Чи потрібна віза в Сербію для українців, всі новини про в’їзд в 2022 (постійно оновлюється)

Правила въезда в Сербию для украинцев в 2021

Чи потрібна віза в Сербію для українців в 2022?

Українцям не потрібна віза для в’їзду в Сербію. З 15 жовтня 2021 ви можете перебувати в Сербії 90 днів в період 180 днів, починаючи з першого в’їзду. Кількість в’їздів не обмежена — джерело.

Наприклад, якщо в перший раз ви в’їхали до Сербії в січні і пробули тут 90 днів, то наступного разу ви зможете в’їхати до Сербії через 180 днів від дня першого в’їзду, в нашому прикладі — в липні.

Чи отримають українці допомогу, якщо в’їзжають, як біженці?

Республіка Сербія максимально спростила в’їзд на свою територію громадянам України, які мають біометричні паспорти, протерміновані біометричні паспорти, небіометричні закордонні паспорти, протерміновані небіометричні закордонні паспорти, свідоцтва про народження, паспорти громадянина України та дозволяє транзитний проїзд своєю територією з цими документами (питання  подальшого в’їзду до сусідніх країн Ви маєте з’ясовувати з відповідними консульськими установами України у країнах Вашого прямування!).

Де українці можуть отримати допомогу?

Республіка Сербія виказала готовність офіційно приймати тимчасово переміщених громадян України. Якщо Ви виїжджаєте до Сербії як тимчасово переміщений громадянин України, Вам після перетину кордону необхідно звернутись до  Комісаріату у справах біженців та міграцій та слідувати інструкціям Комісаріату.

Контактний номер телефону та електронна адреса для тимчасово переміщених громадян України та тих, хто їх прийняв у Сербії 

Номер телефону для консультації: +38164828 3171 

Електронна адреса: kirsteam.ukraine@kirs.gov.rs 

За цими номером та електронною адресою можна одержати інформацію від Комісаріату у справах біженців та міграцій про те, яким способом тимчасово переміщені громадяни України можуть отримати допомогу в Сербії, незалежно від того, чи вони потребують житла або інших видів допомоги.

  • Інформація про центри допомоги тимчасово перещеним громадянам України

Програма Белградського центру з прав людини (БЦПЛ)

Молодіжна програма БЦПЛ направила всі свої сили та ресурси на надання допомоги та підтримки насамперед молоді, а також усім іншим людям з України, які опинилися у Сербії. Програма співпрацює з іншими НУО, які надають гуманітарну та психологічну допомогу та підтримку. Як партнер УВКБ ООН, БЦПЛ надає безкоштовну юридичну допомогу та консультації всім біженцям та особам, які шукають притулку, зокрема тимчасово переміщеним громадянам  України, з 2012 року. Основна інформація про права  прохачів притулку доступна за цим посиланням на платформі УВКБ ООН.

Контакти:

bgcentar.org.rs і azil.rs

електронна пошта: bgcentar@bgcentar.org.rs і Youth@bgcentar.org.rs

Які умови соціального забезпечення існують для українців?

Громадяни, які оформили посвідку особи, яка потребує тимчасового захисту мають право на працевлаштування та соціальний захист в РС.

Яку медичну допомогу українці можуть отримати?

Громадяни, які оформили посвідку особи, яка потребує тимчасового захисту мають право на працевлаштування та соціальний захист в РС.

Скільки часу українці можуть перебувати в країні?

Без візи громадяни України можуть знаходитись на території Сербії 90 днів протягом 180 днів.

Сербія надає тимчасово переміщеним громадянам України статус осіб, що потребують тимчасового захисту. Ті громадяни України, які оформлять на території Сербії цей статус та отримають відповідну посвідку, зможуть знаходитись на території Сербії протягом 1 року.

З питань оформлення статусу тимчасового захисту необхідно звертатись до територіальних відділів поліції по роботі з іноземцями (управа за странце) в залежності від місця Вашої реєстрації в Сербії (контактна інформація за посиланням http://www.mup.gov.rs/wps/wcm/connect/d944dc54-40c4-447f-9c03-0a61e9918285/Adrese%2Bi%2Bbrojevi%2Btelefona.pdf?MOD=AJPERES&CVID=nUKjrOR).

Інформація та консультації надає Центр консультацій тимчасовво переміщених громадян України в Сербії Open Belgrade (посилання на ресурс https://openbelgrade.rs/) м. Белград, вул. Македонска, 22

Чи варто оформлювати статус біженця?

Слід клопотати про статус особи, яка потребує тимчасового захисту.

Уряд Республіки Сербія 18 березня 2022 року прийняв Рішення  про надання тимчасового захисту в Республіці Сербія:

  1. тимчасово переміщеним громадянам України та члени їх сімей, які проживали в Україні;
  2. шукачам притулку, особам без громадянства та іноземним громадянам, яким надано притулок або прирівняний до нього національний захист в Україні, та члени їх сімей, яким надано право на проживання в Україні;
  3. іноземні громадяни, яким надано дійсне постійне або тимчасове проживання в Україні і які не можуть повернутися до країни походження за постійних і тривалих обставин;
  4. Тимчасовий захист надається також громадянам України та членам їх сімей, які на час прийняття рішення, зазначеного у 1 пункті цього рішення, легально проживали в Республіці Сербія, але право на проживання яких закінчилося до прийняття рішення про тимчасовий захист.

Громадяни, які оформили посвідку особи, яка потребує тимчасовго захисту мають право на працевлаштування та соціальний захист в РС.

Детально за посиланням: https://docs.google.com/document/d/1oeQEuy8sYiVJvBsdtAoWEzIbHLd3l9UB_KzMOHvYADQ/edit?usp=sharing

Чи існують Covid-19 обмежання для українців?

Республіка Сербія дозволила в’їзд на свою територію та транзитний проїзд біженцям без довідки про повну вакцинацію чи негативного ПЦР-тесту.

Чи можливий перетин кордону без біометричного паспорту для біженців з України?

Так.

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

Відповідно до Постанови КМУ 170 від 28.08.2022 року з 1 березня 2022 року строк дії паспортів громадян України для виїзду за кордон може продовжуватись на строк до 5 років! Продовження строку дії паспортів здійснюють територіальні органи ДМС України, посольства та консульські установи України. У разі закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон такий строк може бути продовжено до п’яти років на підставі заяви особи або її законного представника. Внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про продовження строку його дії здійснюється безоплатно в день звернення особи, на чиє ім’я оформлено паспорт, чи її законного представника.

Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

Закордонними дипломатичними установами до паспорта для виїзду за кордон батьків (одного з батьків), іншого законного представника дитини (далі — законні представники) вноситься інформація із зазначенням персональних даних про дитину, здійснюється вклеювання фотокартки дитини. Ця інформація посвідчує особу дитини та підтверджує громадянство України. Внесення інформації про дитину здійснюється в день звернення законного представника безоплатно.

Які правила перетину кордону із домашніми тваринами для українців?

Заборон немає.

Які джерела та посилання із інформацією для українських біженців існують?

https://kirs.gov.rs/cir

https://www.pravno-informacioni-sistem.rs/SlGlasnikPortal/eli/rep/sgrs/vlada/odluka/2022/36/1/reg

Які правила транзитного в’їзду для українців із туристичною метою?

Сербія дозволяє транзит своєю територією на тих самих умовах, як і в’їзд тимчасово переміщеним громадянам України.

Які існують корисні контакти для українців?

Посольство України в Сербії

Адреса: ul. Paje Adamova 4, Beograd, Republika Srbija

Телефон: +38111 367 2411; +38111 3672412

Гаряча лінія: +38163 111 3185 (ЦІЛОДОБОВО)

Email: emb_rs@mfa.gov.ua

Сайт: http://serbia.mfa.gov.ua


Якщо залишились питання — пишіть в коментарях.

Хочете подякувати автору? Вам сюди.

 

 

Джерело — сайт МЗС України.

Насколько публикация полезна?

Нажмите на звезду, чтобы оценить!

Средняя оценка 0 / 5. Количество оценок: 0

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Спасибо, что поставили низкую оценку!

Пожалуйста, расскажите, что я могу улучшить, достаточно нескольких слов

Алексей Кучер
Лоукост-аналітик, консультант. Пишу про лоукост тревел з 2014. Підбираю лоукост квитки та житло для українців з 2017.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.