Як українцям в’їхати до Нідерландів – правила і приклади у 2022 (постійно оновлюється)

Pravila vyizda do Niderlandiv dlia ukrayinciv

Чи можна українцям в’їхати до Нідерландів без віз?

Українці можуть в’їхати до Нідерландів без візи із біометричним закордонним паспортом як туристи, чи із будь-яким українським документом, посвідчуючим особу як біженці.

При цьому міграційна служба Нідерландів (IND) повідомляє, що лише особи із біометричним паспортом можуть вільно подорожувати країнами ЄС без додаткових віз, тож, щоб уникнути зайвих непорозумінь, без біометричного закордонного паспорту в’їжджайте до Нідерландів із інших країн Шенген по землі.

Голандські прикордонники вимагатимуть біометричний закордонний паспорт, якщо українці в’їжджають до Нідерландів не з боку України (прямі рейси із Туреччини, Єгипту, Ізраїлю, США тощо).

Чи отримають українці допомогу, якщо в’їжджають, як біженці?

До осіб, які потребують тимчасового захисту, застосовуються положення Директиви ЄС 2001/55/EC та відповідного імплементаційного рішення Європарламенту від 04.03.2022 року.

Міграційна служба Нідерландів (IND) повідомляє, що лише особи із біометричним паспортом можуть вільно подорожувати країнами ЄС без додаткових віз, але наразі існують виключення.

10 травня 2022 Міграційна служба (IND) оновила умови Тимчасового порядку надання захисту тимчасово переміщених осіб з України, що прибули до Королівства Нідерланди. Українці, що зареєструвалися в муніципалітеті, отримавши BSN номер, зможуть залишатися в Нідерландах із правом працевлаштування до 4 березня 2023 року.

Увага! З червня 2022 р. Ви зможете подати заяву на проживання в Королівстві Нідерланди через нідерландську міграційну службу IND (форма M35-H). Запрошення на реєстрацію надійде поштою за місцем Вашого проживання в Нідерландах. 

Тимчасовий порядок щодо України дає право на притулок, медичне обслуговування, право роботи та право на освіту неповнолітніх дітей в Королівстві Нідерланди. Зауважте, що Тимчасовий порядок впроваджується урядом поступово, а тому забезпечення прав осіб, що потребують тимчасового захисту (Директива ЄС 2001/55/EC), займає певний час і може відбутися виключно після реєстрації в одному з муніципалітетів Королівства Нідерланди на підставі (тимчасової) адреси в Нідерландах.

Вищезгадана реєстрація через муніципалітет у нідерландському Загальному реєстрі осіб (BRP) означає, що Ви надаєте свої персональні дані та (тимчасову) адресу муніципалітету, який автоматично передаватиме їх усім необхідним органам Королівства Нідерланди. Спосіб реєстрації залежить від муніципалітету. Для отримання додаткової інформації щодо реєстрації у BRP та отримання номеру BSN, будь ласка, зв’яжіться з відповідним муніципалітетом, за місцем Вашого перебування в Нідерландах.

Зверніть увагу! У великих містах діє онлайн-черга для реєстрації, яка може тривати близько 4 тижнів і більше.

Нідерландський Тимчасовий порядок застосовується:

 • Якщо Ви громадянин або громадянка України, за наступних умов:
  • Ви приїхали до Королівства Нідерланди з України після 26 листопада 2021 року включно;
  • Ви приїхали до Королівства Нідерланди з України до 27 листопада 2021 року і перебували тут на підставі дозволу на проживання або подачі заяви до Міграційної служби Нідерландів про отримання статусу біженця. Ви також маєте бути спроможні надати докази, що Ви проживали саме в Королівстві Нідерланди, а не в іншій країні ЄС;
 • Якщо Ви не громадянин(-ка) України, але:
  • Ви були визнані Україною біженцем або біженкою станом на 23 лютого 2022 року;
  • У вас була дійсна посвідка на проживання в Україні станом на 23 лютого 2022 року;
 • Якщо Ви є членом сім’ї особи, на яку розповсюджується вищезгаданий Тимчасовий порядок щодо України, за умови що:
  • Ви є партнером особи (Ви одружені або неодружені) і у вас тривалі стосунки;
  • Ви дитина молодше 18 років і не перебуваєте в шлюбі;
  • Ви родич і проживали з цією родиною та (в значній мірі) залежите від неї.

Для більш детальної інформації, завітайте на веб-портал Міграційної служби Нідерландів (IND): Tijdelijke regeling Oekraïne | Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND)

 

Де українці можуть отримати допомогу?

Якщо у вас немає можливості зупинитися у друзів або родичів, влада Нідерландів прийме і розмістить вас. Перші муніципальні приймальні центри для вихідців із України вже відкриті. Тут будуть задоволені основні потреби, такі як сон, харчування та необхідне медичне обслуговування.

Наприклад, в найбільших містах Нідерландів наразі функціонують наступні кризові центри допомоги особам, що потребують тимчасового захисту:

 • Утрехт, виставковий центр Jaarbeurs, Зал 7 (Hal 7)
 • Амстердам, виставковий центр RAI Convention Centre
 • Маастрихт, виставковий центр MECC Evenementencentrum
 • Гаага, Volmerlaan 12, 2288 GD, (Rijswijk).

Це не виключний перелік кризових центрів, адже кожного дня їх стає все більше.

Уряд Нідерландів доручив Королівській Жандармерії допомагати біженцям, яким потрібне місце та спрямовувати їх до спеціально облаштованих центрів. Такі центри вже облаштовані в багатьох містах, для того щоб дізнатися де найближчий кризовий центр, зверніться до муніципалітету (Gemeente), що знаходиться поруч із Вами.

Які умови соціального забезпечення існують для українців?

Соціальна допомога надається особам, що потребують тимчасового захисту (Директива ЄС 2001/55/EC) на підставі реєстрації у нідерландському Загальному реєстрі осіб (BRP) через відповідний муніципалітет, за місцем перебування особи в Нідерландах.

Скільки часу українці можуть перебувати в країні? Чи можливо подовжити перебування?

Якщо на Вас розповсюджується дія нідерландського Тимчасового порядку щодо України і Ви зареєструвалися, Вам не потрібно наразі продовжувати термін Вашої короткострокової візи для перебування в Нідерландах. Такий порядок діятиме в Нідерландах мінімум 6 місяців від початку війни в Україні, спричиненої російською агресією.

Чи існують Covid-19 обмежання для українців?

Станом на 12.04.2022 Україна НЕ належить до нідерландського переліку так званих «безпечних країн» в контексті коронавірусу covid-19, а тому подорож до Королівства Нідерланди з України можлива лише за умови повної вакцинації та негативного результату тесту (для осіб від 12 років) та, для осіб, що подорожують літаком, заповнена декларація здоров’я (Health declaration form).

З 25 березня 2022 року особам, що подорожують із країни ЄС/Шенгенської зони  при перетині кордону необхідно мати лише дійсний  паспорт громадянина України для виїзду за кордон (біометричний).

Вимоги до негативного результату тесту на COVID-19 

Документ, що підтверджуватиме (як на папері, так і в цифровому вигляді) буде перевірено співробітниками прикордонної служби Нідерландів, щоб переконатися, що він містить наступні 5 відомостей:

Тип тесту:

Тест ПЛР повинен бути виконаний із використанням зразка, зібраного не більше ніж за 48 годин до прибуття в Королівство.

Прискорений тест (зазвичай антиген-тест) повинен бути виконаний із використанням зразка, зібраного не більше ніж за 24 години до прибуття в Королівство.

Жоден інший тип тесту, включаючи самотест і серологічні тести, що використовуються для виявлення антитіл у крові, не є дійсним для в’їзду.

Має бути зазначено:

– результат тесту повинен бути негативним (або «не виявлено») щодо SARS-CoV-2;

– Ваше ім’я та прізвище, так як зазначено у вашому паспорті громадянина України для виїзду за кордон (також латиницею);

– дата та час тестування;

– назва та контактна інформація інституту, лікаря або лабораторії, що провела дослідження (логотип або штамп).

Негативний результат тесту має виданий бути на одній із наступних мов:

– нідерландській;

– англійській;

– німецькій;

– французькій;

– італійській;

– португальській;

– іспанській.

Якщо ви затримуєтесь: 24 години додатково

Ви запізнилися не з власної вини? Це дає вам додаткові 24 години, щоб негативний результат тесту був прийнятий у Нідерландах. Ви повинні бути в змозі довести, що затримка була не з Вашої вини.

Результат тесту залишається дійсним, якщо ви змінюєте літак (транзин)

Якщо Ви подорожуєте транзитом (Ви є пасажиром декількох рейсів до того, як досягнете Нідерландів), Вам не потрібно робити додатковий тест. Ваш негативний результат швидкого тесту залишатиметься дійсним, навіть якщо пройшло більше 24 годин. Це стосується лише тих випадків, коли ви залишаєтеся в аеропорту та не проходите паспортний контроль для перетину кордону відповідної країни.

Декларація здоров’я (Health declaration)

Якщо ви прибуваєте до Нідерландів літаком, вам необхідно мати з собою заповнену декларацію здоров’я (https://bit.ly/328aQO4). Ця вимога поширюється на всіх мандрівників від 12 років і старше.

Чи можливий перетин кордону без біометричного паспорту для біженців з України?

Міграційна служба Нідерландів (IND) повідомляє, що лише особи із біометричним паспортом можуть вільно подорожувати країнами ЄС без додаткових віз, але наразі існують виключення.

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

Відповідно до Постанови КМУ від 28 лютого 2022 р. № 170 закордонний паспорт можна продовжити в консульській установі України. Продовження паспорта може бути оформлено не раніше, ніж за 3 місяця до закінчення терміну дії.

Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

Відповідно до Постанови КМУ від 28 лютого 2022 р. № 170 дані дитини можуть бути внесені до паспорту одного з батьків.

Які правила перетину кордону із домашніми тваринами для українців?

Тваринам дозволено в’їзд з інших країн Європейського Союзу, але на момент прибуття до Королівства Нідерланди власник зобов’язаний якнайшвидше звернутися до ветеринара для обстеження тварини з України на сказ. Для в’їзду з країни за межами ЄС – стандартні умови: чіп, вакцинація від сказу та підтвердження наявності в тварини антитіл до сказу.

Які діють правила в’їзду для українців із туристичною метою?

Рішення країни щодо прийняття осіб з України, що поїхали через війну

До осіб, які потребують тимчасового захисту, застосовуються положення Директиви ЄС 2001/55/EC та відповідного імплементаційного рішення Європарламенту від 04.03.2022 року. Питання опрацьовується. Наразі уряд Королівства лише надає тимчасовий прихисток у кризових центрах для осіб, що прибули з України через війну та потребують тимчасового захисту.

Особам, що в’їжджають до Королівства Нідерланди з інших країн ЄС та потребують тимчасового захисту на підставі Директиви 2001/55/EC, надається допомога неурядовими благодійними організаціями та тимчасовий прихисток, організований муніципалітетами.

Зверніть увагу: Наразі уряд Нідерландів розробляє правила прийому осіб, що прибули з України та потребують тимчасового захисту. Можливо всі вихідці з України отримають дозвіл на проживання на загальних підставах.  Наразі ще неясно які права пов’язані з таким видом на проживання. 

Наведена нижче інформація не поширюється на вихідців з України, які вже мають дозвіл на проживання, наприклад, для роботи в Нідерландах. Для них діють інші правила.

Чи є необхідність терміново подавати клопотання про притулок

Ні, якщо ви з України, у термінової подачі клопотання про притулок немає необхідності. Ви маєте право перебувати в країні без візи протягом 90 днів. Якщо ви перебуваєте в Нідерландах за студентською, робочою візою або з іншої причини, ви перебуваєте в Нідерландах на законних підставах, і в негайній подачі клопотання про притулок немає потреби. Перевага вашого становища полягає в тому, що ви, мабуть, знаходитесь у безпечному місці та можете відслідковувати подальший розвиток ситуації в Україні.

Легальне перебування

Не забудьте перевірити, чи не закінчилися законні підстави для вашого перебування. Якщо ваша віза добігає кінця, ви можете звернутися до Служби Імміграції та Натуралізації (IND) із проханням про продовження візи. Так ви зможете подовжити своє перебування на законних підставах. До закінчення візи ви також можете вирішити попросити притулку, якщо ви потребуєте захисту. Уряд Нідерландів забезпечує прийом та розміщення біженців. Скориставшись цим прийомом, ви забезпечите собі місце проживання, харчування та необхідної медичної допомоги; ваші діти зможуть піти до школи. Потрібно врахувати, що потужності з прийому біженців до Нідерландів зараз перевантажені, тому екстрений прийом організується в казармах, на кораблях, холах і наметах. У цих обмежених умовах забезпечуються лише первинні потреби, такі як сон та харчування. Тому ви повинні самі подумати та прийняти рішення.

Важливо не плутати, що біженці і особи, які підпадають під дію тимчасового захисту на підставі відповідної директиви ЄС – це різні категорії населення. Біженці – це індивідуальний захист за окремою процедурою. Тимчасовий захист повинен надаватися всім, хто на момент нападу РФ на Україну перебував на українській території. 

Чи слід клопотати про офіційний статус біженців?

Наразі Служба Імміграції та Натуралізації ввела мораторій строком на 6 місяців на розгляд заяв на отримання статусу біженця для осіб, що прибули з України через війну, для того, щоб виключити ризик депортації таких осіб. Це означає, що особам, що потребують тимчасового захисту, не потрібно наразі подавати заяву на отримання статусу біженця.

Тобто, IND на даний момент не приймає рішень щодо клопотань біженців з України у зв’язку з відсутністю ясності у питаннях безпеки. Але від вихідців із України також не вимагається повернення до своєї країни. Цей мораторій почав діяти з 28 лютого 2022 року та є дійсним протягом наступних 6 місяців. Унаслідок цього, Служба Імміграції та Натуралізації (IND) продовжує на 1 рік термін прийняття рішень щодо поточних та нових клопотань щодо статусу біженця.

Уряд Нідерландів забезпечує прийом та розміщення осіб, що потребують тимчасового захисту. Скориставшись цією пропозицією, Ви забезпечите собі місце проживання, харчування та Вам нададуть необхідну медичну допомогу; коли буде це буде можливо, Ваші діти зможуть піти до школи (наразі уряд Нідерландів розробляє спеціальне рішення щодо права на середню освіту для осіб, що потребують тимчасового захисту). Потрібно врахувати, що потужності з прийому біженців до Нідерландів зараз перевантажені, тому екстрений прийом організовується в казармах, на кораблях, холах і наметах. У цих обмежених умовах забезпечуються лише первинні потреби, такі як сон та харчування. Тому ви повинні самі подумати та прийняти рішення.

Можливість продовження короткострокового перебування та віз для громадян України

Не забудьте перевірити, чи не закінчилися законні підстави для вашого перебування. Якщо ваша віза добігає кінця, ви можете звернутися до Служби Імміграції та Натуралізації (IND) із проханням про продовження візи. Так ви зможете подовжити своє перебування на законних підставах.

Прийом та розміщення

Якщо у вас немає можливості зупинитися у друзів або родичів, влада Нідерландів прийме і розмістить вас. Перші муніципальні приймальні центри для вихідців із України вже відкриті. Тут будуть задоволені основні потреби, такі як сон, харчування та необхідне медичне обслуговування.

Наприклад, в найбільших містах Нідерландів наразі функціонують наступні кризові центри допомоги особам, що потребують тимчасового захисту:

 • Утрехт, виставковий центр Jaarbeurs, Зал 7 (Hal 7)
 • Амстердам, виставковий центр RAI Convention Centre
 • Маастрихт, виставковий центр MECC Evenementencentrum
 • Гаага, Volmerlaan 12, 2288 GD, (Rijswijk).

Це не виключний перелік кризових центрів, адже кожного дня їх стає все більше.

Уряд Нідерландів доручив Королівській Жандармерії допомагати біженцям, яким потрібне місце та спрямовувати їх до спеціально облаштованих центрів. Такі центри вже облаштовані в багатьох містах, для того щоб дізнатися де найближчий кризовий центр, зверніться до муніципалітету (Gemeente), що знаходиться поруч із Вами.

Зверніть увагу: Наразі уряд Нідерландів розробляє правила прийому осіб, що залишили Україну через війну. Можливо всі вихідці з України отримають дозвіл на проживання на загальних підставах.  Наразі ще неясно які права пов’язані з таким видом на проживання. 

Наведена нижче інформація не поширюється на вихідців з України, які вже мають дозвіл на проживання, наприклад, для роботи в Нідерландах. Для них діють інші правила.

Право на працевлаштування

Особи, що потребують тимчасового захисту, повинні зареєструватися в найближчому муніципалітеті (Gemeente) для отримання номеру BSN (Burger Service Nummer). BSN це ідентифікаційний номер, що надається кожному резиденту Нідерландів.

Якщо у вас є віза, або Ви користуєтеся терміном перебування без візи, робота в Нідерландах не дозволена. Для роботи потрібен спеціальний дозвіл.

Якщо ви хочете працювати, ви повинні знайти роботодавця. Роботодавець повинен подати запит на дозвіл на працевлаштування. Найманий працівник повинен відповідати таким загальним умовам:

 • мати дійсний паспорт;
 • заповнити формуляр про відсутність судимостей.

Для деяких видів робіт встановлюються додаткові умови.  Докладніше наведено на сторінці Служби Імміграції та Натуралізації (IND):  https://ind.nl/werk/Paginas/default.aspx та сторінці UWV: https://www.werk.nl/werkgevers/wervingsadvies/werkvergunning/ .

Увага: можливо, що незабаром особи, що поїхали з України через війну зможуть також отримати дозвіл на роботу. Міністерство соціальної політики Нідерландів планує прийняти остаточне рішення до 1 квітня 2022.

Що робити, якщо потрібна консультація лікаря?

Якщо ви зобов’язані мати візу або користуватися безвізовим режимом, ви повинні мати медичну страховку.  https://schengenvisum.info/medische-reisverzekering/

Наразі надається лише термінова невідкладна допомога, кошти за яку, лікар зможе витребувати через механізм розроблений щодо тих, хто не має медичного страхування (СAK Regelingen). Також існує можливість медичного обслуговування за власний кошт або на підставі туристичного страхування. Очікуються подальші нововведення щодо оформлення страхування для потребують тимчасового захисту.

На сторінці Фонду CAK наведена інформація щодо біженців із України, які не мають страховки: вони можуть розраховувати на комплекс базових медико-соціальних послуг, передбачених медичним страхуванням в Нідерландах. Які саме послуги входять до цього базового комплексу, вказано на сторінці уряду Нідерландів.

Можливо деяким лікарям ці правила невідомі. Тому ви маєте вказати їм на сторінку Фонду САК.

Навчання в школах

На жаль, поки що немає інформації про прийом дітей українських втікачів від війни до освітніх закладів. У принципі діти віком від 5 до 16 років, які мають вид на проживання можуть і мають відвідувати загальноосвітні установи, як і діти громадян Нідерландів. Ви можете записати вашу дитину до будь-якої школи. Ця школа вирішує питання допуску. Ймовірно, школа спочатку направить вашу дитину в «перехідний» клас, щоб освоїти нідерландську мову. На цей сторінці інформація про нідерландську систему освіти (https://forrefugees.vluchtelingenwerk.nl/en/education).

Які обмеження на в’їзд діють у зв’язку з коронавірусом COVID-19 та які документи необхідно пред’явити?

Станом на 19.03.2022 Україна НЕ належить до нідерландського переліку так званих «безпечних країн» в контексті коронавірусу covid-19, а тому подорож до Королівства Нідерланди з України можлива лише за умови повної вакцинації та негативного результату тесту (для осіб від 12 років) та, для осіб, що подорожують літаком, заповнена декларація здоров’я (Health declaration form).

З 25 лютого 2022 року особи, що подорожують із країни ЄС/Шенгенської зони без підтвердження вакцинації чи одужання, повинні завжди надавати підтвердження негативного результат тесту, навіть якщо ризик зараження коронавірусом у цій країні низький. Уряд Королівства Нідерланди планує змінити правила в’їзду 23 березня 2022 року.

Вимоги до негативного результату тесту на COVID-19

Документ, що підтверджуватиме (як на папері, так і в цифровому вигляді) буде перевірено співробітниками прикордонної служби Нідерландів, щоб переконатися, що він містить наступні 5 відомостей:

Тип тесту:

Тест ПЛР повинен бути виконаний із використанням зразка, зібраного не більше ніж за 48 годин до прибуття в Королівство.

Прискорений тест (зазвичай антиген-тест) повинен бути виконаний із використанням зразка, зібраного не більше ніж за 24 години до прибуття в Королівство.

Жоден інший тип тесту, включаючи самотест і серологічні тести, що використовуються для виявлення антитіл у крові, не є дійсним для в’їзду.

Має бути зазначено:

– результат тесту повинен бути негативним (або «не виявлено») щодо SARS-CoV-2;

– Ваше ім’я та прізвище, так як зазначено у вашому паспорті громадянина України для виїзду за кордон (також латиницею);

– дата та час тестування;

– назва та контактна інформація інституту, лікаря або лабораторії, що провела дослідження (логотип або штамп).

Негативний результат тесту має виданий бути на одній із наступних мов:

– нідерландській;

– англійській;

– німецькій;

– французький;

– італійській;

– португальській;

– іспанській.

Якщо ви затримуєтесь: 24 години додатково

Ви запізнилися не з власної вини? Це дає вам додаткові 24 години, щоб негативний результат тесту був прийнятий у Нідерландах. Ви повинні бути в змозі довести, що затримка була не з Вашої вини.

Результат тесту залишається дійсним, якщо ви змінюєте літак (транзин)

Якщо Ви подорожуєте транзитом (Ви є пасажиром декількох рейсів до того, як досягнете Нідерландів), Вам не потрібно робити додатковий тест. Ваш негативний результат швидкого тесту залишатиметься дійсним, навіть якщо пройшло більше 24 годин. Це стосується лише тих випадків, коли ви залишаєтеся в аеропорту та не проходите паспортний контроль для перетину кордону відповідної країни.

Декларація здоров’я (Health declaration)

Якщо ви прибуваєте до Нідерландів літаком, вам необхідно мати з собою заповнену декларацію здоров’я (https://bit.ly/328aQO4). Ця вимога поширюється на всіх мандрівників від 12 років і старше.

Базові вимоги щодо в’їзду на територію Шенгенської зони (без врахування виключних випадків, коли особи подорожують з України через війну) 

Pежим в’їзду – безвізовий (до 90 днів протягом 180 днів) – для власників біометричних паспортів громадянина України для виїзду за кордон. Всі іноземці, які перебувають в Нідерландах, повинні бути застраховані на весь час перебування в Шенгенській зоні за відповідним договором медичного страхування який, зокрема можливі витрати, пов’язані з COVID-19. Співробітнику прикордонної служби Нідерландів на вимогу необхідно надати для огляду підтвердження наявності грошових коштів на весь період перебування в країні в розрахунку 55 євро на добу. Рекомендується також мати запрошення від фізичної чи юридичної особи з Нідерландів оформлену в установленому порядку.

З усією найактуальнішою інформацією щодо в’їзду до Королівства Нідерландів можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/entry_nl

Перетин кордону без біометричного закордонного паспорта

Міграційна служба Нідерландів (IND) повідомляє, що лише особи із біометричним паспортом можуть вільно подорожувати країнами ЕС без додаткових віз, але наразі існують виключення.

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

Відповідно до Постанови КМУ від 28 лютого 2022 р. № 170 закордонний паспорт можна продовжити в консульській установі України. Продовження паспорта може бути оформлено не раніше, ніж за 3 місяця до закінчення терміну дії.

Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

Відповідно до Постанови КМУ від 28 лютого 2022 р. № 170 дані дитини можуть бути внесені до паспорту одного з батьків.

Перетин кордону з домашніми тваринами

Тваринам дозволено в’їзд з інших країн Європейського Союзу. Для в’їзду з країни за межами ЄС – стандартні умови: чіп, вакцинація від сказу та підтвердження наявності в тварини антитіл до сказу.

Посилання на офіційні інформаційні джерела для тимчасово переміщених осіб з України

Відсьогодні почала роботу стартова онлайн-платформа для осіб, що прибули в Нідерланди з України через війну. Україномовний веб-ресурс об’єднує колаборацію благодійних організацій та нідерландських урядових органів в один зв’язний портал: https://www.refugeehelp.com/get-help

Інформаційні ресурси про допомогу неурядових благодійних організацій:

www.forrefugees.vluchtelingenwerk.nl/nl  (на цій сторінці є посилання на інформацію українською, благодійна організація «Vluchtelingen werk», також відома за міжнародною назвою «Соuncil for refugees» («Рада з питань біженців»).

www.legerdesheils.nl/neem-direct-contact-op  (прямий контакт, в залежності від регіону, із благодійною організацією «Армія спасіння»).

www.help-ukraine.nl/refugee  (україномовний портал для осіб, що потребують тимчасового захисту в Нідерландах: практичні питання щодо перебування в Королівстві).

 

В якій би країні ви не орендували авто, будь ласка, обирайте його без депозиту чи застави, чому дешеві авто із депозитом – небезпечні, на прикладі Італії я пояснив тут.

Це єдиний пошуковик, який шукає авто без застави, ось ціни за тиждень на 4-х в Італії.

Оренда авто без депозиту - ціни

Нажаль і у ньому пропозиції без застави є не у всіх містах, тож обирайте мінімальну заставу і найкращі відгуки.

 

Які правила транзитного в’їзду для українців із туристичною метою?

Наступна інформація стосується осіб, які:

 • бажають здійснити транзит авіасполученням через Королівство Нідерланди;
 • мандрують авто чи мототранспортом транзитом через територію Королівства Нідерланди і перебуватимуть в Нідерландах не більше 12 годин.

Ви можете здійснювати транзит у Нідерландах, лише за умов:

Ви подорожуєте з країни, що була визнана Нідерландами в якості безпечної країни/регіону (нідерландський List of safe countries/regions), де ризик зараження COVID-19 низький. Станом на 16.12.2021 Україна належить до списку “територій високого ризику”.

або

У Вас наявне підтвердження повного курсу вакцинації.

або

Ваша подорож підпадає під наступні виключення:

Якщо Ви подорожуєте до країни, що НЕ ВХОДИТЬ до ЄС/Шенгенської угоди, авіатранзитом через Королівство Нідерланди.

Ви повинні надати підтвердження того, що Ви маєте квиток на рейс до країни за межами Шенгенської зони. Рейс повинен відбутися протягом 48 годин після Вашого прибуття до Нідерландів. У цей період Ви не повинні залишати міжнародну транзитну зону аеропорту. Зверніть увагу: Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії не є частиною ЄС/Шенгенської угоди.

Якщо Ви подорожуєте до країни, що ВХОДИТЬ до ЄС/Шенгенської угоди, транзитом авіасполученням через Королівство Нідерланди

Ви повинні надати підтвердження того, що маєте право на в’їзд до відповідної країни ЄС/країну Шенгенської угоди, тобто задовольняєте всі умови в’їзду для громадян країни, до громадянства якої Ви належите.

Транзит авіасполученням

За умови здійснення транзиту через Нідерланди, вам не потрібно надавати підтвердження негативного результату тесту на COVID-19, вакцинації або одужання від Covid-19 на кордоні Королівства Нідерланди. Ви повинні заповнити декларацію про стан здоров’я (Health Declaration form – https://bit.ly/328aQO4) та надавати її за запитом під час подорожі. Деякі авіакомпанії дозволяють заповнювати цю декларацію про стан здоров’я в цифровому вигляді під час реєстрації.

Для громадян України, що мають біометричний паспорт, також висуваються додаткові базові вимоги Шенгенської зони, такі як страховий поліс, підтвердження оплати готелю на весь період перебування та наявність достатніх коштів для перебування в країні, тощо (умови в’їзду до країни Вашого призначення потрібно перевіряти заздалегідь на відповідних офіційних ресурсах країни призначення подорожі).

Наземний транзит

За умови здійснення транзиту через територію Королівства Нідерланди на автомобілі або мотоциклі з країни ЄС, Вам не потрібно надавати підтвердження негативного результату тесту на COVID-19, вакцинації або одужання від Covid-19 на кордоні Королівства Нідерланди, за умов:

що Ви перебуватимете в Нідерландах менше 12 годин,

або

Ви подорожуватимете до Нідерландів після перебування у країні, що була визнана Нідерландами в якості безпечної країни/регіону (т.з. list of safe countries/regions)

або

Ви перебували менше 12 годин у країні, що була визнана Нідерландами як країна із ризиком або із дуже високим ризиком. За цей час ви зробили лише короткі необхідні зупинки нагального характеру.

Зверніть увагу, що ці правила не застосовуються, якщо Ви в’їжджаєте до Нідерландів комерційним транспортом (наприклад, літаком, поромом чи автобусом), і продовжуєте подорож на автомобілі або мотоциклі. Зверніть увагу: Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії не є частиною ЄС/Шенгенської угоди.

З останніми оновленнями щодо порядку транзиту ви можете ознайомитись на сайті: https://bit.ly/transit_nl

Які існують корисні контакти для українців?

Посольство України в Королівстві Нідерланди

Адреса: Zeestraat 78, 2518 AD, The Hague (Den Haag)

Телефон: +31703626095, +31703607218

Гаряча лінія: +31617474607

Консульський підрозділ Посольства України в Нідерландах на період воєнного стану працюватиме з 9:00 до 21:00.

Email: emb_nl@mfa.gov.ua, consul_nl@mfa.gov.ua

Посилання: http://netherlands.mfa.gov.ua, https://www.facebook.com/Consulaat

Прикродонна служба Нідерландів: 08001814 (набір у Нідерландах), +31889581814 (набір з-за кордону)

Джерела та важливі посилання

Джерела

tripadvisor.mfa.gov.ua – сайт-карта від українського МЗС збирає правила в’їзду для українців у всі країни світу. Зазвичай, тут актуальна інформація, все структуровано і є джерела.

iatatravelcentre.com/world.php та iatatravelcentre.com – це сайт-карта Міжнародної асоціації повітряного транспорту і Тіматік – звід правил для авіакомпаній. Тут все англійською, сухо і чітко, це саме ті правила, якими керуються авіакомпанії при посадці на рейс.

Ще я користуюся допомогою українців, які живуть в інших країнах, вони краще за всіх знають про можливості в’їзду та особливості перебування в країні. Знаходьте у Facebook тематичну групу “Українці у…” назва міста чи країни, або “Ukrainians in…”, додавайтеся туди і сміливо ставте питання.

Як знайти лоукост квитки?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте так шукати самі на Скайсканер.

Як знайти комфортне житло із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти якісний отель за 7 євро ось тут.

Як знайти якісну страховку із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти страховку за 105 гривень на Хотлайн Фінанс.

 

Якщо у вас залишились запитання – ставте їх у коментарях.

 

Наскільки публікація корисна для вас?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Кількість оцінок: 0

Оцінок ще немає. Поставте оцінку першим.

Спасибо, что поставили низкую оценку!

Пожалуйста, расскажите, что я могу улучшить, достаточно нескольких слов

0 Коментарів


Ось правила коментування на how2go.info:

Якщо коментарів ще немає – не соромтеся запитати першим.

Якщо коментарів багато – спілкуйтесь один із одним, нижче є форма пошуку, знаходьте питання, схожі на ваше і жміть “Відповісти”.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.