Чи потрібна віза в Кенію для українців, всі новини про в’їзд в Кенію в 2023 (постійно оновлюється)

Pravila-vyizdu-v-Keniyu

Чи потрібна віза в Кенію для українців у 2023?

Так, для в’їзду в Кенію українцям потрібна віза, оформити її можна заздалегідь онлайн ось тут. Одноразова віза на 90 днів коштує 51$ і дає право на два в’їзди (другий раз ви можете в’їхати в Кенію із Танзанії чи Уганди), зазвичай, віза оформлюється за 2-4 робочих дні.

Що потрібно українцям для в’їзду в Кенію у червні 2023?

Червень 2023, правила оновлення та достовірності інформації на сайті тут.

 • закордонний паспорт України не (обов’язково біометричний) дійсний більше 6 місяців на дату в’їзду в Кенію та віза;
 • бронь житла в Кенії;
 • страховий поліс;
 • зворотній квиток, чи квиток до третьої країни.

Далі я наведу кілька цитат-відповідей з сайту МЗС України, ось розділ «Особливості по країні», що стосуються правил в’їзду в Кенію:

 • всі особи, які подорожують до Кенії повинні бути повністю вакциновані від Covid-19 та мати сертифікат про вакцинацію. Вимоги до сертифікату про вакцинацію: визнаються всі вакцини затверджені Всесвітньою організацією охорони  здоров’я, вакцини поширені в Україні входять до цього переліку (AstraZeneca, Covishield, SKBio, CoronaVac, Sinovac, Pfizer, Moderna); остання доза вакцини має бути отримана не менше ніж за 14 днів до в’їзду до країни, день отримання вакцини не враховується.
 • повністю вакциновані подорожуючі звільняються від вимоги мати негативний результат тесту на Covid-19.
 • діти до 12 років звільняються від вимоги щодо наявності сертифікату про вакцинацію та/або негативного результату тесту на Covid-19.
 • невакциновані особи можуть потрапити до Кенії, але для цього вони повинні мати негативний результат тесту на Covid-19 зроблений не більше, як за 72 години до посадки на літак. Тестування на Covid-19 має бути проведено шляхом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР)/polymerase chain reaction (PCR).
 • також невакциновані особи та особи без негативного результату тесту на Covid-19 повинні будуть здати експрес тест на Covid-19 по прибуттю до Кенії, вартість тесту 30 доларів США. У разі отримання позитивного результату особа буде змушена здати ПЛР тест на Covid-19, вартість тесту 50 доларів США, та самоізолюватися.
 • також, відповідно за зазначених умов під час польоту обов’язковим є носіння маски, а за межами салону літака обов’язковим є дотримання соціальної дистанції.
 • подорожуючі з ознаками застуди (кашель, нежить, підвищена температура) мають заповнити відповідну форму де вказується: прізвище та ім’я; національність; серія та номер паспорту; контактні дані довіреної особи; номер місця та актуальний номер телефону. Форму можна заповнити за посиланням: https://ears.health.go.ke/airline_registration/
 • всі подорожуючі повинні підтверджувати свої сертифікати про вакцинацію та/або проходження тесту на Covid-19 через портал PanaBIOS (https://panabios.org). Для отримання підтвердження необхідно зареєструватися на порталі, обрати маршрут подорожі, обрати лабораторію, завантажити електронний сертифікат про проходження тесту на Covid-19 та отримати підтвердження про верифікацію тесту.
 • до пасажирів, які відбувають з Кенії застосовуються вимоги країни транзиту та/або країни кінцевого призначення.

Більш детальна інформація за посиланням на сайт Міністерства охорони здоров’я Кенії: https://www.health.go.ke

Вимоги також розміщені на сайті Управління цивільної авіації Кенії: https://www.kcaa.or.ke/covid-19

Посилання на подачу документів на електронну візу: http://evisa.go.ke/evisa.html

Чи отримають українці допомогу, якщо в’їжджають, як біженці?

Ні

Де українці можуть отримати допомогу?

https://refugee.go.ke/
Україномовні центри допомоги в Кенії відсутні.

Які умови соціального забезпечення існують для українців?

Відсутнє

Скільки часу українці можуть перебувати в країні? Чи можливо подовжити перебування?

Можливо продовжити строк перебування на порталі https://evisa.go.ke/evisa.html або через Департамент імміграційних послуг Кенії, посилання: https://immigration.go.ke/

Чи існують Covid-19 обмежання для українців?

Обмеження пов’язані із пандемією Covid-19 зняті. Більш детальна інформація у розділі “Особливості по країні”.

Чи можливий перетин кордону без біометричного паспорту для біженців з України?

Так

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

Кенія визнає українські паспорти, строк дії яких був продовжений. Продовжити строк дії паспорта можна в Посольстві України в Кенії.

Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

Відомості про дитину можуть бути внесені до паспорта одного з батьків. Внесення відомостей можливо зробити в Посольстві України в Кенії.

Які правила перетину кордону із домашніми тваринами для українців?

Можливо, для цього необхідно отримати дозвіл від Міністерства закордонних справ Кенії, звернутися за таким дозволом можна до Посольства Кенії в Австрії https://kenyaembassyvienna.at/

Які діють правила в’їзду для українців із туристичною метою?

З 1го січня 2021 р. для в’їзду до Кенії подорожуючі повинні отримати візу до країни заздалегідь. Отримати візу до Кенії при перетині кордону неможливо.

Які правила транзитного в’їзду для українців?

У разі перебування в транзитній зоні довше 48 годин або необхідності покинути транзитну зону подорожуючі повинні отримати транзитну візу.

Які існують корисні контакти для українців?

Посольство України в Кенії

Адреса: 674 Limuru Rd, Nairobi, Republic of Kenya

Телефон: +254205224545

Гаряча лінія: +254110099133

Email: emb_ke@mfa.gov.ua

Сайт: http://kenya.mfa.gov.ua/

Як спілкуватися з представниками авіакомпанії при посадці на рейс?

Часто саме представник авіакомпанії приймає рішення будете ви летіти чи ні, ось мій досвід.

Ми з другом летіли в Еквадор з Іспанії в січні 2022. Всі документи для в’їзду я зібрав, перевірив і перевірив ще раз, приїжджаємо в аеропорт і на реєстрації моєму другові кажуть, вибачте, у вас повинен бути зворотний квиток з Еквадору. Іду розбиратися і пропоную дівчині заглянути в Timatic – керівництво для авіакомпаній за правилами в’їзду. Вона відправляє мене до представника авіакомпанії в аеропорту, йду, пояснюю питання. Дівчина дивиться в Timatic і… не знаходить чіткої вимоги зворотного квитка, є тільки вимога перебувати в Еквадорі не більше 90 днів. Вона кличе начальство і ми разом читаємо текст, там є тільки вимога 90 днів і вказано, що ми маємо право продовжити перебування на місці.

Результат – нам без черги видають посадкові, навіть не глянувши у наші тести і сертифікати про вакцинацію.

Висновок, спілкуйтеся з представниками авіакомпанії їхньою мовою, мовою Timatic, перед подорожжю ви спокійно можете все вивчити і відчувати себе дуже впевнено.

Лайфхаки:

 • перед поїздкою встановіть мобільний додаток для покупки квитків:
    
  і завжди зможете купити зворотний квиток прямо в аеропорту, якщо авіакомпанія буде наполягати на своїх вимогах;
 • вибирайте в якості безкоштовної ручної поклажі м’який рюкзак, я купив 30-ти літровий і його жодного разу не перевіряли за розмірами.

Як поводитися на кордоні та відповідати на запитання прикордонників?

Ввічливість – звичайне шанобливе і уважне ставлення без підлещування. Бажання зрозуміти, що хоче прикордонник і допомогти йому = самому собі.

Впевненість – прийде з досвідом. У перших поїздках важливо знати куди і навіщо ви їдете і говорити правду про все. Не бійтеся зробити помилку або щось забути, якщо ви говорите правду, то побоюватися нічого.

Зовнішній вигляд – одягайтеся як хочете, головне – бути чистим і тверезим.

Куди/навіщо ви їдете? Будьте готові впевнено пояснити причину в’їзду в країну, якщо це туризм, то продумайте маршрут, візит до знайомих – підготуйте контакти тих до кого їдете…

Де ви будете жити? Завжди майте житло на перші кілька днів, це зручно і знімає питання на кордоні.

Скільки у вас грошей з собою? Ідеально показати багато готівки, але необов’язково, гроші можуть бути на карті, в біткоінах… я показую ноутбук, пояснюю, що заробляю віддалено, розповідаю, що роблю.

Підготуйте контакти знайомих в країні, в яку в’їжджаєте. Якщо прикордоннику розкажуть про вас на його рідній мові, це часто знімає всі питання.

Джерела та важливі посилання

Джерела

tripadvisor.mfa.gov.ua – сайт-карта від українського МЗС збирає правила в’їзду для українців у всі країни світу. Зазвичай, тут актуальна інформація, все структуровано і є джерела.

iatatravelcentre.com – це Тіматік – звід правил для авіакомпаній. Тут все англійською, сухо і чітко, це саме ті правила, якими керуються авіакомпанії при посадці на рейс.

Ще я користуюся допомогою українців, які живуть в інших країнах, вони краще за всіх знають про можливості в’їзду та особливості перебування в країні. Знаходьте у Facebook тематичну групу “Українці у…” назва міста чи країни, або “Ukrainians in…”, додавайтеся туди і сміливо ставте питання.

Як знайти лоукост квитки?

У вікні “Звідки” можна обрати країну замість міста і побачити найвигідніші пропозиції неподалік, у вікні дат – подивитись календар цін на місяць.

Знайдіть свій лоукост квиток на Скайсканер, ось тут покрокове відео із подробицями.

Як знайти комфортне житло із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти отель із відгуками 8+ за 7 євро.

Як знайти якісну страховку із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти страховку без франшизи за 105 гривень.

 

Якщо у вас залишились запитання – ставте їх у коментарях.

 

Наскільки публікація корисна для вас?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 2

Оцінок ще немає. Поставте оцінку першим.

Дякую, що оцінили мою статтю

БУДЬ ЛАСКА, напишіть кілька слів, що саме не сподобалось, це дійсно для мне важливо

2 коментарі


Ось правила коментування на how2go.info:

Якщо коментарів ще немає – не соромтеся запитати першим.

Якщо коментарів багато – спілкуйтесь один із одним, нижче є форма пошуку та пошук по #хештегах, знаходьте питання, схожі на ваше і жміть “Відповісти”.

 1. Добрий день, дякую за корисну інформацію. У мене є питання. Ми вилетіли із Кеніі і термін дії нашої візи re-entry pass терміном на 2 роки закінчується ще до нашого повернення в Кенію. Останні 5 років проживали в Кенії офіційно. Будемо оформлювати туристичну візу цього разу при поверненні.
  Чи обов’язково треба мати зворотні квитки в 3-тю країну, чи можно зарезервувати квитки на 24 години?
  Дякую за відповідь.

  1. Міла, добрий день, вимога зворотніх квитків діє для всіх туристів, ви можете зарезервувати квитки і цього буде достатньо. Розкажіть, будь ласка, як ви в’їхали, що і як зараз в Кенії для українців, дякую.

   Гарної подорожі, Олексій

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви отримаєте сповіщення про нові відповіді на EMAIL.

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.