Чи потрібна віза на Шри-Ланку для українців, всі новини про в’їзд на Шри-Ланку в 2023 (постійно оновлюється)

Yak-ukrayinciam-vyihati-na-Shri-Lanka

Чи потрібна віза на Шри-Ланку для українців у 2023?

Для в’їзду на Шри-Ланку українцям із звичайним чи біометричним закордонним паспортом віза на 30 днів оформлюється в аеропорту по прибутті, дозвіл ви  можете отримати онлайн перед поїздкою. Із такою візою ви можете перебувати на Шри-Ланці 30 днів та подовжити своє перебування до 6 місяців, не виїжджаючи з країни.

Що потрібно українцям для в’їзду на Шри-Ланку у березні 2023?

Для в’їзду на Шри-Ланку вам потрібні:

 • закордонний паспорт України біометричний чи звичайний дійсний більше 6 місяців на дату виїзду із Шри-Ланки;
 • копія першої сторінки закордонного паспорту;
 • зворотній квиток, чи квиток в іншу країну з Шри-Ланки;
 • бронювання житла на Шри-Ланці;
 • та медична страховка.

Перед вильотом туристи, прямуючі на Шри-Ланку, повинні заповнити форму онлайн (ЕТА) ось тут та зробити оплату, вартість залежить від днів перебування і кількості в’їздів, дивіться ось тут. Після оплати у 24 години вам на пошту прийде дозвіл на в’їзд, роздрукуйте його і покажете при посадці в літак та на кордоні Шри-Ланки.

Дитині слід мати дитячий закордонний паспорт, або ж її можна вписати із фотокарткою в батьківський закордонний паспорт. Якщо дитині виповнилося 16 років для в’їзду вона повинна мати власний дорослий закордонний паспорт. Онлайн форма ЕТА безкоштовна для дітей до 12 років. Якщо дитина прямує на Шри-Ланку з одним із батьків, то при собі їм потрібно мати дозвіл на вивезення англійською мовою.

При в’їзді можуть запитати про фінанси виходячи з 25$ на день, дивіться розділ “Як поводитися на кордоні та відповідати на запитання прикордонників?” у цій статті.

Ось так виглядає відповідь Timatic (звід правил, яким користуються авіакомпанії) щодо в’їзду українців на Шри-Ланку.

Yak-ukrayinciam-vyihati-na-Shri-Lanka

Далі я наведу кілька цитат-відповідей з сайту МЗС України, якщо у вас виникнуть питання, будь ласка, пишіть в коментарях.

Чи отримають українці допомогу, якщо в’їжджають, як біженці?

Спеціальні умови в’їзду та допомоги тимчасово переміщеним громадянам України, які залишають країну через війну, відстні.

Де українці можуть отримати допомогу?

В Коломбо було створено Український координаційний офіс (the Ukraine Colombo Coordination Office),  очолюваний п. Самш Хакімом (Mr. Samsz Hackeem).

Адреса Офісу: 113 Robert Gunewardena Mawatha, Colombo 06, POBOx 00600, tel.: +94777510053

Які умови соціального забезпечення існують для українців?

Спеціальне соціальне забезпечення тимчасово переміщених громадян України відсутнє.

Український координаційний офіс здійснює допомогу у забезпеченні дешевим житлом.

Громадяни України мають можливість працевлаштування у приватному секторі.

Скільки часу українці можуть перебувати в країні? Чи можливо подовжити перебування?

Можливість продовження короткострокового перебування та віз для громадян України існує на загальних засадах.

Чи існують Covid-19 обмежання для українців?

До відльоту необхіно обов’язково заповнити Декларацію здоров‘я (Health Declaration Form) на кожного туриста окремо (в тому числі дітей, незалежно від віку) та завантажити відповідні документи (сертифікат вакцинації, негативний ПЛР-тест, перша сторінка закордонного паспорта тощо). Після заповнення Ви отримаєте унікальний QR код, збережіть його на телефоні або роздрукуйте для пред‘явлення в аеропорту.
По прибуттю подорожуючим необхідно мати при собі негативний ПЛР-тест (англійською мовою), зроблений за 72 години до посадки в літак (крім дітей віком до 12 років).
З 1 січня 2022 року обов’язково необхідно оформити місцевий медичний страховий поліс з покриттям лікування COVID-19. Для цього просимо відвідати сторінку www.visitsrilanka.gov.lk.
Умови в’їзду
Повністю вакцинованим туристам (таким, що отримали 2 дози вакцини та від отримання останньої дози минуло не менше 14 днів) – немає карантинних обмежень, дозволено вільне пересування.
З собою необхідно мати оригінал міжнародного сертифікату вакцинації (англійською мовою). Підходить будь-який тип вакцини, що дозволений в країні походження.
Невакцинованим дітям таких туристів (віком від 12ти до 18ти років) необхідно здати ПЛР тест по прильоту (в лабораторії аеропорту або іншій лабораторії сертифікованій МОЗ Шри Ланки). Якщо ПЛР негативний – немає карантинних обмежень, дозволено вільне пересування у супроводі батьків.
Діти віком 12-18 років, якщо отримали одну дозу вакцини Pfizer та від її отримання минуло не менше 14 днів, вважаються «повністю вакцинованими».
Для дітей віком до 12ти років непотрібно робити ПЛР тест по прильоту – їм дозволено вільне пересування у супроводі батьків.
Невакцинованим та неповністю вакцинованим туристам (таким, що не вакцинувалися взагалі/оримали лише одну дозу/прибули менше ніж за 14 днів після другої дози вакцини) необхідно залишатися в «tourism bio bubble»:
– До моменту, поки не мине 14 днів після останньої дози вакцини / 7 днів після прибуття (застосовується період, який настає швидше) для неповністю вакцинованих туристів.
– Для невакцинованих туристів 7 днів після прибуття.
Для туристів з позитивним ПЛР тестом передбачено лікування/перебування у одному із приватних госпіталів або карантинних центрах.

Чи можливий перетин кордону без біометричного паспорту для біженців з України?

Перетин кордону без біометричного закордонного паспорта можливий за наявності дійсної візи.

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

Відповідно до “Тимчасового порядку” при закінченні строку дії паспорта з метою подовження документа необхідно звернутися до Посольства України в Індії на імейл consul_in@mfa.gov.ua

Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

В’їзд дитини без закордонного паспорта в країну неможливий.

Які правила перетину кордону із домашніми тваринами для українців?

Перетин кордону із тварина можливий на загальних засадах.

Які діють правила в’їзду для українців із туристичною метою?

Туристична віза (30 днів) повинна бути оформлена виключно онлайн на сайті eta.gov.lk. Ви повинні отримати імейл-підтвердження. Вартість 35 доларів США, сплачується при оформленні онлайн.
Вартість одного ПЛР тесту (у Шри Ланці) складає 40 долларів США. Оплату ПЛР тесту можна здійснити по прильоту у відповідному місці проведення тесту або оформити та сплатити попередньо онлайн на сайті visitsrilanka.gov.lk.

Які правила транзитного в’їзду для українців?

З 21.01.2021 р. транзит можливий

Які існують корисні контакти для українців?

Посольство України в Індії

Адреса: C-6/5, Vasant Vihar, New Delhi, India, 110 057

Телефон: +91-11-2614641

Гаряча лінія: (+91) 9205507157

Email: emb_in@mfa.gov.ua

Сайт: http://india.mfa.gov.ua

Як спілкуватися з представниками авіакомпанії при посадці на рейс?

Часто саме представник авіакомпанії приймає рішення будете ви летіти чи ні, ось мій досвід.

Ми з другом летіли в Еквадор з Іспанії в січні 2022. Всі документи для в’їзду я зібрав, перевірив і перевірив ще раз, приїжджаємо в аеропорт і на реєстрації моєму другові кажуть, вибачте, у вас повинен бути зворотний квиток з Еквадору. Іду розбиратися і пропоную дівчині заглянути в Timatic – керівництво для авіакомпаній за правилами в’їзду. Вона відправляє мене до представника авіакомпанії в аеропорту, йду, пояснюю питання. Дівчина дивиться в Timatic і… не знаходить чіткої вимоги зворотного квитка, є тільки вимога перебувати в Еквадорі не більше 90 днів. Вона кличе начальство і ми разом читаємо текст, там є тільки вимога 90 днів і вказано, що ми маємо право продовжити перебування на місці.

Результат – нам без черги видають посадкові, навіть не глянувши у наші тести і сертифікати про вакцинацію.

Висновок, спілкуйтеся з представниками авіакомпанії їхньою мовою, мовою Timatic, перед подорожжю ви спокійно можете все вивчити і відчувати себе дуже впевнено.

Лайфхаки:

 • перед поїздкою встановіть мобільний додаток для покупки квитків:
    
  і завжди зможете купити зворотний квиток прямо в аеропорту, якщо авіакомпанія буде наполягати на своїх вимогах;
 • вибирайте в якості безкоштовної ручної поклажі м’який рюкзак, я купив 30-ти літровий і його жодного разу не перевіряли за розмірами.

Як поводитися на кордоні та відповідати на запитання прикордонників?

Ввічливість – звичайне шанобливе і уважне ставлення без підлещування. Бажання зрозуміти, що хоче прикордонник і допомогти йому = самому собі.

Впевненість – прийде з досвідом. У перших поїздках важливо знати куди і навіщо ви їдете і говорити правду про все. Не бійтеся зробити помилку або щось забути, якщо ви говорите правду, то побоюватися нічого.

Зовнішній вигляд – одягайтеся як хочете, головне – бути чистим і тверезим.

Куди/навіщо ви їдете? Будьте готові впевнено пояснити причину в’їзду в країну, якщо це туризм, то продумайте маршрут, візит до знайомих – підготуйте контакти тих до кого їдете…

Де ви будете жити? Завжди майте житло на перші кілька днів, це зручно і знімає питання на кордоні.

Скільки у вас грошей з собою? Ідеально показати багато готівки, але необов’язково, гроші можуть бути на карті, в біткоінах… я показую ноутбук, пояснюю, що заробляю віддалено, розповідаю, що роблю.

Підготуйте контакти знайомих в країні, в яку в’їжджаєте. Якщо прикордоннику розкажуть про вас на його рідній мові, це часто знімає всі питання.

Джерела та важливі посилання

Джерела

tripadvisor.mfa.gov.ua – сайт-карта від українського МЗС збирає правила в’їзду для українців у всі країни світу. Зазвичай, тут актуальна інформація, все структуровано і є джерела.

iatatravelcentre.com/world.php та iatatravelcentre.com – це сайт-карта Міжнародної асоціації повітряного транспорту і Тіматік – звід правил для авіакомпаній. Тут все англійською, сухо і чітко, це саме ті правила, якими керуються авіакомпанії при посадці на рейс.

Ще я користуюся допомогою українців, які живуть в інших країнах, вони краще за всіх знають про можливості в’їзду та особливості перебування в країні. Знаходьте у Facebook тематичну групу “Українці у…” назва міста чи країни, або “Ukrainians in…”, додавайтеся туди і сміливо ставте питання.

Як знайти лоукост квитки?

У вікні “Звідки” можна обрати країну замість міста і побачити найвигідніші пропозиції неподалік, у вікні дат – подивитись календар цін.

Знайдіть свій лоукост квиток на Скайсканер, ось тут покрокове відео із подробицями.

Як знайти комфортне житло із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти отель із відгуками 8+ за 7 євро.

Як знайти якісну страховку із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти страховку без франшизи за 105 гривень.

 

Якщо у вас залишились запитання – ставте їх у коментарях.

 

Наскільки публікація корисна для вас?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок ще немає. Поставте оцінку першим.

Дякую, що оцінили мою статтю

БУДЬ ЛАСКА, напишіть кілька слів, що саме не сподобалось, це дійсно для мне важливо

2 коментарі


Ось правила коментування на how2go.info:

Якщо коментарів ще немає – не соромтеся запитати першим.

Якщо коментарів багато – спілкуйтесь один із одним, нижче є форма пошуку та пошук по #хештегах, знаходьте питання, схожі на ваше і жміть “Відповісти”.

Фільтр коментарів по хештегах

  1. Кристина, добрий день, транзит на Шри-Ланці залежить від умов вашого перельоту, якщо ви перетинаєте кордон, наприклад у вас два різних рейси і ви виходити з транзитної зони – зробіть звичайну в’їздну візу на Шри-Ланку, якщо ж у вас рейси одної авіакомпанії без отримання багажу, перепитайте про транзит у вашої авіакомпанії для повної впевненності.

   Гарної подорожі,

   Олексій

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви отримаєте сповіщення про нові відповіді на EMAIL.

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.