Чи потрібна віза до Туреччини для українців, всі новини про в’їзд до Туреччини у 2022

Нужна ли виза в Турции для украинцев в 2021

Чи можуть українці в’їхати до Туреччини без візи у 2022?

До Туреччини українцям віза не потрібна, за правилами безвізового режиму українці мають право перебувати в Туреччині 90 днів протягом 6 місяців. Кількість в’їздів не обмежена, але якщо ви прожили в Туреччині 90 днів, знову в’їхати зможете лише через 90 днів. Найпростіше правило розрахунку днів: від дня вашого передбачуваного нового в’їзду до Туреччини відрахуйте назад 180 днів і за ці 180 днів дозволено сумарно перебувати в Туреччині 90 днів.

Джерело – спілкування зі співробітником візового центру Туреччини.

Чи отримають українці допомогу, якщо в’їзжають, як біженці?

На 14.06.2022 в Турецькій Республіці офіційно не запроваджено спрощений режим в’їзду для громадян України, а також громадяни України не приймаються в якості біженців. 

Які умови соціального забезпечення існують для українців?

Турецька Республіка не є прикордонною країною і такою яка може надати статус біженця та повний пакет соціального забезпечення як це роблять суміжні європейські держави.

Яку медичну допомогу українці можуть отримати?

Для громадян України існує можливість податися на Статус міжнародного захисту, який, у разі затвердження турецькою стороною, надається безкоштовно, також дає можливість легально перебувати на території Туреччини протягом 1 року, отримати безкоштовне житло (гуртожиток), страхування життя на 1 рік, безкоштовні медичні послуги в державних клініках протягом 1 року тощо.

Скільки часу українці можуть перебувати в країні?

Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів протягом 180 днів. Щоб продовжити термін перебування на території Туреччини громадянам України необхідно звернутися до Міграційної служби Турецької Республіки та отримати Посвідку на проживання в Туреччині (туристична, гуманітарна) або Статус міжнародного захисту. Цей статус надається безкоштовно, дає можливість легально перебувати на території Туреччини протягом 1 року, отримати безкоштовне житло (гуртожиток), страхування життя на 1 рік, безкоштовні медичні послуги в державних клініках протягом 1 року тощо.

Чи варто оформлювати статус біженця?

Для громадян України існує можливість податися на Статус міжнародного захисту, який, у разі затвердження турецькою стороною, надається безкоштовно, дає можливість легально перебувати на території Туреччини протягом 1 року, отримати безкоштовне житло (гуртожиток), страхування життя на 1 рік, безкоштовні медичні послуги в державних клініках протягом 1 року, через 6 місяців мож тощо.

Чи існують Covid-19 обмежання для українців?

З 01.06.2022 року обмеження на в’їзд до Туреччині у зв’язку з коронавірусом COVID-19 зняті, дозволено в’їжджати без пред’явлення сертифіката про вакцинацію чи ПЛР тесту.

Чи можливий перетин кордону без біометричного паспорту для біженців з України?

Так, можливий

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

Якщо під час перебування на території Турецької Республіки закінчується строк дії паспортного документа, то в Посольстві України в Анкарі, Генеральному консульстві України в Стамбулі, а також в Консульстві України в Анталії є можливість продовжити термін дії паспортного документа на безоплатній основі.

Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

Для громадян України, які подорожують до Турецької Республіки разом з дітьми, у яких відсутній паспортний документ, а є лише свідоцтво про народження існує можливість вклеїти фотографію дитини в паспортний документ батьків в Посольствах України на території Польщі, Румунії, Болгарії, Молдови тощо.

Які правила перетину кордону із домашніми тваринами для українців?

Тварини, що ввозяться до Туреччини (коти, собаки, інші свійські та декоративні тварини) повинні мати:

 1. Татуювання або систему електронної ідентифікації (мікрочіп);
 2. Щеплення проти сказу. Щеплення повинне бути зроблена в дату, зазначену у відповідному розділі паспорта або ветеринарної довідки, і ця дата не може бути раніше дати вживляння/застосування мікрочіпу. Якщо бустерне щеплення не зроблено протягом терміну дії попереднього щеплення, воно вважається «першим щепленням».
 3. Тест на титрування антитіл у зразках сироватки крові, взятих уповноваженим ветеринаром за 3 (три) місяці до його від’їзду до Туреччини та принаймні через 30 (тридцять) днів після останньої вакцинації проти сказу;
 4. Домашні та декоративні тварини повинні мати ветеринарний сертифікат/довідку, виданий та затверджений відповідною службою країни походження;
 5. Домашні та декоративні тварини мають супроводжуватися паспортом, виданим уповноваженим ветеринарним лікарем;
 6. Невакцинованим котам, собакам та іншим свійським і декоративним тваринам віком до 3 (трьох) місяців дозволяється в’їзд до Туреччини за умови, що вони відповідають санітарним умовам, визначеним Міністерством сільського та лісного господарства Турецької Республіки, беручи до уваги стан здоров’я тварин країни, звідки вони ввозяться.

Які джерела та посилання із інформацією для українських біженців існують?

Сайт Міграційної служби Турецької Республіки можливо відвідати за посиланням: bit.ly/3MQZEY3

Які діють правила в’їзду для українців із туристичною метою?

Режим в’їзду: Безвізовий (для пред’явників дипломатичного паспорта, службового паспорта, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, паспорта громадянина України у вигляді ID-картки).

Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів протягом 180 днів

Угода між Урядом України та Урядом Турецької Республіки про взаємну відмову від оформлення віз для власників дипломатичних, службових або спеціальних паспортів від 07.04.1994 р.

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про умови взаємних поїздок громадян від 22.12.2011 р. (зі змінами, внесеними Угодою від 14.03.2017 р.)

Які правила транзитного в’їзду для українців із туристичною метою?

Транзит можливий за наявності відповідного транспортного сполучення.

Які існують особливості по країні?

 • Всі пункти пропуску державного кордону з 15.06.2020 відкриті, крім сухопутного кордону з Іраном.
 • З 01.06.2020 відновлено міжміське сполучення наземним та повітряним транспортом.
 • Для переміщення всередині країни наземним, повітряним та іншим шляхом всі без винятку мають мати та пред’явити при посадці на транспорт негативний ПЛР-тест, або експрес тест “COVID-19”.
 • Участь у масових заходах також передбачає наявність тесту на “COVID-19”.

Які існують корисні контакти для українців?

Посольство України в Туреччині

Адреса: Sancak Mahallesi 512. Sokak No: 17, Çankaya – Ankara / Türkiye 06550

Години прийому: пн., вт., ср., чт., пт., сб., нд. – 9.00-21.00

Телефон: +90 312 441 54 99, +90 312 440 53 00

Гаряча лінія: +90 539 550 98 98 – Цілодобово

Email: emb_tr@mfa.gov.ua

Сайт: http://turkey.mfa.gov.ua/

Межі консульського округу: Адияман, Агри, Айдин, Аксарай, Амасья, Анкара, Ардахан, Артвін, Афйон, Байбурт, Бартін, Батман, Бінгьоль, Бітліс, Болу, Ван, Денізлі, Діярбакир, Дюхдже, Елязіг, Ерзінджан, Ерзурум, Ескішехір, Газіантеп, Гіресун, Гюмюшхане, Зонгулдак, Игдір, Испарта, Йозгат, Кайсері, Карабюк, Карс, Кастамону, Кахраманмараш, Кіліс, Кириккале, Киршехір, Конья, Кютах’я, Малатья, Мардін, Муш, Невшехір, Нігде, Орду, Османіє, Різе, Самсун, Сівас, Сіірт, Сіноп, Токат, Трабзон, Тунджелі, Ушак, Хаккарі, Хатай, Чанкири, Чорум, Шанлиурфа, Ширнак

Генеральне консульство України в Стамбулі

Адреса: Adakale Sok. № 13, Şenlikköy, Florya – Bakırköy  34153, İstanbul / Turkey

Телефон: +90 212 662 25 41

Гаряча лінія: +90 530 612 55 77

Email: gc_tr@mfa.gov.ua

Сайт: https://istanbul.mfa.gov.ua/

Межі консульського округу: Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli (İzmit), Manisa, Sakarya (Adapazarı), Tekirdağ, Yalova

Консульство України в місті Анталія

Адреса: Çaybaşı Mah. 1350 Sokak, No: 24, Muratpaşa/Antalya, 07100, Türkiye

Телефон: +90-242-312-33-77

Гаряча лінія: +90 554 169 96 60

Email: gc_tra@mfa.gov.ua

Сайт: https://antalia.mfa.gov.ua/

Межі консульського округу: Antalya, Muğla, Mersin, Burdur, Karaman, Adana

 


 

Якщо у вас залишились питання — поставте їх у коментарях.

 

 

Джерело — сайт МЗС України.

 

Насколько публикация полезна?

Нажмите на звезду, чтобы оценить!

Средняя оценка 0 / 5. Количество оценок: 0

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.

Спасибо, что поставили низкую оценку!

Пожалуйста, расскажите, что я могу улучшить, достаточно нескольких слов

Алексей Кучер
Лоукост-аналітик, консультант. Пишу про лоукост тревел з 2014. Підбираю лоукост квитки та житло для українців з 2017.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.

10 коментарів

 1. Доброго дня, у мене запитання, я хочу поїхати в Україну на місяць з Туреччини у мене є турецький кимлік на рік і біометричний закордоний паспорт, можу я повернутися назад в Туреччину.

 2. Добрый день. Меня зовут Татьяна. У меня такой вопрос. Я сейчас нахожусь в Германии как беженка из Украины. Сейчас здесь работаю. Мне нужно будет вылететь в Турцию в начале ноября на несколько дней и вернуться обратно в Германию. Нужна мне виза чтобы вылететь туда, или же достаточно биометрического паспорта.

  1. Татьяна, добрый день, вам для въезда достаточно биоетрического паспорта, а вот по поводу возвращения могут быть вопросы, так как вы исчерпали дни пребывания в Шенген, если вы получили ВНЖ Германии или подобный документ, тогда вопросов нет.

   Хорошего путешествия,

   Алексей

 3. Алексей, здравствуйте! Моя жена хочет поехать в Турцию проведать дочку и внука. Хочет поехать по суше, через Болгарию. Имеет загранпаспорт. Для проезда через Болгарию нужна ли какая-то виза? Спасибо.

  1. Геннадий, добрый день, да, если загранпаспорт не биометрический, ей нужна виза. Важно, чтобы по этой же визе она смогла и вернуться. Сделать её можно в Посольстве в Киеве или в Польше, например.

   Хорошего путешествия,

   Алексей

 4. Здравствуйте! Я беженка из Украины, выехали в начале марта, оставаться в Турции нет возможности больше. Подскажите, могу ли я как-то выехать в Германию без биометрического загранпаспорта?

  1. Олеся, добрый день, да, можете, для этого сделайте документ для возвращения домой “белый паспорт” в Посольстве Украины и получите туда визу Шенгенской страны, уточните, пожалуйста, в Посольстве где сейчас проще и быстрее получить визу. С этим документом вы можете путешествовать в Германию. На месте в Германии вы с любым документом сможете податься на статус временной защиты.

   Хорошего путешествия,

   Алексей