Чи потрібна віза в Чилі для українців, всі новини про в’їзд в Чилі в 2023 (постійно оновлюється)

Chi-potribna-visa-v-Chili

Чи потрібна віза в Чилі для українців у 2023?

Ні, для в’їзду в Чилі українцям віза не потрібна, із звичайним чи біометричним закордонним паспортом України ви можете перебувати в Чилі 90 днів у період 180 днів — Угода між Урядом України та Урядом Республіки Чилі про умови взаємних поїздок громадян.

За бажанням ви можете подовжити перебування в Чилі ще на 90 днів, не виїжджаючи з країни.

Що потрібно українцям для в’їзду в Чилі у березні 2023?

Для в’їзду в Чилі вам потрібні закордонний паспорт України біометричний чи звичайний, дійсний більше 6 місяців на дату в’їзду та медична страховка.

При в’їзді в Чилі у вас можуть вимагати зворотній квиток та бронювання житла, Covid-19 вимоги докладно описані далі.

Відвідувачам острова Пасхи дозволено залишатися максимум на 30 днів, вони мусять:
— мати зворотний квиток;
— подати заявку на https://ingresorapanui.interior.gob.cl;
— мати бронювання житла в готелі, затвердженому Sernatur (http://serviciosturisticos.sernatur.cl/alojamientos/rapanui), або мати лист-запрошення від жителя острова Пасхи.

Ось так виглядає відповідь Timatic (звід правил, яким користуються авіакомпанії) щодо в’їзду українців в Чилі.

Yak-ukrayinciam-vyihati-v-Chili

Далі я наведу кілька цитат-відповідей з сайту МЗС України, якщо у вас виникнуть питання, будь ласка, пишіть в коментарях.

Чи отримають українці допомогу, якщо в’їжджають, як біженці?

Наразі в Республіці Чилі відсутня будь-яка спеціальна програма щодо прийняття біженців з України у зв’язку повномасштабним російським військовим вторгненням в Україну.

Подати окрему заяву щодо оформлення статусу біженця можна в самому Чилі (Servicio Nacional de Migraciones за адресою Santiago, San Antonio 580, 3 поверх) або через Посольство Республіці Чилі в Республіці Польща (за сумісництвом України): https://chile.gob.cl/varsovia/

Окрім того, в індивідуальному порядку можна звернутися до зазначеної державної установи з проханням надати додаткову допомогу.

Де українці можуть отримати допомогу?

Наразі в Республіці Чилі відсутні спеціальні центри допомоги біженцям.

Детально про програму “Прихисток”:

https://prykhystok.in.ua/

Які умови соціального забезпечення існують для українців?

Для отримання соціального забезпечення необхідно звернутися до Servicio Nacional de Migraciones за адресою Santiago, San Antonio 580, 3 поверх.

Скільки часу українці можуть перебувати в країні? Чи можливо подовжити перебування?

Можливе. Необхідно звернутися до Servicio Nacional de Migraciones за адресою Santiago, San Antonio 580, 3 поверх.

Чи існують Covid-19 обмежання для українців?

 Обов’язкова наявність сертифікату про вакцинацію. Виключення становлять діти віком до 6 років. Республікою Чилі визнані такі вакцини: Pfizer-BioNTech, CoronaVac, AZD1222 (AstraZeneca), CanSino, Janssen (Johnson&Johnson), SPUTNIK V, Moderna та Sinopharm.

Також необхідно заповнити медичну декларацію (https://c19.cl) не більше ніж за 48 годин до в’їзду в країну.

Іноземці, які прибувать до Республіки Чилі, мають надати страховий поліс, що покриває випадки COVID-19 на сумму 30 000 дол. США

Рекмомендовано мати негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус, зроблений не більше ніж за 72 години до посадки на останній рейс (!), що прямує до Республіки Чилі. Повністю звільнено від подання результатів ПЛР-тесту дітей до 2 років.

Чи можливий перетин кордону без біометричного паспорту для біженців з України?

В’їзд громадян України на територію Чилі здійснюється на підставі закордонного паспорта (як біометричного так і такого, що не містить біометричних даних).

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

Громадяни України, які постійно або тимчасово перебувають на території Чилі та строк дії паспорта яких закінчився, мають можливість продовжити строк його дії в Посольстві України в Республіці Чилі (м.Сантьяго).

Паспорт продовжується шляхом проставлення на 2-5 сторінці закордонного паспорта запису “Строк дії паспорта продовжено до __.__.202_”, який скріплюється гербовою печаткою Консульського підрозділу. Максимальний строк продовження дії паспорта – 5 років, а для дітей до 12 років – не більше строку дії паспорта.

Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

У разі, якщо в дитини, що не досягла 16 років, відсутній паспортний документ, інформація про дитину (а саме, фотографія, ім’я та прізвище, дата народження та унікальний номер (за наявності) може бути внесена до закордонного паспорта батька/матері або законного представника.

Які правила перетину кордону із домашніми тваринами для українців?

Інформація щодо в’їзду до Республіки Чилі з тваринами:

https://www.sag.gob.cl/ambitos-de-accion/ingreso-de-perros-y-gatos-mascotas-animales-de-compania

Інформація щодо виїзду з Республіки Чилі з тваринами:

https://www.sag.gob.cl/ambitos-de-accion/salida-de-mascotas-de-chile-perros-gatos-y-hurones

Які діють правила в’їзду для українців із туристичною метою?

З 01.12.2021 року заборонено в’їзд в державу іноземців без дозволу на проживання в Чилі, які протягом останніх 14 днів перебували в наступних державах: ПАР, Зімбабве, Намібія, Ботсвана, Лесото, Есватіні та/або Мозамбік. Заборона не діє на громадян Чилі та іноземців з дозволом на проживання в країні, які мають пройти обов’язковий карантин, як мінімум, протягом 7 днів, незалежно від вакцинації та результату тесту PCR, зробленого при в’їзді до Чилі. 

Крім того, до 31.03.2022 р. (з можливим продовженням)  діють обмеження щодо заборони в’їзду в державу іноземців, які не мають дозволу на проживання в країні, крім дітей віком до 6 років у супроводі та у разі виключних обставин, передбачених Постановою МВС Чилі № 295 (замінив Постанову МВС Чилі № 102). В такому випадку в’їзд до країни дозволено за умови проходження курсу вакцинації та її онлайн сертифікації чилійськими органами (https://mevacuno.gob.cl), який може тривати у термін до 30 днів. Для осіб віком до 6 років проходження курсу вакцинації не є обов’язковим. Республікою Чилі визнані наступні вакцини: Pfizer-BioNTech, CoronaVac, AZD1222 (AstraZeneca), CanSino, Janssen (Johnson&Johnson), SPUTNIK V, Moderna та Sinopharm.

З 01.12.2021 року скасована вимога заборони виїзду з держави громадян Чилі та іноземців, які мають дозвіл на проживання в країні. В такому випадку можливо було вилетіти з Республіки Чилі, маючи Pase de Movilidad  (не є обов’язковим для дітей віком до 6 років у супроводі) або отримавши спеціальний дозвіл від Comisaria Virtual (https://comisariavirtual.cl).

Іноземці, які прибувать до Республіки Чилі, мають надати страховий поліс, що покриває випадки COVID-19 на сумму 30 000 дол. США, мати негативний результат тесту PCR на коронавірус, зроблений не більше ніж за 72 години до посадки на останній рейс, що прямує до Республіки Чилі, а також заповнити медичну декларацію (https://c19.cl) не більше ніж за 48 годин до в’їзду в країну.

Обов’язковим (крім дітей віком до 2 років у супроводі) є здача тесту PCR на SARS-CoV-2 в аеропорту та проходження карантину (наразі його здають вибірково). У випадку негативного результату, особи з Pase de Movilidad мають право достроково припинити проходження 5-денного карантину,  без Pase de Movilidad – пройти 7-денний карантин  за зазначеним в документах місцем під час проходження санітарного контролю при в’їзді до країни. Якщо тест є позитивним, особа має бути переведена до спеціальних медичних установ та знаходитися під наглядом лікарів. Окрім того, протягом 10 днів з моменту в’їзду на територію Чилі, мають надаватися відповіді на запити в електронній формі щодо власного самопочуття.  Можлива також виїздна перевірка медичними службами щодо знаходження особи за місцем проходження карантину.

В’їзд в Республіку Чилі для громадяни Чилі, іноземців з дозволом/без дозволу на проживання в країні  дозволений через аеропорти у містах Сантьяго (Артуро Меріно Бенітес), Ікіке, Антофагаста та Пунта-Аренас , а також дозволені пункти пограничного контролю. Виїзд для іноземців без дозволу на проживання в Чилі дозволений через будь-які пункти пограничного контролю, для громадян Чилі та іноземців з дозволом на проживання в країні – через аеропорти у містах Сантьяго (Артуро Меріно Бенітес), Ікіке, Антофагаста та Пунта-Аренас та дозволені пункти пограничного контролю.

Більш детальна інформація щодо дозволених пунтків пропуску:
https://www.chileatiende.gob.cl/coronavirus/viajes-y-estado-de-frontera

Які правила транзитного в’їзду для українців?

З 29.11.2021 р. заборонено транзит для іноземців, які не мають дозволу на проживання в Чилі.

Раніше він був можливий за певних умов (у тому числі при підтвердженні подальшого перельоту) та у разі перебування виключно в зоні транзиту аеропорту (у випадках потреби в отриманні багажу, необхідним був вихід за межі транзитної зони).

Які існують корисні контакти для українців?

Посольство України в Республіці Чилі

Адреса: Chile, Santiago, Las Condes, Camino El Alba, 9500, of.B312-313

Телефон: +56226051618

Гаряча лінія (виключно у разі загрози життю чи загибелі громадян України): +56936602357

Email: emb_cl@mfa.gov.ua

Сайт: https://chile.mfa.gov.ua/

Як спілкуватися з представниками авіакомпанії при посадці на рейс?

Часто саме представник авіакомпанії приймає рішення будете ви летіти чи ні, ось мій досвід.

Ми з другом летіли в Еквадор з Іспанії в січні 2022. Всі документи для в’їзду я зібрав, перевірив і перевірив ще раз, приїжджаємо в аеропорт і на реєстрації моєму другові кажуть, вибачте, у вас повинен бути зворотний квиток з Еквадору. Іду розбиратися і пропоную дівчині заглянути в Timatic – керівництво для авіакомпаній за правилами в’їзду. Вона відправляє мене до представника авіакомпанії в аеропорту, йду, пояснюю питання. Дівчина дивиться в Timatic і… не знаходить чіткої вимоги зворотного квитка, є тільки вимога перебувати в Еквадорі не більше 90 днів. Вона кличе начальство і ми разом читаємо текст, там є тільки вимога 90 днів і вказано, що ми маємо право продовжити перебування на місці.

Результат – нам без черги видають посадкові, навіть не глянувши у наші тести і сертифікати про вакцинацію.

Висновок, спілкуйтеся з представниками авіакомпанії їхньою мовою, мовою Timatic, перед подорожжю ви спокійно можете все вивчити і відчувати себе дуже впевнено.

Лайфхаки:

  • перед поїздкою встановіть мобільний додаток для покупки квитків:
      
    і завжди зможете купити зворотний квиток прямо в аеропорту, якщо авіакомпанія буде наполягати на своїх вимогах;
  • вибирайте в якості безкоштовної ручної поклажі м’який рюкзак, я купив 30-ти літровий і його жодного разу не перевіряли за розмірами.

Як поводитися на кордоні та відповідати на запитання прикордонників?

Ввічливість – звичайне шанобливе і уважне ставлення без підлещування. Бажання зрозуміти, що хоче прикордонник і допомогти йому = самому собі.

Впевненість – прийде з досвідом. У перших поїздках важливо знати куди і навіщо ви їдете і говорити правду про все. Не бійтеся зробити помилку або щось забути, якщо ви говорите правду, то побоюватися нічого.

Зовнішній вигляд – одягайтеся як хочете, головне – бути чистим і тверезим.

Куди/навіщо ви їдете? Будьте готові впевнено пояснити причину в’їзду в країну, якщо це туризм, то продумайте маршрут, візит до знайомих – підготуйте контакти тих до кого їдете…

Де ви будете жити? Завжди майте житло на перші кілька днів, це зручно і знімає питання на кордоні.

Скільки у вас грошей з собою? Ідеально показати багато готівки, але необов’язково, гроші можуть бути на карті, в біткоінах… я показую ноутбук, пояснюю, що заробляю віддалено, розповідаю, що роблю.

Підготуйте контакти знайомих в країні, в яку в’їжджаєте. Якщо прикордоннику розкажуть про вас на його рідній мові, це часто знімає всі питання.

Джерела та важливі посилання

Джерела

tripadvisor.mfa.gov.ua – сайт-карта від українського МЗС збирає правила в’їзду для українців у всі країни світу. Зазвичай, тут актуальна інформація, все структуровано і є джерела.

iatatravelcentre.com/world.php та iatatravelcentre.com – це сайт-карта Міжнародної асоціації повітряного транспорту і Тіматік – звід правил для авіакомпаній. Тут все англійською, сухо і чітко, це саме ті правила, якими керуються авіакомпанії при посадці на рейс.

Ще я користуюся допомогою українців, які живуть в інших країнах, вони краще за всіх знають про можливості в’їзду та особливості перебування в країні. Знаходьте у Facebook тематичну групу “Українці у…” назва міста чи країни, або “Ukrainians in…”, додавайтеся туди і сміливо ставте питання.

Як знайти лоукост квитки?

У вікні “Звідки” можна обрати країну замість міста і побачити найвигідніші пропозиції неподалік, у вікні дат – подивитись календар цін.

Знайдіть свій лоукост квиток на Скайсканер, ось тут покрокове відео із подробицями.

Як знайти комфортне житло із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти отель із відгуками 8+ за 7 євро.

Як знайти якісну страховку із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти страховку без франшизи за 105 гривень.

 

Якщо у вас залишились запитання – ставте їх у коментарях.

 

Наскільки публікація корисна для вас?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 1

Оцінок ще немає. Поставте оцінку першим.

Дякую, що оцінили мою статтю

БУДЬ ЛАСКА, напишіть кілька слів, що саме не сподобалось, це дійсно для мне важливо

0 Коментарів


Ось правила коментування на how2go.info:

Якщо коментарів ще немає – не соромтеся запитати першим.

Якщо коментарів багато – спілкуйтесь один із одним, нижче є форма пошуку та пошук по #хештегах, знаходьте питання, схожі на ваше і жміть “Відповісти”.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви отримаєте сповіщення про нові відповіді на EMAIL.

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.