Чи потрібна віза в Перу для українців, всі новини про в’їзд в Перу в 2023 (постійно оновлюється)

Yak-vyihati-v-Peru-ukrainciym

Чи потрібна віза в Перу для українців у 2023?

Ні, для в’їзду в Перу українцям віза не потрібна, із звичайним чи біометричним закордонним паспортом України ви можете перебувати в Перу 90 днів у період 180 днів — Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Перу про скасування візових вимог для короткострокового перебування.

Що потрібно українцям для в’їзду в Перу у березні 2023?

Для в’їзду в Перу вам потрібні закордонний паспорт України біометричний чи звичайний, дійсний більше 6 місяців на дату в’їзду та медична страховка.

При посадці в літак у вас можуть вимагати зворотній квиток з Перу, але мати його не обов’язково, приклад як це довести є у розділі “Як спілкуватися з представниками авіакомпанії при посадці на рейс”.

Зверніть увагу на те, що правила в’їзду в Перу наземним транспортом можуть відрізнятися, перевіряйте їх перед поїздкою.

Далі я наведу кілька цитат-відповідей з сайту МЗС України, якщо у вас виникнуть питання, будь ласка, пишіть в коментарях.

Чи отримають українці допомогу, якщо в’їжджають, як біженці?

Станом на 23.03.2022 в Республіці Перу відсутня будь-яка спеціальна програма щодо прийняття біженців з України у зв’язку повномасштабним російським військовим вторгненням в Україну.

Подати окрему заяву щодо оформлення статусу біженця можна в самому Перу (Міністерство Закордонних Справ Перу за http://portal.rree.gob.pe/refugiados/SitePages/Home.aspx) або через Посольство Республіці Перу в Республіці Польща (за сумісництвом України): http://www.consulado.pe/es/Varsovia/Paginas/Inicio.aspx

Де українці можуть отримати допомогу?

Станом на 23.03.2022 р. спеціальні центри допомоги біженцям відсутні.

Детально про програму “Прихисток”:

https://prykhystok.in.ua/

Які умови соціального забезпечення існують для українців?

Станом на 23.03.2022 р. окреме соціальне забезпечення біженців відсутне.

Скільки часу українці можуть перебувати в країні? Чи можливо подовжити перебування?

Можливе. Необхідно звернутися до Superintendencia Nacional de Migraciones.

Чи існують Covid-19 обмежання для українців?

Всі пасажири, що в’їжджають до Перу повинні мати при собі негативний результат ПЛР тесту (зроблений не більше ніж за 72 годин) або сертифікат про щеплення проти COVID-19. Всі пасажири також повинні заповнити декларацію про задовільний стан здоров’я ( https://e-notificacion.migraciones.gob.pe/dj-salud/ )

Діти віком до 12 років можуть пред’явити довідку про задовільний стан здоров’я, видану лікарем замість негативного тесту.

Чи можливий перетин кордону без біометричного паспорту для біженців з України?

В’їзд громадян України на територію Перу здійснюється на підставі закордонного паспорта (як біометричного так і такого, що не містить біометричних даних).

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

Громадяни України, які постійно або тимчасово перебувають на території Перу та строк дії паспорта яких закінчився, мають можливість продовжити строк його дії в Посольстві України в Республіці Перу (м.Ліма).

Паспорт продовжується шляхом проставлення на 2-5 сторінці закордонного паспорта запису “Строк дії паспорта продовжено до __.__.202_”, який скріплюється гербовою печаткою Консульського підрозділу. Максимальний строк продовження дії паспорта – 5 років, а для дітей до 12 років – не більше строку дії паспорта.

Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

У разі, якщо в дитини, що не досягла 16 років, відсутній паспортний документ, інформація про дитину (а саме, фотографія, ім’я та прізвище, дата народження та унікальний номер (за наявності) може бути внесена до закордонного паспорта батька/матері або законного представника.

Які правила перетину кордону із домашніми тваринами для українців?

Інформація щодо в’їзду до Республіки Перу з тваринами:

Conoce los requisitos para la salida e ingreso de mascotas al país

Які діють правила в’їзду для українців із туристичною метою?

Всі пасажири, що в’їжджають до Перу повинні мати при собі негативний результат ПЛР тесту (зроблений не більше ніж за 72 годин) або сертифікат про щеплення проти COVID-19. Всі пасажири також повинні заповнити декларацію про задовільний стан здоров’я ( https://e-notificacion.migraciones.gob.pe/dj-salud/ )

Діти віком до 12 років можуть пред’явити довідку про задовільний стан здоров’я, видану лікарем замість негативного тесту.

Ці вимоги можуть змінитися, тому ми радимо вам регулярно консультуватися з веб-сайтом аеропорту Ліми для отримання останніх рекомендацій: https://www.lima-airport.com/eng/for-passengers/covid-19-protocol/arrival-protocol (англійською мовою) і https://www.lima-airport.com/esp/para-pasajeros/protocolo-covid-19/antes-de-viajar (по-іспанськи).

Також враховуйте, що :

Носіння масок в громадських місцях є обов’язковим, як і необхідність дотримуватися заходів соціальної дистанції. Подекуди вимагається носіння подвійних масок, зокрема для входу в торгові центри, універмаги, аптеки та продуктові магазини.

По прибуттю місцева міграційна служба може запросити більш детальну інформацію і дані щодо перебування іноземців в країні. Під час можливої співбесіди в пункті в’їзду перуанські міграційні органи можуть вимагати від іноземної особи пояснень щодо причини/мотиву подорожі, підтвердження фінансового забезпечення, інформації щодо адреси проживання, страхування та зворотних квитків.

Перуанська міграційна служба (Migraciones) більше не проставляє печатки в’їзду/виїзду у закордонні паспорти після перетину кордону. Якщо ви подорожуєте до Перу, майте на увазі, що, хоча ваш паспорт не буде проштампований, цифровий запис про ваше прибуття або від’їзд все одно буде окремо створено на спеціальному міграційному сервері. Ці правила застосовуються як до комерційних, так і до репатріаційних рейсів. За кожен день “незаконного” перебування необхідно буде окремо сплатити відповідний адміністративний штраф (4.40 солів за кожен день) у центральному офісі міграційної служби або при відльоті в аеропорту.

Неповнолітні, які перебувають в Перу більше ніж 180 днів, повинні мати нотаріально засвідчений дозвіл від іншого з батьків для виїзду з країни, якщо дитина не подорожує з обома батьками. Цей нотаріально засвідчений документ повинен бути пред’явлений співробітникам імміграційної служби до посадки на рейс.

Які існують корисні контакти для українців?

Посольство України в Перу

Адреса: вул. Лизардо Альзамора Оесте 256, Сан-Ісідро, м. Ліма

Телефон: +511 639 68 56

Гаряча лінія: +51 953 962 831

Email: emb_pe@mfa.gov.ua, consul_pe@mfa.gov.ua

Сайт: http://peru.mfa.gov.ua/ua

Як спілкуватися з представниками авіакомпанії при посадці на рейс?

Часто саме представник авіакомпанії приймає рішення будете ви летіти чи ні, ось мій досвід.

Ми з другом летіли в Еквадор з Іспанії в січні 2022. Всі документи для в’їзду я зібрав, перевірив і перевірив ще раз, приїжджаємо в аеропорт і на реєстрації моєму другові кажуть, вибачте, у вас повинен бути зворотний квиток з Еквадору. Іду розбиратися і пропоную дівчині заглянути в Timatic – керівництво для авіакомпаній за правилами в’їзду. Вона відправляє мене до представника авіакомпанії в аеропорту, йду, пояснюю питання. Дівчина дивиться в Timatic і… не знаходить чіткої вимоги зворотного квитка, є тільки вимога перебувати в Еквадорі не більше 90 днів. Вона кличе начальство і ми разом читаємо текст, там є тільки вимога 90 днів і вказано, що ми маємо право продовжити перебування на місці.

Результат – нам без черги видають посадкові, навіть не глянувши у наші тести і сертифікати про вакцинацію.

Висновок, спілкуйтеся з представниками авіакомпанії їхньою мовою, мовою Timatic, перед подорожжю ви спокійно можете все вивчити і відчувати себе дуже впевнено.

Лайфхаки:

  • перед поїздкою встановіть мобільний додаток для покупки квитків:
      
    і завжди зможете купити зворотний квиток прямо в аеропорту, якщо авіакомпанія буде наполягати на своїх вимогах;
  • вибирайте в якості безкоштовної ручної поклажі м’який рюкзак, я купив 30-ти літровий і його жодного разу не перевіряли за розмірами.

Як поводитися на кордоні та відповідати на запитання прикордонників?

Ввічливість – звичайне шанобливе і уважне ставлення без підлещування. Бажання зрозуміти, що хоче прикордонник і допомогти йому = самому собі.

Впевненість – прийде з досвідом. У перших поїздках важливо знати куди і навіщо ви їдете і говорити правду про все. Не бійтеся зробити помилку або щось забути, якщо ви говорите правду, то побоюватися нічого.

Зовнішній вигляд – одягайтеся як хочете, головне – бути чистим і тверезим.

Куди/навіщо ви їдете? Будьте готові впевнено пояснити причину в’їзду в країну, якщо це туризм, то продумайте маршрут, візит до знайомих – підготуйте контакти тих до кого їдете…

Де ви будете жити? Завжди майте житло на перші кілька днів, це зручно і знімає питання на кордоні.

Скільки у вас грошей з собою? Ідеально показати багато готівки, але необов’язково, гроші можуть бути на карті, в біткоінах… я показую ноутбук, пояснюю, що заробляю віддалено, розповідаю, що роблю.

Підготуйте контакти знайомих в країні, в яку в’їжджаєте. Якщо прикордоннику розкажуть про вас на його рідній мові, це часто знімає всі питання.

Джерела та важливі посилання

Джерела

tripadvisor.mfa.gov.ua – сайт-карта від українського МЗС збирає правила в’їзду для українців у всі країни світу. Зазвичай, тут актуальна інформація, все структуровано і є джерела.

iatatravelcentre.com/world.php та iatatravelcentre.com – це сайт-карта Міжнародної асоціації повітряного транспорту і Тіматік – звід правил для авіакомпаній. Тут все англійською, сухо і чітко, це саме ті правила, якими керуються авіакомпанії при посадці на рейс.

Ще я користуюся допомогою українців, які живуть в інших країнах, вони краще за всіх знають про можливості в’їзду та особливості перебування в країні. Знаходьте у Facebook тематичну групу “Українці у…” назва міста чи країни, або “Ukrainians in…”, додавайтеся туди і сміливо ставте питання.

Як знайти лоукост квитки?

У вікні “Звідки” можна обрати країну замість міста і побачити найвигідніші пропозиції неподалік, у вікні дат – подивитись календар цін.

Знайдіть свій лоукост квиток на Скайсканер, ось тут покрокове відео із подробицями.

Як знайти комфортне житло із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти отель із відгуками 8+ за 7 євро.

Як знайти якісну страховку із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти страховку без франшизи за 105 гривень.

 

Якщо у вас залишились запитання – ставте їх у коментарях.

 

Наскільки публікація корисна для вас?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок ще немає. Поставте оцінку першим.

Дякую, що оцінили мою статтю

БУДЬ ЛАСКА, напишіть кілька слів, що саме не сподобалось, це дійсно для мне важливо

0 Коментарів


Ось правила коментування на how2go.info:

Якщо коментарів ще немає – не соромтеся запитати першим.

Якщо коментарів багато – спілкуйтесь один із одним, нижче є форма пошуку та пошук по #хештегах, знаходьте питання, схожі на ваше і жміть “Відповісти”.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви отримаєте сповіщення про нові відповіді на EMAIL.

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.