Як українцям в’їхати до Хорватії — правила і приклади у 2022 (постійно оновлюється)

Чи потрібна українцям віза для в’їзду в Хорватію у 2022?

Українці можуть в’їхати до Хорватії без візи із біометричним закордонним паспортом як туристи, чи із будь-яким українським документом, посвідчуючим особу, як біженці.

При цьому хорватські прикордонники можуть вимагати біометричний закордонний паспорт, якщо українці в’їжджають до Хорватії не з боку України (наприклад, прямий рейс із Туреччини, Ізраїлю, США…).

Що потрібно українцям для в’їзду в Хорватію у листопаді 2022?

Біометричний закордонний паспорт дійсний більше 180 днів із дати в’їзду та страховка – обов’язкові для туристів і всіх українців, в’їжджаючих не з боку України.

Як туристи, українці можуть перебувати в Хорватії 90 днів у півріччі. В’їзд до Хорватії не вважається в’їздом до Шенґенської зони та не зменшує кількість днів, проведених у Шенгені.

Для в’їзду з метою отримати захист від війни достатньо будь-якого внутрішнього документу, але практика показує, що багато українців повертаються додому, щоб отримати біометричний паспорт (у Посольствах і Консульствах величезні черги на отриманння документів). Тож, якщо у вас є така можливість, отримайте в Україні біометричний закордонний паспорт і подорожуйте із ним.

Страховку не вимагають на кордоні у біженців, але я раджу її зробити на перші 90 днів.

Чи можуть українці подорожувати по ЄС і до України після оформлення статусу тимчасової допомоги?

Ось дуже корисне відео “Європейської правди” про можливості подорожей для українців всередині ЄС та в Україну із детальними поясненнями та прикладами.

Ось відгук про подорож із Польщі до Хорватії із Дія.пл, джерело.

В'їзд в Хорватію із Польщі і поверенння в Польщу для українців

Далі я наведу кілька цитат-відповідей з сайту МЗС України, якщо у вас виникнуть питання, будь ласка, пишіть в коментарях.

Чи отримають українці допомогу, якщо в’їжджають, як біженці?

Порядок в’їзду в Хорватію для громадян України, які потребують тимчасового захисту у зв’язку з воєнними діями в Україні

Прикордонна служба Хорватії тимчасово дозволяє в’їзд в країну громадянам України, які не мають дійсних закордонних паспортів, за внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження дітей.

На кордоні прикордонна поліція оформлює документ – право на в’їзд в Хорватію шукачу тимчасового захисту формату А4. Після прибуття особи до місця перебування/проживання в Хорватії потрібно звернутися в найближче відділення поліції https://policija.gov.hr/policijske-uprave/104 для реєстрації тимчасового захисту, а також до відділення Товариства Червоного Хреста https://www.hck.hr/ , у разі необхідності отримання допомоги.

За наявності біометричного паспорта громадянин України може подати клопотання на отримання тимчасового захисту в Хорватії у відділку поліції за місцем перебування/проживання.

Якщо у вас не організоване власне житло, по прибутті на прикордонний пункт ви отримаєте інформацію про наявні прихистки в Хорватії. Перебування в пунктах прийому є нетривалим і обмеженим, як правило, 48 годинами. У пунктах прихистку вам запропонують житло для проживання на період дії тимчасового захисту. Також вас оглянуть медичні співробітники та зроблять тест Covid.

На даний момент в Республіці Хорватія відкрито три приймальні пункти, де також чергують волонтери зі знанням української мови:

 1. Gospić, Miroslava kraljevića (Госпіч)– Прийом у міській спортивній залі Госпіча
 2. Varaždinske Toplice Trg Svetog Martina bb 42223 Varaždinske Toplice, тел.: +385 99 547 2979
 3. Prihvatni centar Jug 2, Osijek Ulica kralja Petra Svačića 67 31000 Osijek, тел.: +385 99 313 4590

За розміщенням та допомогою українцям в Хорватії відповідає Служба цивільного захисту (civilna zaštita – підрозділ МВС Хорватії) та Червоний Хрест (Crveni Križ).

Інформація для тимчасово переміщених осіб від Служби цивільного захисту РХ https://civilna-zastita.gov.hr/vijesti/letak-s-korisnim-informacijama-za-raseljene-osobe-iz-ukrajine/5442  Інформаційна брошура українською мовою https://bit.ly/3KNioqC

Детальна інформація щодо усіх аспектів в’їзду в Хорватію, отримання статусу особи під тимчасовим захистом та деталей, які дає цей статус в Хорватії, доступний на веб-сторінці розробленій хорватським МВС для українців https://hrvatskazaukrajinu.gov.hr/ua 

HŽ Putnički prijevoz надає послугу з безкоштовного перевезення громадян України на всіх маршрутах внутрішнього залізничного сполучення Хорватії в 2-му класі потягів. Громадяни України при пред’явлені українського паспорта/посвідчення особи/рішення про дозвіл на в’їзд до Республіки Хорватія мають право на отримання безкоштовного транспортного квитка на касі вокзалу або у потязі.

Хорватський автоклуб (HAK) надає безкоштовну допомогу тимчасово переміщеним особам з України на дорогах Хорватії. Звернутися до HAK за допомогою на дорозі можна за такими телефонами: (+385) 1 1987 або (+385) 1 4693-700.

Необхідно, щоб особа перебувала в транспортному засобі з українськими реєстраційними номерами на момент несправності автомобіля (або ДТП). HAK надає допомогу на дорозі 24 години на добу, сім днів на тиждень по всій території Хорватії.

Де українці можуть отримати допомогу?

1.Товариство Червоного Хреста в Хорватії

https://www.hck.hr/

2. Громадська ініціатива SOS Ukrajina
https://www.facebook.com/groups/sosukrajina/

Детальна інформація щодо усіх аспектів в’їзду в Хорватію, отримання статусу особи під тимчасовим захистом та деталей, які дає цей статус в Хорватії, доступний на веб-сторінці розробленій хорватським МВС для українців https://hrvatskazaukrajinu.gov.hr/ua 

Які умови соціального забезпечення існують для українців?

Інформація щодо працевлаштування та соціального забезпечення українців в Хорватії зі статусом тимчасового захисту доступна на сторінці Міністерства праці та соціального забезпечення РХ https://cutt.ly/ASanuJY

Україномовна брошура щодо працевлаштування та соціального забезпечення українців в Хорватії https://cutt.ly/nSanvmt

Хорватський ресурс з працевлаштування https://www.moj-posao.net/ створив окрему рубрику для пошуку роботи тимчасово переміщеним українцям (клік на український прапор).

Детальна інформація щодо усіх аспектів в’їзду в Хорватію, отримання статусу особи під тимчасовим захистом та деталей, які дає цей статус в Хорватії, доступний на веб-сторінці розробленій хорватським МВС для українців https://hrvatskazaukrajinu.gov.hr/ua 

Скільки часу українці можуть перебувати в країні? Чи можливо подовжити перебування?

Громадяни України мають право на безвізовий в’їзд та перебування в Хорватії 90 днів протягом 180 денного періоду з туристичною метою чи приватної подорожі,  за наявності дійсного біометричного закордонного паспорта.

Легальне перебування в Хорватії передбачає обов’язкову реєстрацію іноземця в найближчому місцевому відділенні поліції протягом 48 годин з моменту в’їзду.

Якщо ви не можете повернутися в Україну через війну, зверніться до найближчого відділку поліції Хорватії, за місцем проживання, для подання клопотання про отримання статусу тимчасового захисту Статус особи під тимчасовим захистом надасть вам право перебувати в Хорватії до 04.03.2023.

Продовження 90-денного періоду можливе за умови подання клопотання до МВС Хорватії про отримання статусу особи під тимчасовим захистом, отримання дозволу на роботу та працевлаштування, возз’єднання сім’ї, статусу цифрового кочівника (digital nomads) тощо. Єдиним органом, який вирішує статус іноземців в Хорватії є міграційна поліція Хорватії.

Чи існують Covid-19 обмежання для українців?

Хорватія скасувала всі обмеження на перетин кордону, зокрема вимогу до громадян, які не є членами ЄС, надати сертифікат про COVID-19 або підтвердження вакцинації для в’їзду до Хорватії.

Носіння захисних масок є обов’язковим у всіх закладах охорони здоров’я, включаючи клініки, лікарні та центри соціальних служб. Рекомендується, але не обов’язково, носити захисну маску в приміщенні, де очікується скупчення людей.

Чи можливий перетин кордону без біометричного паспорту для біженців з України?

Для в’їзду в Хорватію з метою туризму, приватною метою (відвідання родичів), на лікування,  участь у спортивних змаганнях, навчання, чи з метою  відрядження, необхідна наявність дійсного закордонного біометричного паспорта. Це дає право на перебування в Хорватії 90 днів протягом 180 денного періоду.

З метою отримання громадянами України тимчасового захисту, прикордонна служба Хорватії дозволяє в’їзд в країну особам, які не мають дійсних біометричних закордонних паспортів, за внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження дітей.

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

У разі закінчення строку дії біометричного паспорта особа може звернутися до Посольства України в Республіці Хорватія для продовження його дії.

Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

На території Хорватії один з батьків може звернутися до Посольства України з метою внесення даних про дитину (вклеєння фотокартки) до свого біометричного закордонного паспорта.

Які правила перетину кордону із домашніми тваринами для українців?

Дозволено некомерційне переміщення домашніх тварин у супроводі їх власників на територію Республіки Хорватія.
Відповідне рішення Міністерства сільського господарства Хорватії доступне за посиланням https://cutt.ly/USaYKff
Якщо власник привіз собаку з України, то необхідно заповнити відповідну форму та надіслати її за адресою veterinarstvo@mps.hr.

Після отримання запиту та інформації на адресу реєстрації власника приїде ветеринарний інспектор, який визначить заходи, які необхідно вжити щодо ідентифікації собаки шляхом чіпування та вакцинації проти сказу і обов’язкової реєстрації. Ветінспектор надасть усю необхідну інформацію щодо проведення цієї процедури. Ці заходи є безкоштовними для власників, які переселяються разом зі своїми домашніми тваринами з України. До приїзду ветеринарного інспектора необхідно обмежити контакти улюбленця з іншими тваринами та сторонніми особами.

Які діють правила в’їзду для українців із туристичною метою?

Режим в’їзду: Безвізовий (для пред’явників дипломатичного паспорта, біометричних службового або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу цивільного екіпажу літака).

Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів протягом 180 днів (за дипломатичним паспортом, біометричним службовим паспортом, біометричним паспортом громадянина для виїзду за кордон); до 30 днів (за посвідченням особи моряка); 15 днів (за посвідченням члена екіпажу цивільного екіпажу літака).

Угода між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 18.06.2007р.

Угода між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 23.07.2012 р.

Regulation (EU) 2017/850 of the European Parliament and of the Council of 17 May amending Regulation (EC) No 539/2001 listing the third countries whose nationals must be in possession of visas when crossing the external borders and those whose nationals are exempt from that requirement

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Хорватія про умови взаємних поїздок громадян від 16.12.2005 р.

Чи потрібна страховка для в’їзду в Хорватію?

Так, для в’їзду в Хорватію із туристичною метою вам потрібна страховка, незалежно від того, їдете ви з України, чи інших країн.

Ось порівняння страхових на основі мого досвіду, обирайте для себе.

СтраховаМій досвід
VusoЛегко і швидко, адекватні ціни і умови, для оформлення не обов’язково знаходитись в Україні
ARXНайкращі умови, але оформляти замучаєшься, я брав собі на рік – звичайну, весь світ крім США та Канади
EKTAДуже легко і швидко, дешево, але умови страхування підкачали
PZUНадійна польська страхова, найкращі ціни – на Hotline finance
Hotline financeЦе пошуковик страховок,  збирає акції та знижки страхових, тож за найкращими цінами – сюди, легко і швидко, можна почитати відгуки

А чи варто взагалі робити страховку? Ось спеціально для вас зібрав кілька історій.

Додам тільки, що в країни Шенген вас просто не впустять без страховки, одного разу я виявився серед тих трьох пасажирів, яких чекав весь автобус і ми дуже швидко😂 робили страховку прямо на кордоні.

Чи варто робити страховку біженцям?

Так, на перші 90 днів – медицина в Європі зовсім не така, до якої ми звикли і набагато вигідніше заплатити 500 гривень і бути впевненим, що отримаєте кваліфіковану допомогу зрозумілою мовою у перші три місяці.

Чи обов’язкова “Зелена карта” для виїзду на авто зараз?

Так, з 1 червня 2022 року страховка “Зелена карта” обов’язкова для всіх, хто виїжджає за кордон на авто, для біженців та туристів.

Ті, хто виїхав з України до цієї дати можуть купити її, перебуваючи за кордоном. Такі послуги пропонує ось ця страхова.

Для виїзду зараз, в Україні діє єдина ціна на” Зелену карту” у всіх страхових, за номером вашого авто дуже просто страховку отримати тут.

Де знайти житло для в’їзду в Хорватію?

На кордоні у вас можуть запитати про житло в Хорватії, ось тиждень на двох в Спліті.

Где найти жильё для въезда в Хорватию в 2021Щоб побачити такі ціни, вибирайте місто і дати тут, сортуйте результати пошуку за ціною і відгуками гостей.

Я встановив їх мобільний додаток, він збирає знижки на житло, підтягує реальні відгуки і фото з різних сайтів.

Мені сподобалося, спробуйте.

 

Скільки коштують квитки в Хорватію в 2022?

Найдешевше зараз летіти до Хорватії з Польщі, Угорщини, Словаччини та Румунії – ціни від 12 євро.

Вибирайте дати і країну вильоту тут.

А це мій улюблений мобільний додаток, він показує карту лоукостерів з вашого міста, вибирає найдешевші дати в місяці, якщо квиток став дешевше, він надішле повідомлення…

Спробуйте самі:

  

Які правила транзитного в’їзду для українців?

Дозволено транзитний проїзд територією Хорватії за наявності біометричного паспорта.

За відсутності біометричного паспорта, тобто в’їзд в Хорватію за внутрішнім паспортом/свідоцтвом про народження дитини, або небіометричним закордонним паспортом вам може бути відмовлено надалі у в’їзді з Хорватії у країни шенгенської зони.

Як спілкуватися з представниками авіакомпанії при посадці на рейс?

Часто саме представник авіакомпанії приймає рішення будете ви летіти чи ні, ось мій досвід.

Ми з другом летіли в Еквадор з Іспанії в січні 2022. Всі документи для в’їзду я зібрав, перевірив і перевірив ще раз, приїжджаємо в аеропорт і на реєстрації моєму другові кажуть, вибачте, у вас повинен бути зворотний квиток з Еквадору. Іду розбиратися і пропоную дівчині заглянути в Timatic – керівництво для авіакомпаній за правилами в’їзду. Вона відправляє мене до представника авіакомпанії в аеропорту, йду, пояснюю питання. Дівчина дивиться в Timatic і… не знаходить чіткої вимоги зворотного квитка, є тільки вимога перебувати в Еквадорі не більше 90 днів. Вона кличе начальство і ми разом читаємо текст, там є тільки вимога 90 днів і вказано, що ми маємо право продовжити перебування на місці.

Результат – нам без черги видають посадкові, навіть не глянувши у наші тести і сертифікати про вакцинацію.

Висновок, спілкуйтеся з представниками авіакомпанії їхньою мовою, мовою Timatic, перед подорожжю ви спокійно можете все вивчити і відчувати себе дуже впевнено.

Лайфхаки:

 • перед поїздкою встановіть мобільний додаток для покупки квитків:
    
  і завжди зможете купити зворотний квиток прямо в аеропорту, якщо авіакомпанія буде наполягати на своїх вимогах;
 • вибирайте в якості безкоштовної ручної поклажі м’який рюкзак, я купив 30-ти літровий і його жодного разу не перевіряли за розмірами.

Як поводитися на кордоні та відповідати на запитання прикордонників?

Ввічливість – звичайне шанобливе і уважне ставлення без підлещування. Бажання зрозуміти, що хоче прикордонник і допомогти йому = самому собі.

Впевненість – прийде з досвідом. У перших поїздках важливо знати куди і навіщо ви їдете і говорити правду про все. Не бійтеся зробити помилку або щось забути, якщо ви говорите правду, то побоюватися нічого.

Зовнішній вигляд – одягайтеся як хочете, головне – бути чистим і тверезим.

Куди/навіщо ви їдете? Будьте готові впевнено пояснити причину в’їзду в країну, якщо це туризм, то продумайте маршрут, візит до знайомих – підготуйте контакти тих до кого їдете…

Де ви будете жити? Завжди майте житло на перші кілька днів, це зручно і знімає питання на кордоні.

Скільки у вас грошей з собою? Ідеально показати багато готівки, але необов’язково, гроші можуть бути на карті, в біткоінах… я показую ноутбук, пояснюю, що заробляю віддалено, розповідаю, що роблю.

Підготуйте контакти знайомих в країні, в яку в’їжджаєте. Якщо прикордоннику розкажуть про вас на його рідній мові, це часто знімає всі питання.

Які існують корисні контакти для українців?

Посольство України в Хорватії

Українські групи Facebook:

 1. 1. Українці в Хорватії
  https://www.facebook.com/groups/1486890921623896/
 2. SOS UA Ukrajina
  https://www.facebook.com/groups/sosukrajina/
 3. Udruga za ukrajinsku kulturu u Dalmaciji CVIT / Товариство української культури в Далмації «ЦВІТ»
  https://www.facebook.com/UUKDCvit

Джерела та важливі посилання

Джерела

tripadvisor.mfa.gov.ua – сайт-карта від українського МЗС збирає правила в’їзду для українців у всі країни світу. Зазвичай, тут актуальна інформація, все структуровано і є джерела.

iatatravelcentre.com/world.php та iatatravelcentre.com – це сайт-карта Міжнародної асоціації повітряного транспорту і Тіматік – звід правил для авіакомпаній. Тут все англійською, сухо і чітко, це саме ті правила, якими керуються авіакомпанії при посадці на рейс.

Ще я користуюся допомогою українців, які живуть в інших країнах, вони краще за всіх знають про можливості в’їзду та особливості перебування в країні. Знаходьте у Facebook тематичну групу “Українці у…” назва міста чи країни, або “Ukrainians in…”, додавайтеся туди і сміливо ставте питання.

Як знайти лоукост квитки?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте так шукати самі на Скайсканер.

Як знайти комфортне житло із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти якісний отель за 7 євро ось тут.

Як знайти якісну страховку із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти страховку за 105 гривень на Хотлайн Фінанс.

 

Якщо у вас залишились запитання – ставте їх у коментарях.

 

Наскільки публікація корисна для вас?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 4.8 / 5. Кількість оцінок: 9

Оцінок ще немає. Поставте оцінку першим.

Спасибо, что поставили низкую оценку!

Пожалуйста, расскажите, что я могу улучшить, достаточно нескольких слов

59 коментарів


Ось правила коментування на how2go.info:

Якщо коментарів ще немає – не соромтеся запитати першим.

Якщо коментарів багато – спілкуйтесь один із одним, нижче є форма пошуку, знаходьте питання, схожі на ваше і жміть “Відповісти”.

  1. Ганно, добрий день, це залежить від умов статусу вашого тимчасового захисту в Хорватії. Зважайте на те, що без біометрії можуть виникнути питання при поверненні (кордон Румунії).

   Гарно розібратися,

   Олексій

 1. Добрий день! Поділюся досвідом поїздки на автомобілі у вересні з Польщі до Хорватії через Чехію, Австрію, Словенію (і назад). Батьки і 2-є дітей (14 і 5), у всіх є біометр.паспорти (але прострочений безвіз), пессель укр, Діа.пл (крім молодшої дитини). Як при виїзді зі Словенії (із зони Шенгену), так і в’їзді до Хорватії ніяких відміток в паспортах не ставили. Паспорти навіть не відкривали, перевірили (порахували) відповідність числа паспортів кількості людей в машині. При виїзді з Хорватії поліція перевірила тільки кількість паспортів, не відкриваючи їх. При в’їзді до Словенії (зону Шенгену) пред’явили тільки паспорти. Ніяких інших документів взагалі не вимагали. Паспорти відсканували і поставили штампи про в’їзд із зазначенням дати. Процедура зайняла 2 хвилини.

  1. Дмитро, дуже дякую за ваш відгук, але він визиває в мене сумніви. Справа в тому, що на кордонах Шенген – не Шенген завжди перевіряли паспорти і ставили відмітку, інакше неможливо зрозуміти як порахувати ваші дні в Шенген. Чи могли б ви прояснити це питання ще раз і пояснити, чим на вашу думку відсутність відміток на кордоні могла бути пов’язана?

   Дуже дякую,

   Олексій

   1. Можливо так сталось через завантаження пункту перепустки. На в’їзд до зони шенгену (тобто із Хорватії до Словенії) була черга із авто в десять рядів, в тому числі, задіяні рядки з протилежного напрямку (тобто реверс). На виїзд із зони шенгену було тільки 2 рядка. При виїзді із Словенії я не бачив, щоб у жодного водія прикордонники відкривали паспорти, водії в руках показували лише їх наявність.

  2. В нас так само) але штампи ставили при виїзді з шенгену і при в’їзді до шенгену. При виїзді дуже довго прикордонники між собою розмовляли, наче вагалися ставити штампи чи ні, але потім спитали мету поїздки і врешті штампи поставили і відпустили.

 2. Доброго ранку! Таке питання! Я працюю в Польщі в мене закінчилась віза та без віз. Але я знайшов роботу в Хорватії. Можу я проїхати транзитом до Хорватії через Австрією, Словенію з просроченим безвізом?

  1. Добрий день, Хрестино, дякую за питання, із того що я знаю, чеська карта побуту не є основою для подорожей, це дозвіл на проживання і роботу в Чехії, тож, ні, без біометрії я не раджу їхати в Хорватію.

   Гарного рішення,

   Олексій

 3. Доброго дня! Ми заїхали до Польщі 12.03.22 року і маємо песелі УКР, плануємо родиною поїхзати на відпочинок до Ховатії 10 вересня на авто на польських номерах через Чехію, Австрію, Словенію. У мене, чоловіка і сина 15 років є ДІЯ.ПЛ, у дочки 7 років і сина 10 років її немає. Які можуть виникнути проблеми під час подорожі, лише при поверненні до Польщі, чи при в’їзді до Хорватії та інших країн? Дякую за відповідь.

     1. Доброго дня, хочу поділитися своїми враженнями від поїздки. Від Польщі до самої Хорватії жодного пункту пропуску і перевірки доків, на кордоні Словенії і Хорватії довго щось дивилися, але поставили печатки і пропустили, спитавши, куди ми їдемо і з якою метою. На зворотньому шляху до дому дуже хвилювалася, взяла із собою багато документів, але ніщо не знадобилося. Навіть дію.пл не спитали. Тож, все добре і дякую, що допомагаєте.

 4. Добрий день! Планується туристична поїздка автомобілем із Польщі до Хорватії (через Чехію, Австрію, Словенію) матері з дітьми 5-ти та 14 років. У всіх є біометричні закордонні паспорти, песелі укр, але вийшов строк перебування в Польщі 90 днів. У матері та старшої дитини є довірений профіль у додатку мобиватель (дія.пл), але відсутній у молодшої дитини, оскільки профіль роблять тільки з 13 років. Чи будуть проблеми із поверненням до Польщі, зокрема, із в’їздом до шенгенської зони (із Хорватії до Словенії)? Як молодшій дитині підтвердити статус польського тимчасового захисту? Чи потрібно буде молодшій дитині оформлювати візу для перетину шенгенської зони? Дякую за відповідь!
  Будь ласка підскажіть чи зможе наша сім’я заїхати в Хорватію на відпочинок і без проблем повернутися до Польші.

 5. Доброго дня чи можу я виїхати на відпочинок до Хорватії з Польщі, біометрія закінчилася але чекаю на карту побиту є дицизія підписана позитивна але ще не маю карти на руках, дуже буду вдячна за відповідь.

 6. Доброго дня. Планується туристична поїздка у Хорватію на 10 діб. У дітей 12 та 14 років біометричні закордонні паспорта із продовженням дії (дійсні до 16.08.22).
  Підкажіть, будь-ласка, чи існують обмеження в даній ситуації.

 7. Доброго дня. Чи можна поїхати на відпочинок в Хорватію якщо зараз перебуваю в Польщі? В Польщу заїхав по робочій візі перед 24 лютим, відповідно віза уже закінчилась.
  Чи є варіант якись?

 8. Доброго дня, підскажіть, будь ласка, з тимчасовим захистом у Данії (ВНЖ на два роки, віза типу С (SL1) ) та небіометричним паспортом старого зразка я зможу заїхати до Хорватії як туристка?

 9. Добрий день. Скажіть будь ласка чи зможу я заїхати до Хорватії з туристичною метою. У мене ID карта українська та карта резидента Бельгії. В чоловіка закордонний паспорт не біометричний та карта резидента Бельгії.

 10. Добрий день! Будь ласка підскажіть чи зможе наша сім’я заїхати в Хорватію на відпочинок і без проблем повернутися до Польші. Будемо їхати автомобілем з Польщі. Нас троє дорослих і одна дитина (1,5 року). Документи: у мене і у дитини карта часового побиту, у чоловіка карта резидента, у моєї мами біометричний паспорт (в Польщі вже більше ніж 90 днів). Буду дуже вдячна за відповідь!

    1. Добрий день, так, якщо у дитини немає свого паспорту – впишіть її до вашого і їдьте. Єдине питання із поверненням, будь ласка, зараєструйте маму у Дія.пл, подробиці тут.

     Гарної подорожі,

     Олексій

 11. Добрий день, підкажіть, чи зможу поїхати до Хорватії на 7 днів в туристичних цілях, з ід картою (біометричного паспорта немає) мультивізою виданою в Чехії? В дитини свідоцтво і також мультивіза, дякую.

 12. Скажіть будь ласка, чи можу їхати як турист в Хорватію, знаходжуся в Польщі, час біометрії вийшов, і чи потрібно якийсь документ дитині оскільки паспорт в дитини теж є, але я одинока мама, тобто щось додаткове.

  1. Добрий день, Олена, так, ви можете додати дитину до вашого паспорту в українському Консульстві і їхати, але при поверненні можуть виникнути питання на кордоні, бо строк перебування в Шенген перевищив 90 днів, тож вам краще залишатися в Шенген, а Хорватія до нього не входить.

   Гарного рішення,

   Олексій

   1. Добрий вечір! Напишіть, будь ласка, чи зможу я заїхати на територію Хорватії з туристичною метою, а пізніше виїхати на територію Італії? Дні безвізу у мене закінчилися, паспорт біометричний. Зараз знаходжусь в Італії.

 13. Добрый день. Подскажите, пожалуйста, мы хотим семьёй ехать отдыхать в Хорватию. У мужа карта побыта польская у сына биометрический паспорт и остаётся один день визы, а у меня загранпаспорт не биометрия и просроченная карта побыта. Можно ли пересечь границу Хорватии и назад?

 14. Добрый день!
  Подскажите пожалуйста, если ехать транзитом из Сербии в Словению, то нужны ли какие либо документы, кроме загран паспортов?
  Паспорта без биометрии…
  Заранее спасибо за ответ!

 15. Добрый день. Большое спасибо за информацию, так как планирую поездку в Хорватию. Большинство вопросов после вашей статьи снялись, но пару вопросов есть. Я и сын – граждане Украины, вьехали на шенген 25 апреля, с 8 июля оформили временную защиту в Словакии. Планируем посетить Хорватию – билеты на поезд взяли. Поезд после Братиславы останавливается уже в Загребе, Венгрию следует без остановок. Мы можем свободно им ехать? Или нужна какая то виза для Венгрии (90 дней шенгена мы исчерпали). В принципе же поезд идет транзитом, без остановок через Венгрию, и также обратно. Но я решила все таки уточнить этот вопрос, что б не было недоразумений. А также вопрос по страховке – она обязательна или нет, и какая именно нужна – туристическая или от Ковида?

  1. Татьяна, вероятнее всего на пути в сторону Хорватии проблем не возникнет, вопрос – с возвращением, ваш статус в Словакии разрешает выезд из Шенген, вы уверены? Пожалуйста, проверьте это.

   Хорошего путешествия,

   Алексей

   1. А как это проверить? Я общалась здесь с местными юристами – они все в один голос сказали мне, что в Словакию словаки пускают, нет проблем. А вот другие страны, а именно, Венгрия и Польша – тут могут быть проблемы. Но опять таки – если я сажусь в Хорватии на поезд, следующая остановка которого уже в Братиславе – почему меня должны венгры трогать? Я же проезжаю Венгрию транзитом. А словаки по словам юристов к себе обратно пускают – хоть с Украины, хоть с других стран. В крайнем случае можно лететь самолетом и заручиться ответом юристов – но как его получить официально? Писать письмо куда, что б получить официальный ответ. Но куда? В Посольство Украины в Словакии? Или куда?

    1. Татьяна, добрый день, вы задаёте вопрос на который у меня нет однозначного ответа, я, например, не встречался со случаями, когда на границу государства Шенген приходит поезд, но не останавливается для пограничного контроля. Кроме того, вы уверены, что ваш статус в Словакии позволяет выезд за пределы Шенген и возвращение без последствий?

     Я бы поступил так, если статус позволяет выезжать из Шенген, и есть биометрии, попробуйте ехать, вероятность вернуться, на мой взгляд очень высока.

     Хорошего путешествия,

     Алексей

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.