Чи потрібна віза в ОАЕ (Емірати) для українців, всі новини про в’їзд в Емірати в 2022

Виза для украинцев в Арабские Эмираты в 2020

Чи можливий безвізовий в’їзд в ОАЕ для українців в 2022?

Так, для українців візи в ОАЕ скасовані з 31 грудня 2017. Для безвізового в’їзду потрібен звичайний або біометричний закордонний паспорт дійсний більше 6 місяців з моменту в’їзду — джерело.

Ось оновлення в 2022-му — джерело.

Безвиз в Эмиратах для украинцев возобновлён - март 2022

Дозволений термін перебування громадян України в ОАЕ без віз становить 30 днів з можливістю продовження через органи імміграційної служби до 90 днів — джерело.

Якщо ви збираєтеся в’їхати в Емірати з метою отримання доходу, освіти, возз’єднання сім’ї або хочете перебувати в Еміратах більше 30 днів без виїзду — вам потрібна віза. Її можна оформити в консульстві ОАЕ в Києві: Новоселицька, 3, телефон Консульства 044 359 0874 відповідають з 9:30 до 12:30 (сайту у консульства поки немає).

Чи отримають українці допомогу, якщо в’їзжають, як біженці?

В’їзд до ОАЕ та перетин кордону здійснюється за всіма типами паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

Пасажирам може бути відмовлено в реєстрації на рейс авіакомпанією або у в’їзді до ОАЕ представниками міграційної служби в аеропортах у випадку якщо термін дії паспорта становить менше ніж 6 місяців, якщо відсутній зворотній квиток та у випадку відсутності окремого паспорта у дитини.

Де українці можуть отримати допомогу?

В ОАЕ наразі відсутні центри допомоги тимчасово переміщеним громадянам України.

Які умови соціального забезпечення існують для українців?

У випадку необхідності продовження терміну перебування в готелі необхідно зв’язатися з туроператором через якого бронювалася поїздка до ОАЕ щодо можливості продовження бронювання або перебронювання на інший готель. У разі відсутності туроператорів і самостійного бронювання готелю розглянути можливість бюджетного проживання у готелях через інформаційний ресурс Booking.com. Крім того, з питань розселення можливо звернутись на інформаційний ресурс «Прихисток» за посиланням: https://prykhystok.in.ua/.

Яку медичну допомогу українці можуть отримати?

Консульством України в Дубаї досягнуто домовленість з медичним центром “911 SOLOMED” про надання безкоштовної медичної допомоги громадянам України, які прибули до ОАЕ з туристичною метою і не змогли повернутися в Україну через скасування авіасполучення, та не мають достатніх фінансових засобів.

У разі потреби, для отримання безкоштовної  консультації лікаря можливо звернутися за телефоном +97172045082.

Скільки часу українці можуть перебувати в країні?

Між Україною та Об’єднаними Арабськими Еміратами діє безвізовий режим. Дозволений термін перебування громадян України в ОАЕ без віз становить 30 днів з можливістю його продовження через органи імміграційної служби до 90 днів.

Також Урядом ОАЕ надається можливість оформлення дозволу на перебування на території країни за спеціальною процедурою (residency – countries of disasters and wars) через центри надання відповідних послуг. Наприклад, TAS’HEEL (емірат Абу-Дабі) або AMER (емірат Дубай та північні емірати: Аджман, Дубай, Фуджейра, Рас-ель-Хайма, Шарджа, Умм-Ель-Кувейн)

Чи варто оформлювати статус біженця?

Урядом Об’єднаних Арабських Еміратів не приймалось рішення щодо можливості розміщення тимчасово переміщених осіб з України. В ОАЕ також відсутні будь-які державні програми з підтримки та захисту тимчасово переміщених осіб з України.

Чи існують Covid-19 обмежання для українців?

З 26 лютого 2022 року пасажири, які подорожують до Об’єднаних Арабських Еміратів з усіх країн світу (включаючи GCC), повинні відповідати одній із наведених нижче вимог:

Надати дійсний сертифікат про вакцинацію, який свідчить про те, що пасажир повністю вакцинований вакциною, схваленою ВООЗ або Об’єднаними Арабськими Еміратами, і містить QR-код;

або

Надати дійсний сертифікат негативного PCR тесту на Covid-19 з QR – кодом,  зроблений не раніше ніж за 48 годин до подорожі;

або

Надати дійсну медичну довідку з QR – кодом, видану відповідними органами, про те, що пасажир одужав від коронавірусу SARS Cov‑19 протягом 1 місяця з дня одужання до дати прибуття до ОАЕ.

По прибутті до ОАЕ пасажирів також можуть попросити пройти PCR-тест і очікувати в умовах самоізоляції отримання негативного результату.  У разі отримання позитивного результату тесту пасажиру необхідно дотримуватися інструкцій, виданих компетентним органом охорони здоров’я у  відповідному Еміраті.

Зауважте, що друковані або цифрові сертифікати PCR-тесту або сертифікати вакцинації приймаються англійською або арабською мовами і повинні містити QR-код.

Для транзитних пасажирів застосовуються правила та умови,  в’їзду, які діють в кінцевому пункті призначення.

Чи можливий перетин кордону без біометричного паспорту для біженців з України?

В’їзд до ОАЕ та перетин кордону здійснюється за всіма типами паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

Пасажирам може бути відмовлено в реєстрації на рейс авіакомпанією або у в’їзді до ОАЕ представниками міграційної служби в аеропортах у випадку якщо термін дії паспорта становить менше ніж 6 місяців, якщо відсутній зворотній квиток та у випадку відсутності окремого паспорта у дитини.

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

Для продовження терміну дії закордонного паспорту необхідно звернутись до Посольства України в ОАЕ (м.Абу Дабі) або Консульства України в Дубаї

Строк дії паспорту може бути продовжено на підставі:

–  заяви особи або її законного представника (заява видається на місці).

–  разом із заявою подається паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Продовження паспорта може бути здійснене не раніше, ніж за 3 місяці до закінчення строку його дії.

Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

У разі відсутності у дитини закордонного паспорту, існує можливість внесення відомостей про неї в закордонний паспорт одного з батьків. Для внесення відомостей про дитину один з батьків або законний представник дитини має звернутись до Посольства України в ОАЕ (м.Абу Дабі) або Консульства України в Дубаї та подати такі документи:

 • паспорт для виїзду за кордон;
 • заяву про внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про дитину (заява видається на місці);
 • свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави. У разі відсутності свідоцтва про народження можливо подати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження;
 • дві фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 сантиметра;
 • документ, що підтверджує повноваження особи як одного з батьків або законного представника дитини.

Водночас, повідомляємо, що Уряд ОАЕ не дозволяє в’їзд на свою територію дітям, в яких відсутній власний паспорт громадянина України для виїзду за кордон та інформація про яких була внесена до паспорта громадянина України для виїзду за кордон одного з батьків або законного представника поза межами Еміратів (в посольствах і консульських установах України та територіальних органах/підрозділах Державної міграційної служби України).

Які правила перетину кордону із домашніми тваринами для українців?

Перетин кордону ОАЕ з домашніми тваринами здійснюється відповідно до встановлених міжнародних норм, за наявності відповідних документів на тварину та вакцинацій. З більш детальною інформацією з цього питання можливо ознайомитись за наступним посиланням:

https://www.moccae.gov.ae/assets/5064985a/pet–import–permit–dogs–and–cats.aspx#:~:text=Documents%20Required%20upon%20arrival%20at,%2C%20batch%20No.%20%2Cvacc.

Які джерела та посилання із інформацією для українських біженців існують?

https://prykhystok.in.ua/

Які правила транзитного в’їзду для українців із туристичною метою?

Транзит можливий.

Всі пасажири, які подорожують через Дубай транзитом, повинні надати під час реєстрації на рейс в аеропорту відправлення:

–  Квиток до країни призначення;

– Поліс міжнародного медичного страхування, який підтверджує покриття витрат, пов’язаних з лікуванням  COVID-19 та перебуванням в умовах ізоляції за кордоном;

– Заповнений на англійській мові та обов’язково роздрукований Сертифікат (Сertificate polymerase chain reaction (PCR)- swab test), який підтверджує негативні результати тесту на COVID-19.

Вказаний Сертифікат повинен бути виданий не більше ніж за 48 годин до прибуття в ОАЕ та має бути наданий лише акредитованими в Україні медичними закладами.

Звертаємо увагу, що у разі відсутності даного Сертифікату чи страхового полісу, пасажиру може бути відмовлено авіакомпанією у перевезенні.

Слід також пам’ятати, що авіакомпанії мають право відмовити у реєстрації на рейс пасажирам, які матимуть симптоми COVID-19.

Щодо можливості транзиту через аеропорт Абу-Дабі – прохання ознайомитися з наступною інформацією, розміщеною на веб-сайті Аеропорту Абу-Дабі –  та TravelProtocol (abudhabiairport.ae)

Які існують особливості по країні?

З 31 липня 2021 Україну внесено до країн зеленого списку – карантин після прибуття до емірату Абу-Дабі  з України не вимагають (https://visitabudhabi.ae/en/plan-your-trip/covid-safe-travel/permitted-countries ).

З 20 серпня 2021 в Абу-Дабі доступ до багатьох публічних місць в еміраті відкритий лише для вакцинованих осіб. Правило поширюється на моли, магазини, кав’ярні, ресторани, спортзали, музеї, культурні центри, тематичні парки, школи, садочки, університети та інститути. Факт вакцинації перевіряється в еміратському мобільному застосунку «Alhosn».

Додаткова інформація щодо наявних в Абу-Дабі ковідних обмежень міститься на сайті.

Увага! Для прильоту до Абу-Дабі, а також з метою підтвердження для ОАЕ зробленої в Україні вакцинації – необхідна попередня (до вильоту) реєстрація на еміратському сайті.

На цьому ж сайті розміщено перелік вакцин, які визнаються в ОАЕ :

 • Sinopharm vaccine
 • Pfizer-BioNTech vaccine
 • Sputnik vaccine
 • 3 Oxford-Astrazeneca vaccine
 • Johnson & Johnson vaccine
 • Moderna vaccine
 • Jamalika (Sputnik V) vaccine

Для невакцинованих громадян, що прибувають в Абу-Дабі необхідний заповнений на англійській мові та обов’язково роздрукований Сертифікат (Сertificate polymerase chain reaction (PCR)- swab test), який підтверджує негативні результати тесту на COVID-19. Вказаний Сертифікат повинен бути виданий не більше ніж за 48 годин до прибуття в Абу-Дабі. Після прибуття, в аеропортах ОАЕ кожному пасажиру роблять додатковий безкоштовний ПЛР тест.

Крім того, існує вимога щодо наявності страхового поліса міжнародного медичного страхування, який підтверджує покриття витрат, пов’язаних з лікуванням  COVID-19 та перебуванням в умовах ізоляції за кордоном.

Інформацію про необхідні документи для реєстрації на рейси до ОАЕ можна також отримати безпосередньо від авіакомпаній, які здійснюють регулярні рейси.

Які існують корисні контакти для українців?

Посольство України в Об’єднаних Арабських Еміратах та Бахрейні (межі консульського округу установи – емірат Абу-Дабі, Королівство Бахрейн)

Адреса: Abu Dhabi, Zone 1, Sector 34, 13th Street, Villa #4

Телефон: +9712 632 75 86

Гаряча лінія: +971507482669

Email: emb_ae@mfa.gov.ua

Сайт: http://uae.mfa.gov.ua/ua

Консульство України в Дубаї (межі консульського округу установи – північні емірати: Аджман, Дубай, Фуджейра, Рас-ель-Хайма, Шарджа, Умм-Ель-Кувейн)


Якщо залишились питання — пишіть в коментарях.

Хочете подякувати автору? Вам сюди.

 

 

Джерело — сайт МЗС України.

Насколько публикация полезна?

Нажмите на звезду, чтобы оценить!

Средняя оценка 5 / 5. Количество оценок: 1

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Спасибо, что поставили низкую оценку!

Пожалуйста, расскажите, что я могу улучшить, достаточно нескольких слов

Алексей Кучер
Лоукост-аналітик, консультант. Пишу про лоукост тревел з 2014. Підбираю лоукост квитки та житло для українців з 2017.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.