Як українцям в’їхати до Іспанії — правила і приклади у 2022 (постійно оновлюється)

Чи потрібна віза українцям для в’їзду в Іспанію?

В Іспанію не потрібна віза для українців із біометричним закордонним паспортом (біженці можуть в’їхати і без нього, докладніше дивіться нижче). З туристичною метою ви можете перебувати в Іспанії до 90 днів в період 6 місяців, перевірити залишок днів в Шенгені можна тут.

Чи можуть українці подорожувати по ЄС і до України після оформлення статусу тимчасової допомоги?

Ось дуже корисне відео “Європейської правди” про можливості подорожей для українців всередині ЄС та в Україну із детальними поясненнями та прикладами.

Чи отримають українці допомогу, якщо в’їзжають, як біженці?

Так

Де українці можуть отримати допомогу?

Уряд Іспанії визначив три міста, в яких будуть розташовані  центри з надання допомоги переміщеним особам з України:

 • в провінції Мадрид – Pozuelo de Alarcon
 • в місті Барселона – Fira de Barcelona
 • в місті АлікантеCiudad de la Luz
 • в місті Малага – Palacio de Ferias y Congresos

Контакти (по провінціях Іспанії):

https://www.inclusion.gob.es/es/ucrania/telefonos/index.htm

МАДРИД

Центр з надання інформації, прийому та розміщення тимчасово переміщених осіб з України у м. Посуело де Аларкон, провінція Мадрид

Шосе де Карабанчель а Аравака, 91

28233, м.Посуело де Аларкон, провінція Мадрид

Carr. de Carabanchel a Aravaca, 91,

28223, Pozuelo de Alarcón, Madrid

Консультації українською мовою за тел.: +34 91.047.44.44

Інформація: https://www.inclusion.gob.es/uk/ucrania/index.htm

БАРСЕЛОНА

Центр з надання інформації, прийому та розміщення тимчасово переміщених громадян України у м. Барселона (у приміщенні Виставкового центру – Fira de Barcelona):

Av.Reina Maria Cristina, s/n

Fira de Barcelona

Pabellón VII

Centro Permanente

(https://goo.gl/maps/eQ2pqB8HC3XbWC5C7 – павільйон 7).

У цьому Центрі ви можете подати клопотання на участь у програмі «Червоного Хреста» з тимчасового безкоштовного розселення (оформлюється відразу), подати клопотання на отримання тимчасового міжнародного захисту (виключно за попереднім записом).

Зазначений Центр працює щодня з 08.00 до 21.00.

Записатися на прийом для подачі клопотання на отримання тимчасового міжнародного захисту у Центра можливо за телефоном +34-91-047-4444.

Увага! Генеральне консульство України в Барселоні не здійснює попередній запис на подання клопотання про отримання тимчасового міжнародного захисту!

Інформація про відділки поліції в інших містах консульського округу установи, які здійснюють прийом документів від громадян України, наступні:

TARRAGONA. Plaza Orleans, s/nº, tel. 977-249844
GIRONA. Gran Via Jaume I, nº 17 , tel.972-225553, 972-225557
LLEIDA. Calle Ensenyança, nº 2., tel. 973-728512, 973728500

VALENCIA. Calle Bailén, nº 9.
ALINCANTE. Ciudad de la Luz, Avda. Jean Claude Cambaldiu, s/nº
CASTELLON.  Calle Río Sella, nº 5
MALLORCA. Calle Simo Ballester, nº 8.
IBIZA. Avda. de la Pau, s/nº

МАЛАГА

Центр з надання інформації, прийому та розміщення тимчасово переміщених осіб з України у м. Малага (Centro de Recepción, Acogida y Derivación CREADE)

(знаходиться у приміщенні Виставкового центру – Palacio de Ferias y Congresos de Málaga):

Avenida de José Ortega y Gasset, 201, 29006 Málaga

Прийом громадян України у Центрі відбувається щодня з 08.00 до 21.00 за попереднім записом.

Запис на прийом здійснюється за телефоном +34-91-047-4444 (консультації надаються українською мовою).

У Центрі Ви можете подати:

– клопотання до Національної поліції Іспанії на отримання тимчасового захисту,

– клопотання на участь у програмі Комісії з питань допомоги тимчасово переміщеним особам (CEAR) щодо безкоштовного розселення,

– отримати ідентифікаційний номер Служби соціального забезпечення, який є необхідним у разі подальшого працевлаштування,

– отримати консультації з будь-яких інших питань, пов’язаних з перебуванням в Іспанії.

Також консультації з питання тимчасового захисту можна отримати за такими адресами:

Cruz Roja

Червоний Хрест

avenida de Jorge Silvela, 2, 29014 Málaga

тел.: + 34 902 22 23 93

ACCEM

Асоціація з питань міграції

Офіс міжнародного захисту

callejón Pericón, 1, bajo, 29008 Málaga

тел. + 34 951 28 28 25

CEAR

Комісія з питань допомоги тимчасово переміщеним особам

calle Esperanto, 13, 29007 Málaga

тел. +34 951 56 10 71 (extensión 1526/1527)

ел. пошта: informacion.malaga@cear.es

Які умови соціального забезпечення існують для українців?

Урядом Іспанії прийнято Розпорядження PCM/169/2022 від 9 березня 2022 року, яким ухвалена процедура надання тимчасового захисту громадянам України, які постраждали від війни в Україні.

Громадяни України, яким буде надаватися тимчасовий захист за спрощеною процедурою, матимуть право на проживання і роботу терміном на 1 рік, а також доступ до освіти, медичного обслуговування та соціальних послуг.

Урядом Іспанії опрацьовується питання розміру та порядку надання соціальної (фінансової) допомоги тимчасово переміщеним українським громадянам, яка буде виплачуватися виключно тим особам, які отримали на тимчасовий захист в Іспанії. При цьому передбачається також виплата допомоги на оренду житла. Cуми наразі визначаються Міністерством інклюзії, соціального забезпечення та міграції Іспанії. До отримання соціальних виплат потребами громадян, які отримали тимчасовий захист, займаються неурядові організації (відповідно до розподілу під час отримання документу про захист).

Яку медичну допомогу українці можуть отримати?

Громадянам України, які прибули в Іспанію з метою отримання тимчасового захисту або отримання притулку, буде надано необхідне медичне обслуговування в рамках діючої системи охорони здоров’я в залежності від їхніх потреб, в тому числі враховуючи хронічних хворих, з онкологією тощо.

По прибуттю до Мадриду особи, які мають намір звернутися з метою отримання тимчасового захисту, відвідують Лікарню Ісабель Сендаль (Hospital Isabel Zendal, Av. Manuel Fraga Iribarne, 2, 28055 Madrid), де вони цілодобово можуть отримувати такі послуги, як медичний огляд, тести КОВІД, вакцинація тощо.

Барселона. Відповідно до законодавства Іспанії тимчасового переміщеним громадянам України надаються такі ж  права на безкоштовну медичну допомогу як і для громадян цієї країни.

З метою отримання медичної картки необхідно звернутися до Центру первинної медичної допомоги (CAP – Centro de Atención Primaria) за місцем вашого тимчасового перебування та мати при собі лише паспорт громадянина України для виїзду за кордон чи інший документ, що посвідчує особу і громадянство. CАР приймає громадян без попереднього запису.

Отримання медичної картки не залежить від того, чи подали ви вже клопотання до Поліції з питань іноземців на отримання міжнародного тимчасового захисту, чи ні.

Найближчий до вашого місце тимчасового проживання CАР ви зможете знайти за цим посиланням:

https://catsalut.gencat.cat/ca/centres-sanitaris/cercador/

Крім того, для зручності громадян України новий САР відкрито поруч Центром з надання допомоги громадянам України (Виставковий центр Барселони, павільйон  7 / Fira de Barcelona, Pabellón 7), який розташовано у павільйоні 4, за адресою:

Av.Reina Maria Cristina, s/n

Fira de Barcelona

Pabellón ІV

( https://goo.gl/maps/NawfNBm2pzakjBTC8 )

Скільки часу українці можуть перебувати в країні?

Громадяни України можуть перебувати на території Іспанії 90 днів, без необхідності оформлення дозвільних документів.

У разі необхідності продовження перебування в Іспанії необхідно звертатися до Служби з питань іноземців Іспанії (відповідно місця перебування на території країни) завчасно -до спливу дозволених 90 днів протягом 180.

Водночас причини, які дозволяють продовження перебування/візи, мають бути виключними, здебільшого через хворобу або нещасний випадок.  У разі необхідності перебування на території Іспанії більше 90 днів, пропонується звернутися за наданням тимчасового захисту, від якого особа може відмовитися у будь-який момент та залишити країну.

.

Чи варто оформлювати статус біженця?

Уряд Іспанії дозволяє українським тимчасово переміщеним особам з України залишатися в Іспанії та отримати тимчасовий захист, без необхідності звернення щодо надання біженства. За спрощеною процедурою розглядаються звернення як  переміщених осіб з України, так і українців, які перебували в Іспанії на момент початку конфлікту і не змогли повернутися до своєї країни.

Чи існують Covid-19 обмежання для українців?

Іспанією тимчасово скасовано вимоги до громадян України щодо подання ними при в’їзді сертифікатів про вакцинацію, довідок про одужання або діагностичних довідок (результатів аналізу на активну інфекцію COVID-19), а також заповнення перед авіа перельотами формуляру SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH.

Громадянину України для перетину кордону Іспанії необхідно:

Для повнолітніх осіб:

 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон – БІОМЕТРИЧНИЙ;
 • у разі відсутності біометричного паспорта необхідно звернутися до найближчої до вас дипломатичної/консульської установи України на території ЄС для отримання довідки, яка підтверджує вашу особу та громадянство. При собі необхідно мати документ, який посвідчує вашу особу (наприклад внутрішній паспорт) та, за наявності, документ, який підтверджує ваше проживання на території України до 24.02.2022 року.

Для повнолітніх осіб:

 • свідоцтво про народження дитини та документ, який підтверджує родинний зв’язок, разом з відповідними дозвільними документами, або повноваження законного представника дитини.

Із зазначеними документами громадянин України може перебувати на території Іспанії до 90 днів.

Чи можливий перетин кордону без біометричного паспорту для біженців з України?

У разі відсутності біометричного паспорта необхідно звернутися до найближчої до вас дипломатичної/консульської установи України на території ЄС для отримання довідки, яка підтверджує вашу особу та громадянство. При собі необхідно мати документ, який посвідчує вашу особу (наприклад внутрішній паспорт) та, за наявності, документ, який підтверджує ваше проживання на території України до 24.02.2022 року.

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

У разі, якщо ви в’їхали до Іспанії з паспортом, термін дії якого закінчився, ви можете звернутися до найближчої до вас дипломатичної/консульської установи на території Іспанії для продовження строку дії закордонного паспорта.

Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

Якщо ваша дитина перетнула кордон із свідоцтвом про народження, ви можете внести відомості про дитину у свій закордонний паспорт у найближчій до вас дипломатичній/консульській установі на території Іспанії.

Які правила перетину кордону із домашніми тваринами для українців?

Перетин кордону з домашніми тваринами

Відповідно до статті 32 Регламенту (ЄС) 576/2013, держави-члени можуть, у виняткових випадках, дозволити некомерційне переміщення на свою територію домашніх тварин, які не відповідають цим умовам, якщо:

 1. власник подав попередню заявку на отримання дозволу і держава-член призначення надала його і
 2. домашні тварини ізолюються та перебувають під офіційним наглядом на час, необхідний для виконання ними цих умов (отримання дозволу), але не довше ніж шість місяців:
 1. у місці, затвердженому компетентним органом; та
 2. згідно з процедурами, передбаченими дозволом.

Україна відноситься до третіх країн і не зазначена в Додатку II Регламенту (ЄС) 577/2013, тому умови, яким повинні відповідати домашні тварини, сприйнятливі до сказу, такі:

 • Тварина ідентифікована правильно, ідентифікація проводиться за допомогою мікрочіпа;
 • Зроблено щеплення проти сказу;
 • Проведено титрування антитіл, пробу потрібно взяти не менше ніж за 30 днів після щеплення та за три місяці до переміщення;
 • Видано міжнародний сертифікат, що супроводжує тварину, або, в разі реінтродукції, необхідний паспорт, що підтверджує щеплення та тест на титрування антитіл.
 • Собаки, коти та тхори віком до семи місяців не допускаються (термін визначається віком щеплення та визначенням поствакцинальних антитіл).

Заходи зниження ризику

Будь-яка державна адміністрація, на національному, регіональному чи місцевому рівні, включаючи державні підрозділи правопорядку, регіональна та муніципальна поліція, а також будь-який фахівець, пов’язаний із громадським здоров’ям чи здоров’ям тварин, має негайно інформувати офіційні ветеринарні служби автономного співтовариства про прибуття домашньої тварини (переважно собаки, кішки чи тхора), що супроводжує тимчасово переміщених осіб.

Офіційні ветеринарні служби автономних співтовариств вживають необхідних заходів у співпраці з іншими компетентними органами та, за необхідності, з іншими приватними організаціями або медичними працівниками, які співпрацюють на добровільній та некомерційній основі, щоб якомога швидше застосувати наступний протокол дій, залежно від оцінки, яка проводиться в кожному окремому випадку:

 • Ідентифікація: якщо тварина ідентифікована за допомогою мікрочіпа і мікрочіп зчитується, повторна ідентифікація не потрібна. Інакше тварина буде ідентифікована мікрочіпом. В іншому випадку
 • Щеплення проти сказу:
 1. У разі встановлення факту щеплення тварини в Україні, проводиться забір крові на титрування антитіл і в цей час проводиться ревакцинація. Якщо результат титрування буде позитивним, тварина буде залишатися з господарем в ізоляції до закінчення 3-місячного періоду з моменту забору крові. Якщо титрування буде негативним, нове титрування буде проведено через 30 днів, з перебуванням на карантині в державному або приватному центрі. Якщо титрування буде негативним, ревакцинація буде проведена через 2 місяці після попередньої вакцинації і домашня тварина залишиться в карантинному центрі, з новим титруванням антитіл через 30 днів після другого щеплення; якщо титрування знову буде негативним, карантин буде завершено в центрі до щонайбільше 6 місяців з моменту першого забору крові. Якщо титрування буде сприятливим, тварина завершить карантинний період 3 місяці з моменту забору крові разом зі своїм власником.
 1. Якщо тварина була вакцинована при в’їзді до Європейського Союзу, кров беруть, якщо з моменту вакцинації минуло більше 30 днів. В іншому випадку тварина поміщається на карантин у державному або приватному центрі до закінчення цього терміну. Якщо титрування буде позитивним, тварина завершить 3 місяці карантинного періоду з моменту забору крові разом зі своїм власником. Якщо титрування є негативним, тварині проводять повторне щеплення через 2 місяці після першого та продовжують діяти, як зазначено в пункті 1.
 2. Якщо тварина не вакцинована, вона буде вакцинована вперше і залишиться на карантині в державному або приватному центрі; через 30 днів буде взятий зразок крові для титрування антитіл. Якщо титрування буде позитивним, це завершить 3-місячний період карантину в центрі; у разі негативного результату ревакцинація проводиться через 2 місяці і надалі порядок дій такий, як у пунктах 1 і 2.

Серологічні тести проводитимуться в Національній референтній лабораторії Санта-Фе безкоштовно.

У разі, якщо необхідно провести карантин у державних або приватних центрах, а необхідні засоби недоступні, необхідно надіслати звернення на електронну адресу Генерального директорату з прав тварин: dgderechosanimales@mdsocialesa2030.gob.es,

або за телефоном: 915961758.

Крім того, важливо також зазначити, що, хоча в Іспанії Echicococcus multilocularis у домашніх тварин не виявлено, Україна є країною, де паразит є ендеміком.

 

Рекомендується по прибуттю звернутися з тваринами до відповідних ветеринарних закладів для прийняття антипаразитних засобів.

Як джерела та посилання із інформацією для українських біженців існують?

Інформацію про процедуру отримання тимчасового захисту в Іспанії  (українською мовою) можна завантажити на сайті Міністерства інклюзії, соціального забезпечення та міграції Іспанії за наступним посиланням:

https://www.inclusion.gob.es/ficheros/ucrania/guia_desplazados_ucranianosuk.pdf

ЕТАПИ ПРОЦЕДУРИ ОТРИМАННЯ ЗАХИСТУ у провінції та місті МАДРИД

 1. Повідомлення про приїзд

Організації, які здійснюють доставку переміщених осіб з прикордонних територій України до Мадриду, повідомляють  про це центр CECOM (тел.: +34917089468, електронна пошта: pcivil.asem@madrid112.es) із зазначенням очікуваної дати та часу прибуття груп/и, а також, по можливості, списку пасажирів або принаймні кількості дорослих та дітей (за статтю), а також зазначають чи потребують вони житло по прибуттю до Мадриду.

 1. Медичний огляд

По прибуттю до Мадриду особи, які мають намір звернутися з метою отримання тимчасового захисту, відвідують Лікарню Ісабель Сендаль (Hospital Isabel Zendal, Av. Manuel Fraga Iribarne, 2, 28055 Madrid), де вони цілодобово можуть отримувати такі послуги, як медичний огляд, тести КОВІД, вакцинація тощо.

У зазначеному центрі заявники надають свої первинні дані, серед яких: ступінь родинного зв’язку, походження та місце планованого проживання в Іспанії, які слугуватимуть для подальшого забезпечення доступу до соціальних послуг (місця навчання дітей, прописка, карта медичного страхування, проїзні квитки тощо).

 1. Довідкова служба

Провінція Мадрид облаштовує довідкову службу для централізованого доступу до інформації з приводу послуг, які вона пропонує (навчання, проїзд тощо), а також для отримання іншої інформації, що може становити інтерес для шукачів тимчасового захисту.

 1. Оформлення документів

Після медичного огляду необхідно звернутися до Центру з надання інформації, прийому та розміщення українських тимчасово переміщених осіб з України у м.Посуело де Аларкон (з 09.00 до 20.00) для проведення співбесіди, виявлення індивідуальних потреб та документування (отримання дозволу на проживання та роботу):

Центр з надання інформації, прийому та розміщення тимчасово переміщених осіб з України у м. Посуело де Аларкон, провінція Мадрид

Шосе де Карабанчель а Аравака, 91

28233, м.Посуело де Аларкон, провінція Мадрид

Carr. de Carabanchel a Aravaca, 91,

28223, Pozuelo de Alarcón, Madrid

Консультації українською мовою за тел.: +34 91.047.44.44

Інформація: https://www.inclusion.gob.es/uk/ucrania/index.htm

 1. Забезпечення житлом

Вирішити питання забезпечення житла можна двома способами:

А) особи, які вже забезпечені житлом, мають лише зареєструватися в центрі та отримати дозвіл на проживання та роботу.

Б) у разі відсутності житла необхідно звернутися за телефоном +34 91.047.44.44, у разі невідкладності +34.917089468 або на екстрений номер 112 (безкоштовно, на випадок, якщо особа спілкується іншою мовою (не іспанською), активно застосовується засіб «телеперекладу» (teletraducción), який забезпечує послідовний переклад з/на будь-яку іноземну мову), після чого буде запропоновано найбільш прийнятний варіант житла.

 1. Перегляд

Порядок прийняття тимчасово переміщених осіб, прийнятий 12.03.2022 р. підлягає перегляду, внесенню змін або доповненню відповідно до розвитку ситуації в Україні.

Для надання пропозицій щодо надання допомоги тимчасово переміщеним особам з України звертатися до Міністерства інклюзії, соціального забезпечення та міграції Іспанії:

apoyo.ucrania@inclusion.gob.es

Які діють правила в’їзду для українців із туристичною метою?

Громадяни України можуть перебувати на території Іспанії 90 днів, без необхідності оформлення дозвільних документів.

Громадянам України, які прибули в Іспанію з України після 24.02.2022 внаслідок військового вторгнення російських військ, а також громадянам України, які перебували в Іспанії по безвізу (90 днів протягом 180 днів) і не змогли залишити територію Іспанії у зв’язку з воєнними діями в Україні, буде надано тимчасовий захист у разі їх звернення.

Які правила транзитного в’їзду для українців із туристичною метою?

 • Авіатранзит можливий за умови наявності відповідного сполучення.

Які існують особливості по країні?

Безкоштовний проїзд у громадському транспорті

Громадянам України, які прибули в Іспанію з метою отримання тимчасового захисту у зв’язку з війною в Україні, метро міста Мадрид пропонує можливість безкоштовного проїзду. Бажаючим надається транспортна картка типу «Мульті» (TTP Multi) протягом перших днів перебування в провінції Мадрид. Це особиста картка, яка не підлягає передачі, з правом проїзду протягом 15 днів з моменту першого використання будь-яким засобом громадського транспорту провінції Мадрид, зокрема:

 • Метро: усі лінії;
 • Міські автобуси ЕМТ в межах Мадриду: усі лінії;
 • Міські та міжміські автобуси в межах в муніципального округу Мадриду;
 • Приміські потяги Renfe: до приміських станцій (Серканíас) в межах округу Мадрида;
 • Легкорейковий транспорт (швидкісний трамвай) усі лінії: МL1, МL2, ML3, i ML

У разі необхідності, існує можливість безкоштовно поповнення картки ще на 15 днів в одному із 21 Офісу, де оформлюються проїзні квитки (на карті позначено місця розташування офісів). У разі вичерпання, громадяни України можуть продовжувати користуватися карткою як звичайною Multi Card та вносити плату за необхідний квиток у платних мережах (автомати метро, кіосках ​тощо).

Безкоштовний проїзд у залізничному транспорті

Іспанська залізнична мережа Renfe повідомила про можливість безкоштовного проїзду (по Іспанії та в напрямку інших європейських країн) для громадян України, які прибули в Іспанію у пошуках притулку, зокрема на послуги високошвидкісної залізниці AVE, AVLO, Avant та Media Distancia Convencional.

Уточнити умови та придбати квитки можна в касах та сервісних центрах, пропозиція дійсна до стабілізації ситуації в Україні.

Квитки класів Turista, Basica та Estandar не підлягають обміну, скасуванню, зміні класу або продовженню відстані.

Обов’язково при собі мати закордонний паспорт або посвідчення особи (та громадянства).

Які існують корисні контакти для українців?

Посольство України в Іспанії

Межі консульського кругу: автономні області Мадрид, Кастілья-ла-Манча, Кастілья-Леон, Кантабрія, Ріоха, Наварра, Арагон, Країна Басків, Екстремадура, Астуріас, Галісія; Князівство Андорра.

Адреса: c/Ronda de la Abubilla, 52, 28043 Madrid

Телефон: +34 91 748 93 60, +34 917 48 93 82

Гаряча лінія: +34 620 64 1324

Email: ukrembassy.esp@gmail.com

Сайт: http://spain.mfa.gov.ua/ua

Прийом громадян щоденно:

Щоденно з 08.30 до 20.30

Додаткова лінія: +34.910.418.416 (стаціонарна з 09.00 до 18.00)

Тел.: +34.91.748.93.60, +34.91.748.93.78, +34.91.748.93.83.

 

Генеральне консульство України в Барселоні

Межі консульського кругу: Каталонія, Валенсія, Балеарські острови

Адреса: c. Numancia, 185, bajos 2 Barcelona 08034 España

Телефон: +34-93-40-28-956

Гаряча лінія: +34 6293 829 36

Email: barcelonaconsul@gmail.com

Сайт: https://barcelona.mfa.gov.ua/

Прийом громадян щоденно:

Щоденно з 08.30 до 20.30

Консульство України в Малазі

Межі консульського кругу: Андалусія, Мурсія, Канарські Острови, Сеута та Мелілья

Адреса: 29016, Málaga, c/Maestranza 23, 1 derecha

Телефон: +34-95-222-06-15

Гаряча лінія: +34 6365 48017

Email: malagaucr@gmail.com

Сайт: https://malaga.mfa.gov.ua/

Прийом громадян щоденно:

Щоденно з 08.30 до 20.30


Якщо залишились питання — пишіть в коментарях.

Хочете подякувати автору? Вам сюди.

 

 

Джерело — сайт МЗС України.

Насколько публикация полезна?

Нажмите на звезду, чтобы оценить!

Средняя оценка 5 / 5. Количество оценок: 1

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Спасибо, что поставили низкую оценку!

Пожалуйста, расскажите, что я могу улучшить, достаточно нескольких слов

Алексей Кучер
Лоукост-аналітик, консультант. Пишу про лоукост тревел з 2014. Підбираю лоукост квитки та житло для українців з 2017.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.