Як українцям в’їхати до Естонії – правила і приклади у 2023 (постійно оновлюється)

Чи можна українцям в’їхати до Естонії без віз у 2023?

Українці можуть в’їхати до Естонії без візи із біометричним закордонним паспортом як туристи, чи із будь-яким українським документом, посвідчуючим особу як біженці.

При цьому естонські прикордонники можуть вимагати біометричний закордонний паспорт, якщо українці в’їжджають до Естонії не з боку України чи РФ (наприклад, прямий рейс із Туреччини, Ізраїлю, США…).

Якщо ви виїжджаєте з РФ до Євросоюзу і маєте тільки внутрішні українські документи чи звичайний закордонний паспорт – спробуйте саме кордон РФ – Естонія – джерело – відгуки у чатах та приватному спілкуванні.

Що потрібно українцям для в’їзду в Естонію у червні 2023?

Червень 2023, правила оновлення та достовірності інформації на сайті тут.

Біометричний закордонний паспорт дійсний більше 180 днів із дати в’їзду та страховка – обов’язкові для туристів і всіх українців, в’їжджаючих в Естонію не з боку України чи РФ.

Як туристи, українці можуть перебувати в Естонії 90 днів у півріччі, порахувати дні за безвізом можна на спеціальному калькуляторі на сайті Євросоюзу.

Для в’їзду з метою отримати захист від війни достатньо будь-якого внутрішнього документу, але практика показує, що багато українців повертаються додому, щоб отримати біометричний паспорт (у Посольствах і Консульствах величезні черги на отриманння документів). Тож, якщо у вас є така можливість, отримайте в Україні біометричний закордонний паспорт і подорожуйте із ним.

Страховку не вимагають на кордоні у біженців, але я раджу її зробити на перші 90 днів.

Чи можуть українці подорожувати по ЄС і до України після оформлення статусу тимчасової допомоги?

Ось дуже корисне відео “Європейської правди” про можливості подорожей для українців всередині ЄС та в Україну із детальними поясненнями та прикладами.

Якщо у вас виникли питання про статус тимчасового захисту в одній з країн ЄС, будь ласка, зателефонуйте за спеціальними номерами на сайті Євросоюзу, можна спілкуватися українською.

Далі я наведу кілька цитат-відповідей з сайту МЗС України, якщо у вас виникнуть питання, будь ласка, пишіть в коментарях.

Чи отримають українці допомогу, якщо в’їжджають, як біженці?

Так, тимчасово переміщеним громадянам України дозволено в’їзд до Естонії з будь-якими українськими документами.

Розпорядження Генерального директора Департаменту поліції та прикордонної охорони (від 24 лютого) дозволяє безвізовий в’їзд до Естонії громадянам України, які мають біометричні паспорти, а також ті, хто не має біометричного паспорта, але має дійсний проїзний документ (паспорт громадянина (біометричний та небіометричний), дипломатичний паспорт, службовий паспорт, паспорт негромадянина/проїзний документ біженця, паспорт моряка ). Більше інформації Приїзд до Естонії | Kriis

Де українці можуть отримати допомогу?

Офіційні інформаційні пункти, організовані урядом Естонії, працюють цілодобово та знаходяться:

 • Автовокзал Таллінна (Lastekodu 46)
 • Jõhvi (Viru 5a)
 • Narva (Peetri plats 3, відкрита 8-22)
 • Pärnu (Pikk 18)
 • Tartu (Riia 179)

Офіційні пункти пропонують інформацію про можливості залишитися в Естонії та, якщо необхідно, організовують проживання особи в простих умовах, поки особа не отримає тимчасовий захист або не зможе виїхати з Естонії.

Державна гаряча лінія допомоги: 1247 (+372 600 1247)

Більше інформації: Приїзд до Естонії | Kriis

Які умови соціального забезпечення існують для українців?

Тимчасово переміщеним особам, які прибули до Естонії, пропонуються консультації та первинна соціальна допомога на кордоні та в інформаційних пунктах. Це тимчасове проживання, транспортування, харчування та необхідні засоби гігієни.

Якщо ви плануєте залишитися в Естонії, ви можете подати заяву на тимчасовий захист. Зробити це можна в Департаменті поліції та прикордонної служби. Більше інформації; read more 

Подавши заяву на тимчасовий захист, ви отримаєте такі ж права, як і мешканці Естонії – наприклад, право на навчання та роботу та отримання медичного страхування; Вам також запропонують соціальну допомогу, якщо це необхідно.

Державна гаряча лінія допомоги: 1247 (із-за кордону +372 600 1247)

Скільки часу українці можуть перебувати в країні? Чи можливо подовжити перебування?

Громадяни України, які вже перебувають в Естонії, та термін дії візи або іншої підстави для перебування в Естонії минув або закінчується найближчим часом, все ще можуть тимчасово перебувати в Естонії.

Без візи в Естонії можуть знаходитись також родичі українців, що перебувають в Естонії та які мають громадянство іншої країни. Таким громадянам не потрібно подавати документи на візу або клопотати про надання міжнародного захисту (притулку).

Деталі: https://www.politsei.ee/uk/instrukciya/informaciya-u-zv-yazku-z-ukrajinskoyu-viynoyu

за номером телефону: +372 612 3500 (Пн-Пт з 9.00 до 15.00).

Офіційні інформаційні пункти, організовані урядом Естонії, працюють цілодобово та знаходяться:

 • Автовокзал Таллінна (Lastekodu 46)
 • Jõhvi (Viru 5a)
 • Narva (Peetri plats 3, відкрита 8-22)
 • Pärnu (Pikk 18)
 • Tartu (Riia 179)

Державна гаряча лінія допомоги: 1247 (+372 600 1247)

Чи існують Covid-19 обмежання для українців?

Жодних коронавірусних обмежень для тимчасово переміщених громадян України немає.

Чи можливий перетин кордону без біометричного паспорту для біженців з України?

Так

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

Не раніше, ніж за 2 місяці до закінчення терміну дії паспорта для виїзду за кордон, слід звернутись до Посольства України в Естонії з метою його продовження. Деталі за телефоном: +372-601-58-35.

Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

Необхідно звернутись до Посольства України в Естонії з метою внесення даних про дитину до паспорт-а/-ів батьків/законного представника дитини. Деталі за телефоном: +372-601-58-35.

Які правила перетину кордону із домашніми тваринами для українців?

 • У зв’язку з воєнним станом в Україні, Естонія тимчасово спрощує вимоги до домашніх тварин, яких тимчасово переміщені громадяни України, беруть із собою.

Детальна інформація українською мовою: https://pta.agri.ee/ru/node/569#-

Що варто взяти з собою, якщо ви виїжджаєте, як біженець?

Цей список складено на основі досвіду моїх друзів, українців, які виїхали і отримали прихисток у різних країнах Європи по важливості від більшого до меншого:
 1. документи: брати всі, що є, в тому числі трудову, медичні документи, дипломи, свідотства, які ви навіть уявити не можете, що стануть у нагоді, просто всі (відсканувати та взяти оригінали);
 2. якщо біометричного закордонного паспорту немає – зробити його в Україні;
 3. перевірити зуби в Україні, пройти медичні обстеження, які ви хотіли пройти;
 4. медикаменти: ті, що ви часто використовували раніше із запасом на півроку, плюс звичайна аптечка;
 5. дорогі улюблені якісні речі: те, що підніме настрій та додасть впевненності і те до чого ви звикли, наприклад, перевірене якісне взуття…
 6. гаджети, павербанки та по кілька зарядок, якщо це можливо;
 7. улюблені теплі речі, термо ковдра із фольги, все, що надасть максимальне тепло при мінімальній вазі, в ідеалі – пухові речі;
 8. страховка на перші 90 днів, медицина в Європі не тільки дорога, вона дуже відрізняється від нашої, мати зрозумілий захист на перші три місяці дуже підтримує психологічно.

А оці два списки я викладаю скріншотами, бо тут щось змінити – тільки зашкодити.

Список того, що стане у нагоді біженцям
Список того, що стане у нагоді біженцям

Які діють правила в’їзду для українців із туристичною метою?

Які правила транзитного в’їзду для українців?

Транзитний проїзд дозволений для громадян України, які повертаються до України. Обмежень на виїзд для громадян України немає.

Які існують корисні контакти для українців?

Естонська Республіка, м.Таллінн, вул. Лахе, 6.

Телефони: +372 6015815, +372 6015835, телефон гарячої лінії: (+372) 5887 4477 -ЦІЛОДОБОВО

Email: emb_ee@mfa.gov.ua

embassyukraine.ee@gmail.com

Сайт: http://estonia.mfa.gov.ua

Години прийому:

Консульський прийом та консультація за телефоном здійснюється кожного дня з 08-00 до 20-00.

Як спілкуватися з представниками авіакомпанії при посадці на рейс?

Часто саме представник авіакомпанії приймає рішення будете ви летіти чи ні, ось мій досвід.

Ми з другом летіли в Еквадор з Іспанії в січні 2022. Всі документи для в’їзду я зібрав, перевірив і перевірив ще раз, приїжджаємо в аеропорт і на реєстрації моєму другові кажуть, вибачте, у вас повинен бути зворотний квиток з Еквадору. Іду розбиратися і пропоную дівчині заглянути в Timatic – керівництво для авіакомпаній за правилами в’їзду. Вона відправляє мене до представника авіакомпанії в аеропорту, йду, пояснюю питання. Дівчина дивиться в Timatic і… не знаходить чіткої вимоги зворотного квитка, є тільки вимога перебувати в Еквадорі не більше 90 днів. Вона кличе начальство і ми разом читаємо текст, там є тільки вимога 90 днів і вказано, що ми маємо право продовжити перебування на місці.

Результат – нам без черги видають посадкові, навіть не глянувши у наші тести і сертифікати про вакцинацію.

Висновок, спілкуйтеся з представниками авіакомпанії їхньою мовою, мовою Timatic, перед подорожжю ви спокійно можете все вивчити і відчувати себе дуже впевнено.

Лайфхаки:

 • перед поїздкою встановіть мобільний додаток для покупки квитків:
    
  і завжди зможете купити зворотний квиток прямо в аеропорту, якщо авіакомпанія буде наполягати на своїх вимогах;
 • вибирайте в якості безкоштовної ручної поклажі м’який рюкзак, я купив 30-ти літровий і його жодного разу не перевіряли за розмірами.

Як поводитися на кордоні та відповідати на запитання прикордонників?

Ввічливість – звичайне шанобливе і уважне ставлення без підлещування. Бажання зрозуміти, що хоче прикордонник і допомогти йому = самому собі.

Впевненість – прийде з досвідом. У перших поїздках важливо знати куди і навіщо ви їдете і говорити правду про все. Не бійтеся зробити помилку або щось забути, якщо ви говорите правду, то побоюватися нічого.

Зовнішній вигляд – одягайтеся як хочете, головне – бути чистим і тверезим.

Куди/навіщо ви їдете? Будьте готові впевнено пояснити причину в’їзду в країну, якщо це туризм, то продумайте маршрут, візит до знайомих – підготуйте контакти тих до кого їдете…

Де ви будете жити? Завжди майте житло на перші кілька днів, це зручно і знімає питання на кордоні.

Скільки у вас грошей з собою? Ідеально показати багато готівки, але необов’язково, гроші можуть бути на карті, в біткоінах… я показую ноутбук, пояснюю, що заробляю віддалено, розповідаю, що роблю.

Підготуйте контакти знайомих в країні, в яку в’їжджаєте. Якщо прикордоннику розкажуть про вас на його рідній мові, це часто знімає всі питання.

Джерела та важливі посилання

Джерела

tripadvisor.mfa.gov.ua – сайт-карта від українського МЗС збирає правила в’їзду для українців у всі країни світу. Зазвичай, тут актуальна інформація, все структуровано і є джерела.

iatatravelcentre.com – це Тіматік – звід правил для авіакомпаній. Тут все англійською, сухо і чітко, це саме ті правила, якими керуються авіакомпанії при посадці на рейс.

Ще я користуюся допомогою українців, які живуть в інших країнах, вони краще за всіх знають про можливості в’їзду та особливості перебування в країні. Знаходьте у Facebook тематичну групу “Українці у…” назва міста чи країни, або “Ukrainians in…”, додавайтеся туди і сміливо ставте питання.

Як знайти лоукост квитки?

У вікні “Звідки” можна обрати країну замість міста і побачити найвигідніші пропозиції неподалік, у вікні дат – подивитись календар цін на місяць.

Знайдіть свій лоукост квиток на Скайсканер, ось тут покрокове відео із подробицями.

Як знайти комфортне житло із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти отель із відгуками 8+ за 7 євро.

Як знайти якісну страховку із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти страховку без франшизи за 105 гривень.

 

Якщо у вас залишились запитання – ставте їх у коментарях.

 

Наскільки публікація корисна для вас?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 1

Оцінок ще немає. Поставте оцінку першим.

Дякую, що оцінили мою статтю

БУДЬ ЛАСКА, напишіть кілька слів, що саме не сподобалось, це дійсно для мне важливо

0 Коментарів


Ось правила коментування на how2go.info:

Якщо коментарів ще немає – не соромтеся запитати першим.

Якщо коментарів багато – спілкуйтесь один із одним, нижче є форма пошуку та пошук по #хештегах, знаходьте питання, схожі на ваше і жміть “Відповісти”.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви отримаєте сповіщення про нові відповіді на EMAIL.

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.