Як українцям в’їхати в Андорру – правила і приклади у 2022 (постійно оновлюється)

Yak-vyihati-v-Andorru-ukrainciym

Чи можна українцям в’їхати в Андорру без віз у 2022?

Андорра – країна-князівство на кордоні Франції та Іспанії, українці можуть в’їхати до Андорри без візи із біометричним закордонним паспортом як туристи, чи із будь-яким українським документом, посвідчуючим особу, як біженці.

Що потрібно українцям для в’їзду в Андорру у листопаді 2022?

Біометричний закордонний паспорт дійсний більше 180 днів із дати в’їзду та страховка – обов’язкові для туристів.

Як туристи, українці можуть перебувати в Андоррі 90 днів у півріччі.

Для в’їзду до Андорри з метою отримати захист від війни, достатньо будь-якого внутрішнього документу, але практика показує, що багато українців повертаються додому, щоб отримати біометричний паспорт (у Посольствах і Консульствах величезні черги на отриманння документів). Тож, якщо у вас є така можливість, отримайте в Україні біометричний закордонний паспорт і подорожуйте із ним.

Страховку не вимагають на кордоні у біженців, але я раджу її зробити на перші 90 днів.

Далі я наведу кілька цитат-відповідей з сайту МЗС України, якщо у вас виникнуть питання, будь ласка, пишіть в коментарях.

Чи отримають українці допомогу, якщо в’їжджають, як біженці?

Так

Де українці можуть отримати допомогу?

Князівство Андорра приймає тимчасово переміщених осіб в України, водночас можливості Андорри обмежені.

Громадяни України, які бажають отримати тимчасовий захист в Князівстві Андорра мають звернутися у письмовій формі на електронну адресу: consulars@govern.ad (англійською мовою), зазначивши своє ім’я, іншу інформацію про себе та контактний телефон. Після цього буде призначено зустріч з компетентних органах та повідомлено про можливість або неможливість прийняти та надати тимчасовий захист. Позитивну відповідь мають шанс отримати громадяни України, які мають родичів, що проживають в Андоррі.

Які умови соціального забезпечення існують для українців?

Громадяни України, яким буде надаватися тимчасовий захист за спрощеною процедурою, матимуть право на проживання і роботу терміном на 1 рік, а також доступ до освіти, медичного обслуговування та соціальних послуг.

Скільки часу українці можуть перебувати в країні? Чи можливо подовжити перебування?

Громадяни України можуть перебувати на території Князівства Андорра 90 днів (по безвізовому режиму).

Чи існують Covid-19 обмежання для українців?

Громадянину України для перетину кордону Андорри необхідно:

Для повнолітніх осіб:

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон – БІОМЕТРИЧНИЙ;
  • у разі відсутності біометричного паспорта необхідно звернутися до найближчої до вас дипломатичної/консульської установи України на території ЄС для отримання довідки, яка підтверджує вашу особу та громадянство. При собі необхідно мати документ, який посвідчує вашу особу (наприклад внутрішній паспорт) та, за наявності, документ, який підтверджує ваше проживання на території України до 24.02.2022 року.

Для неповнолітніх осіб:

  • свідоцтво про народження дитини та документ, який підтверджує родинний зв’язок, разом з відповідними дозвільними документами, або повноваження законного представника дитини.

Із зазначеними документами громадянин України може перебувати на території Андорри до 90 днів.

Тимчасово скасовано вимоги до громадян України щодо подання ними при в’їзді сертифікатів про вакцинацію, довідок про одужання або діагностичних довідок (результатів аналізу на активну інфекцію COVID-19).

Чи можливий перетин кордону без біометричного паспорту для біженців з України?

Так

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

У зв’язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови № 1185 від 18.10.2022 р. з 27.10.2022 р. в Посольстві України в Іспанії (м. Мадрид) припинено можливість продовження строку дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон та внесення до паспорта громадянина України для виїзду за кордон батьків (одного з батьків) інформації про дитину (вписання дитини в закордонний паспорт батьків).

Для оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон потрібно взяти попередній запис онлайн https://online.mfa.gov.ua.

Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

У зв’язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови № 1185 від 18.10.2022 р. з 27.10.2022 р. в Посольстві України в Іспанії (м. Мадрид) припинено можливість продовження строку дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон та внесення до паспорта громадянина України для виїзду за кордон батьків (одного з батьків) інформації про дитину (вписання дитини в закордонний паспорт батьків).

Для оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон потрібно взяти попередній запис онлайн https://online.mfa.gov.ua.

Які діють правила в’їзду для українців із туристичною метою?

Громадяни України можуть перебувати на території Андорри 90 днів (по безвізовому режиму).

Як спілкуватися з представниками авіакомпанії при посадці на рейс?

Часто саме представник авіакомпанії приймає рішення будете ви летіти чи ні, ось мій досвід.

Ми з другом летіли в Еквадор з Іспанії в січні 2022. Всі документи для в’їзду я зібрав, перевірив і перевірив ще раз, приїжджаємо в аеропорт і на реєстрації моєму другові кажуть, вибачте, у вас повинен бути зворотний квиток з Еквадору. Іду розбиратися і пропоную дівчині заглянути в Timatic – керівництво для авіакомпаній за правилами в’їзду. Вона відправляє мене до представника авіакомпанії в аеропорту, йду, пояснюю питання. Дівчина дивиться в Timatic і… не знаходить чіткої вимоги зворотного квитка, є тільки вимога перебувати в Еквадорі не більше 90 днів. Вона кличе начальство і ми разом читаємо текст, там є тільки вимога 90 днів і вказано, що ми маємо право продовжити перебування на місці.

Результат – нам без черги видають посадкові, навіть не глянувши у наші тести і сертифікати про вакцинацію.

Висновок, спілкуйтеся з представниками авіакомпанії їхньою мовою, мовою Timatic, перед подорожжю ви спокійно можете все вивчити і відчувати себе дуже впевнено.

Лайфхаки:

  • перед поїздкою встановіть мобільний додаток для покупки квитків:
      
    і завжди зможете купити зворотний квиток прямо в аеропорту, якщо авіакомпанія буде наполягати на своїх вимогах;
  • вибирайте в якості безкоштовної ручної поклажі м’який рюкзак, я купив 30-ти літровий і його жодного разу не перевіряли за розмірами.

Як поводитися на кордоні та відповідати на запитання прикордонників?

Ввічливість – звичайне шанобливе і уважне ставлення без підлещування. Бажання зрозуміти, що хоче прикордонник і допомогти йому = самому собі.

Впевненість – прийде з досвідом. У перших поїздках важливо знати куди і навіщо ви їдете і говорити правду про все. Не бійтеся зробити помилку або щось забути, якщо ви говорите правду, то побоюватися нічого.

Зовнішній вигляд – одягайтеся як хочете, головне – бути чистим і тверезим.

Куди/навіщо ви їдете? Будьте готові впевнено пояснити причину в’їзду в країну, якщо це туризм, то продумайте маршрут, візит до знайомих – підготуйте контакти тих до кого їдете…

Де ви будете жити? Завжди майте житло на перші кілька днів, це зручно і знімає питання на кордоні.

Скільки у вас грошей з собою? Ідеально показати багато готівки, але необов’язково, гроші можуть бути на карті, в біткоінах… я показую ноутбук, пояснюю, що заробляю віддалено, розповідаю, що роблю.

Підготуйте контакти знайомих в країні, в яку в’їжджаєте. Якщо прикордоннику розкажуть про вас на його рідній мові, це часто знімає всі питання.

Які існують корисні контакти для українців?

Почесне Консульство України в Князівстві Андорра

Почесний Консул України в Князівстві Андорра:

Антоні Зорзано Рієра (Antoni Zorzano Riera)

Адреса:  вул. Моссен Сінто Вердагуер, 2, AD300 Ордіно, Князівство Андорра

(c/ Mossen Cinto Verdaguer 2, AD300 Ordino, Principat d’Andorra)

Телефон: + 376 83 83 76

Факс: + 376 83 96 09

Email: ukrconsolat@andorra.ad

Графік роботи:

Понеділок – п’ятниця: 15:00 – 19:00

 

Джерела та важливі посилання

Джерела

tripadvisor.mfa.gov.ua – сайт-карта від українського МЗС збирає правила в’їзду для українців у всі країни світу. Зазвичай, тут актуальна інформація, все структуровано і є джерела.

iatatravelcentre.com/world.php та iatatravelcentre.com – це сайт-карта Міжнародної асоціації повітряного транспорту і Тіматік – звід правил для авіакомпаній. Тут все англійською, сухо і чітко, це саме ті правила, якими керуються авіакомпанії при посадці на рейс.

Ще я користуюся допомогою українців, які живуть в інших країнах, вони краще за всіх знають про можливості в’їзду та особливості перебування в країні. Знаходьте у Facebook тематичну групу “Українці у…” назва міста чи країни, або “Ukrainians in…”, додавайтеся туди і сміливо ставте питання.

Як знайти лоукост квитки?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте так шукати самі на Скайсканер.

Як знайти комфортне житло із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти якісний отель за 7 євро ось тут.

Як знайти якісну страховку із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти страховку за 105 гривень на Хотлайн Фінанс.

 

Якщо у вас залишились запитання – ставте їх у коментарях.

 

Наскільки публікація корисна для вас?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок ще немає. Поставте оцінку першим.

Спасибо, что поставили низкую оценку!

Пожалуйста, расскажите, что я могу улучшить, достаточно нескольких слов

0 Коментарів


Ось правила коментування на how2go.info:

Якщо коментарів ще немає – не соромтеся запитати першим.

Якщо коментарів багато – спілкуйтесь один із одним, нижче є форма пошуку, знаходьте питання, схожі на ваше і жміть “Відповісти”.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.