/313

https://t.me/chat_help_ukranians_cyprus/365

https://t.me/chat_help_ukranians_cyprus/475

https://t.me/chat_help_ukranians_cyprus/504

Де шукати житло на Кіпрі? https://prykhystok.in.ua/

https://t.me/chat_help_ukranians_cyprus/163

https://t.me/chat_help_ukranians_cyprus/492

Де купити одяг\взуття? https://t.me/chat_help_ukranians_cyprus/161

Корисні місцеві канали та чати: https://t.me/chat_help_ukranians_cyprus/162

Психологічна допомога: https://t.me/chat_help_ukranians_cyprus/384

https://t.me/chat_help_ukranians_cyprus/717

Речі для біженців https://goo.gl/maps/KHReqWPKqpTCRtzC6https://www.facebook.com/groups/155516293163203

Діти. Освіта та додаткові заняття:

Запис до садочка: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf44M_ylR6OZtUm1LD94_Cv9-srfD7nVaiosyE6V6qF5SXJIw/viewform

Запис до школи: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeB-vkzdZCM267F29unDpnQdhUMJVnSzcpODKqv3APPyHuLFQ/viewform

Які існують корисні контакти для українців?

Адреса: Республіка Кіпр, м. Нікосія 2415, Енгомі, Македонітісса, вул. Андреа Міаулі, 10 телефон: +357-22-464-380,  “гаряча лінія”: +357-96-109-331, e-mail: emb_cy@mfa.gov.ua. Веб-сайт Посольства 

Консульський відділ – телефон: +357-22-464-383, e-mail: consul_cy@mfa.gov.ua, графік роботи Пн-Нд 07.30-19.30.


Якщо залишились питання — пишіть в коментарях.

Хочете подякувати автору? Вам сюди.

 

 

Джерело — сайт МЗС України.

Насколько публикация полезна?

Нажмите на звезду, чтобы оценить!

Средняя оценка 5 / 5. Количество оценок: 1

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Спасибо, что поставили низкую оценку!

Пожалуйста, расскажите, что я могу улучшить, достаточно нескольких слов

Алексей Кучер
Лоукост-аналітик, консультант. Пишу про лоукост тревел з 2014. Підбираю лоукост квитки та житло для українців з 2017.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.