Чи потрібна віза в Малайзію для українців, всі новини про в’їзд в Малайзію в 2023 (постійно оновлюється)

Chi-potribna-visa-v-Malasiyu

Чи потрібна віза в Малайзію для українців у 2023?

Для в’їзду в Малайзію українцям віза не потрібна, із звичайним чи біометричним закордонним паспортом ви можете знаходитись в Малайзії 30 днів. Перевищувати цей термін перебування не варто, бо за це в Малайзії суттеві штрафи, у особливих випадках строк перебування можна подовжити ще на 30 днів шляхом отримання спеціального дозволу — Special Pass.

Поводьтеся дуже уважно в Малайзії із усім, що так, чи інакше може кваліфікуватися як наркотична речовина, за ввезення наркотиків у Малайзії — смертна кара, будьте обережні.

Що потрібно українцям для в’їзду в Малайзію у березні 2023?

Для в’їзду в Малайзію вам потрібні:

 • закордонний паспорт України біометричний чи звичайний дійсний більше 6 місяців на дату в’їзду;
 • копія першої сторінки закордонного паспорту;
 • зворотній квиток, чи квиток в іншу країну з Малайзії;
 • бронювання житла;
 • та медична страховка.

При в’їзді у самостійних мандрівників можуть запитати про фінанси виходячи з 100$ на день, дивіться розділ “Як поводитися на кордоні та відповідати на запитання прикордонників?” у цій статті.

Ось так виглядає відповідь Timatic (звід правил, яким користуються авіакомпанії) щодо в’їзду українців в Малайзію.

Chi-potribna-visa-v-Malasiyu

Далі я наведу кілька цитат-відповідей з сайту МЗС України, якщо у вас виникнуть питання, будь ласка, пишіть в коментарях.

Чи отримають українці допомогу, якщо в’їжджають, як біженці?

Малайзія не є учасницею Конвенції про статус біженців 1951 року та її додаткового Протоколу 1967 року. Відповідно, Імміграційна політика країни не передбачає надання тимчасового захисту, притулку або статусу біженця.

Наразі в Малайзії відсутні спеціальні умови в’їзду та допомоги тимчасово переміщеним громадянам України, які залишають країну через війну.

Які умови соціального забезпечення існують для українців?

Інформація про безкоштовне житло наявна на ресурсі “Прихисток” (https://prykhystok.in.ua/find). Якщо Вам необхідне тимчасове житло в Малайзії і ви не знайшли варіантів на вказаному ресурсі – звертайтесь до консульського підрозділу Посольства: consul_my@mfa.gov.ua.

Скільки часу українці можуть перебувати в країні? Чи можливо подовжити перебування?

При в’їзді в Малайзію з туристичною або приватною метою без попереднього оформлення візи, громадяни України можуть залишатися в країні терміном до 30 днів. У виключних випадках законодавство дозволяє продовжувати легальне перебування в Малайзії шляхом отримання спеціального дозволу (Special Pass) ще на 30 днів.

Для цього громадянам України необхідно звернутися в Департаменті імміграції м. Путраджая з листом від Посольства за адресою: Level 1-7 (Podium) Block 2G4, Precint 2, Federal Government Administration Centre, 62550, Putrajaya . Громадянам України не потрібний попередній запис онлайн для візиту в офіс Департаменту імміграції м. Путраджая.

З метою отримання листа-підтримки необхідно на пошту consul_my@mfa.gov.ua надіслати скановані копії:
заяви

– першої сторінки паспорта + сторінки зі штампом про в‘їзд в Малайзію
–  підтвердження адреси проживання в Малайзії (копія підтвердження бронювання житла або копія паспорта гарантора + копія договору оренди або рахунку за комунальні послуги у випадку якщо ви проживаєте в родичів або друзів) Зазначені документи необхідно пред’являти також в офісі Департаменту імміграції.

Посольство оформлює листи громадянам централізовано раз на тиждень. Документ надсилається в електронному вигляді. Якщо необхідне термінове продовження перебування, лист оформлюється індивідуально.

ДЕПАРТАМЕНТ ІММІГРАЦІЇ ПРОДОВЖУЄ ВІЗИ НА 30 ДНІВ З ДАТИ ЗВЕРНЕННЯ! ВАРТІСТЬ ПРОДОВЖЕННЯ-100 малайзійських рінггіт. Остаточне рішення щодо продовження візи приймається ДЕПАРТАМЕНТОМ ІММІГРАЦІЇ МАЛАЙЗІЇ.

Чи можливий перетин кордону без біометричного паспорту для біженців з України?

В’їзд до Малайзії на загальних підставах можливий за наявності діючого паспорта громадянина України для виїзду за кордон незалежно від типу (біометричний/небіометричний), дійсного щонайменше 6 місяців після дати запланованого перетину кордону.

ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗА ВІДСУТНОСТІ ПАСПОРТА ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ ДЛЯ ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН НЕ Є МОЖЛИВИМ.

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

У разі потреби оформлення нового паспорта громадянина України ждля виїзду за кордон, звертайтесь до консульського підрозділу Посольства: consul_my@mfa.gov.ua.

Які діють правила в’їзду для українців із туристичною метою?

Вимоги до в’їзду в Малайзію (включаючи Сабах і Саравак):

 1. Завантажте та оновіть додаток MySejahteraза тиждень до відправлення в Малайзію.
 2. Заповніть форму перед вильотом натиснувши іконку «Traveller» у додатку MySejahtera (детальні роз’яснення за посиланням):
 • особи, які мають сертифікати вакцинації проти COVID-19, видані за кордоном, повинні підтвердити свої цифрові сертифікати у додатку MySejahtera/ MySafeTravel;
 • повністю вакциновані особи отримають  «Цифрову картку подорожуючого», що відобразиться у додатку MySejahtera;
 • частково вакциновані або невакциновані особи отримають цифровий наказ про проходження домашнього карантину (інструкція HSO) у своєму додатку MySejahtera.
 • особам, у яких у додатку MySejahtera не відображається картка подорожуючого або інструкція HSO, а також та особам з високим рівнем ризику захворювання, не дозволяється здійснювати подорож в Малайзію.
 1. Перелічені нижче категорії осіб повинні зробити тест RTK-Antigen або RT-PCR протягом двох (2) днів до відправлення в Малайзію. Вони також зобов’язані зробити тест RTK-Antigen у  приватній медичній установі або клініках, затверджених МОЗ Малайзії, протягом 24 годин після прибуття в Малайзію:
 • частково вакциновані особи;
 • невакциновані особи.
 1. Наступні категорії осіб звільняються від вищезазначених (пункт 3) вимог:
 • повністю вакциновані особи віком від 13 років;
 • особи, які одужали від COVID-19 протягом останніх шести 6 до 60 днів;
 • діти віком до 12 років незалежно від їх статусу вакцинації.

Які правила транзитного в’їзду для українців?

Транзит: Іноземні громадяни можуть перебувати транзитом в міжнародних аеропортах Малайзії  без зміни терміналів та проходження імміграційного контролю. KLIA та KLIA2 – це різні термінали, для зміни терміналів необхідне проходження імігріційного контролю та відповідно всіх умов щодо в’їзду в Малайзію, наведених вище.

Які існують корисні контакти для українців?

Посольство України у Малайзії

Адреса: 22d Floor, Suite 22.02, Menara Tan & Tan, 207, Jalan Tun Razak, 50400 Kuala Lumpur, Malaysia

Телефон: +60 3 2166 9552

Гаряча лінія: +60 16 748 4123

Email: еmb_my@mfa.gov.uа

Сайт: http://malaysia.mfa.gov.ua/ua

Почесне консульство Україн у м. Джорджтаун (штат Пінанг)

Адреса: 8, Green Hall, Georgetown, Penang, 10200

Телефон:+60 4 263 1111

Факс:+60 4 263 1188

Email:consularukrainepg@gmail.com

Як спілкуватися з представниками авіакомпанії при посадці на рейс?

Часто саме представник авіакомпанії приймає рішення будете ви летіти чи ні, ось мій досвід.

Ми з другом летіли в Еквадор з Іспанії в січні 2022. Всі документи для в’їзду я зібрав, перевірив і перевірив ще раз, приїжджаємо в аеропорт і на реєстрації моєму другові кажуть, вибачте, у вас повинен бути зворотний квиток з Еквадору. Іду розбиратися і пропоную дівчині заглянути в Timatic – керівництво для авіакомпаній за правилами в’їзду. Вона відправляє мене до представника авіакомпанії в аеропорту, йду, пояснюю питання. Дівчина дивиться в Timatic і… не знаходить чіткої вимоги зворотного квитка, є тільки вимога перебувати в Еквадорі не більше 90 днів. Вона кличе начальство і ми разом читаємо текст, там є тільки вимога 90 днів і вказано, що ми маємо право продовжити перебування на місці.

Результат – нам без черги видають посадкові, навіть не глянувши у наші тести і сертифікати про вакцинацію.

Висновок, спілкуйтеся з представниками авіакомпанії їхньою мовою, мовою Timatic, перед подорожжю ви спокійно можете все вивчити і відчувати себе дуже впевнено.

Лайфхаки:

 • перед поїздкою встановіть мобільний додаток для покупки квитків:
    
  і завжди зможете купити зворотний квиток прямо в аеропорту, якщо авіакомпанія буде наполягати на своїх вимогах;
 • вибирайте в якості безкоштовної ручної поклажі м’який рюкзак, я купив 30-ти літровий і його жодного разу не перевіряли за розмірами.

Як поводитися на кордоні та відповідати на запитання прикордонників?

Ввічливість – звичайне шанобливе і уважне ставлення без підлещування. Бажання зрозуміти, що хоче прикордонник і допомогти йому = самому собі.

Впевненість – прийде з досвідом. У перших поїздках важливо знати куди і навіщо ви їдете і говорити правду про все. Не бійтеся зробити помилку або щось забути, якщо ви говорите правду, то побоюватися нічого.

Зовнішній вигляд – одягайтеся як хочете, головне – бути чистим і тверезим.

Куди/навіщо ви їдете? Будьте готові впевнено пояснити причину в’їзду в країну, якщо це туризм, то продумайте маршрут, візит до знайомих – підготуйте контакти тих до кого їдете…

Де ви будете жити? Завжди майте житло на перші кілька днів, це зручно і знімає питання на кордоні.

Скільки у вас грошей з собою? Ідеально показати багато готівки, але необов’язково, гроші можуть бути на карті, в біткоінах… я показую ноутбук, пояснюю, що заробляю віддалено, розповідаю, що роблю.

Підготуйте контакти знайомих в країні, в яку в’їжджаєте. Якщо прикордоннику розкажуть про вас на його рідній мові, це часто знімає всі питання.

Джерела та важливі посилання

Джерела

tripadvisor.mfa.gov.ua – сайт-карта від українського МЗС збирає правила в’їзду для українців у всі країни світу. Зазвичай, тут актуальна інформація, все структуровано і є джерела.

iatatravelcentre.com/world.php та iatatravelcentre.com – це сайт-карта Міжнародної асоціації повітряного транспорту і Тіматік – звід правил для авіакомпаній. Тут все англійською, сухо і чітко, це саме ті правила, якими керуються авіакомпанії при посадці на рейс.

Ще я користуюся допомогою українців, які живуть в інших країнах, вони краще за всіх знають про можливості в’їзду та особливості перебування в країні. Знаходьте у Facebook тематичну групу “Українці у…” назва міста чи країни, або “Ukrainians in…”, додавайтеся туди і сміливо ставте питання.

Як знайти лоукост квитки?

У вікні “Звідки” можна обрати країну замість міста і побачити найвигідніші пропозиції неподалік, у вікні дат – подивитись календар цін.

Знайдіть свій лоукост квиток на Скайсканер, ось тут покрокове відео із подробицями.

Як знайти комфортне житло із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти отель із відгуками 8+ за 7 євро.

Як знайти якісну страховку із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти страховку без франшизи за 105 гривень.

 

Якщо у вас залишились запитання – ставте їх у коментарях.

 

Наскільки публікація корисна для вас?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 1

Оцінок ще немає. Поставте оцінку першим.

Дякую, що оцінили мою статтю

БУДЬ ЛАСКА, напишіть кілька слів, що саме не сподобалось, це дійсно для мне важливо

0 Коментарів


Ось правила коментування на how2go.info:

Якщо коментарів ще немає – не соромтеся запитати першим.

Якщо коментарів багато – спілкуйтесь один із одним, нижче є форма пошуку та пошук по #хештегах, знаходьте питання, схожі на ваше і жміть “Відповісти”.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви отримаєте сповіщення про нові відповіді на EMAIL.

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.