Як українцям в’їхати до Словенії – правила і приклади у 2023 (постійно оновлюється)

Pravila vyizda do Sloveniyu dlia ukrayinciv

Чи можна українцям в’їхати до Словенії без віз у 2023?

Українці можуть в’їхати до Словенії без візи із біометричним закордонним паспортом як туристи, чи із будь-яким українським документом, посвідчуючим особу, як біженці.

При цьому словенські прикордонники можуть вимагати біометричний закордонний паспорт, якщо українці в’їжджають до Словенії не з боку України (наприклад, прямий рейс із Туреччини, Ізраїлю, США…).

Що потрібно українцям для в’їзду в Словенію у січні 2023?

Біометричний закордонний паспорт дійсний більше 180 днів із дати в’їзду та страховка — обов’язкові для туристів і всіх українців, в’їжджаючих не з боку України.

Як туристи, українці можуть перебувати в Словенії 90 днів у півріччі, порахувати дні за безвізом можна на спеціальному калькуляторі на сайті Євросоюзу.

Для в’їзду з метою отримати захист від війни достатньо будь-якого внутрішнього документу, але практика показує, що багато українців повертаються додому, щоб отримати біометричний паспорт (у Посольствах і Консульствах величезні черги на отриманння документів). Тож, якщо у вас є така можливість, отримайте в Україні біометричний закордонний паспорт і подорожуйте із ним.

Страховку не вимагають на кордоні у біженців, але я раджу її зробити на перші 90 днів.

Чи можуть українці подорожувати по ЄС і до України після оформлення статусу тимчасової допомоги?

Ось дуже корисне відео «Європейської правди» про можливості подорожей для українців всередині ЄС та в Україну із детальними поясненнями та прикладами.

Якщо у вас виникли питання про статус тимчасового захисту в одній з країн ЄС, будь ласка, зателефонуйте за спеціальними номерами на сайті Євросоюзу, можна спілкуватися українською.

Далі я наведу кілька цитат-відповідей з сайту МЗС України, якщо у вас виникнуть питання, будь ласка, пишіть в коментарях.

Чи отримають українці допомогу, якщо в’їжджають, як біженці?

Уряд Республіки Словенія 09.03.2022 р. прийняв рішення про введення тимчасового захисту для переміщених осіб з України (https://www.uradni-list.si/_pdf/2022/Ur/u2022032.pdf)
Тимчасовий захист можуть отримати:
– громадяни України;
– громадяни третіх країн або особи без громадянства, документовані посвідкою на постійне проживання в Україні;
– родичі таких осіб.
Тимчасовий захист діятиме протягом 1 року. Цей термін може бути продовжено двічі кожних шість місяців.

Де українці можуть отримати допомогу?

Громадяни України, які шукають місце проживання, можуть звернутися до Притулку для біженців Служби з питань забезпечення та інтеграції мігрантів Уряду Словенії, який знаходиться за адресою: Logatec, Blekova vas 60, телефон +386 (1) 759 06 26.

Інформацію про допомогу громадянам України щодо проживання в Словенії, процедуру оформлення тимчасового чи міжнародного захисту та інше можна дізнатися у Кол-центрі, який працює щодня, з понеділка до п’ятниці, з 8:00 до 18:00 години:
Телефон: +386 1478 7530 (з-за кордону).
Телефон: 080 41 42 (безкоштовно зі Словенії).
електронна пошта: info.ukrajina@gov.si.

Які умови соціального забезпечення існують для українців?

Після отримання статусу тимчасового захисту, громадяни України матимуть право на роботу, медичну допомогу, шкільну освіту, фінансову допомогу.

Скільки часу українці можуть перебувати в країні? Чи можливо подовжити перебування?

Громадяни України, які прибули у Словенію мають зареєструвати своє місце проживання в найближчому місцевому відділенні поліції протягом 3 днів після в’їзду. Якщо Ваш дозволений термін перебування у Словенії скоро закінчиться, але Ви не можете повернутися в Україну через війну, зверніться до встановленого терміну до відділку поліції за місцем проживання з клопотання про отримання статусу тимчасового чи міжнародного захисту для подальшого легального перебування у країні

Чи існують Covid-19 обмежання для українців?

Обмеження на в’їзд у Словенію у зв’язку з коронавірусом COVID-19 відсутні

Чи можливий перетин кордону без біометричного паспорту для біженців з України?

Громадяни України, які переїжджають у Словенію через воєнні дії, можуть в’їхати в країну без біометричного паспорта, а також з іншими документами, що засвідчують їх особу або навіть без документів.

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

Якщо Ви в’їхали до Словенії по закордонному паспорту, термін якого вже закінчився або закінчується протягом наступних трьох місяців, Ви можете звернутися до Посольства України в Словенії для продовження терміну дії паспорта. Для цього потрібно мати із собою оригінал закордонного паспорта і копію його першої сторінки.

Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

Якщо Ваша дитина перетнула кордон із свідоцтвом про народження, а Ви (мати або батько) маєте закордонний паспорт, Посольство може внести відомості про дитину у Ваш паспорт. Для цього потрібно звернутися до Посольства України в Словенії. Із собою потрібно мати оригінал закордонного паспорта, та копію його першої сторінки, оригінал та копію свідоцтва про народження, дві фотокартки розміром 3.5×4.5. До паспортів батьків вносять інформацію про дітей віком до 18 років.

Які правила перетину кордону із домашніми тваринами для українців?

У зв’язку із ситуацією в Україні в’їзд у країну дозволений. Для цього рекомендується заповнити спеціальну форму (Application_Non-commercial-movements-of-pets-Exceptional-situation-in-Ukraine.pdf) та надіслати на електронну адресу Управління безпеки харчових продуктів, ветеринарії та захисту рослин Міністерства сільського господарства pets-crisisUA.uvhvvr@gov.si

Що варто взяти з собою, якщо ви виїжджаєте, як біженець?

Цей список складено на основі досвіду моїх друзів, українців, які виїхали і отримали прихисток у різних країнах Європи по важливості від більшого до меншого:
 1. документи: брати всі, що є, в тому числі трудову, медичні документи, дипломи, свідотства, які ви навіть уявити не можете, що стануть у нагоді, просто всі (відсканувати та взяти оригінали);
 2. якщо біометричного закордонного паспорту немає – зробити його в Україні;
 3. перевірити зуби в Україні, пройти медичні обстеження, які ви хотіли пройти;
 4. медикаменти: ті, що ви часто використовували раніше із запасом на півроку, плюс звичайна аптечка;
 5. дорогі улюблені якісні речі: те, що підніме настрій та додасть впевненності і те до чого ви звикли, наприклад, перевірене якісне взуття…
 6. гаджети, павербанки та по кілька зарядок, якщо це можливо;
 7. улюблені теплі речі, термо ковдра із фольги, все, що надасть максимальне тепло при мінімальній вазі, в ідеалі – пухові речі;
 8. страховка на перші 90 днів, медицина в Європі не тільки дорога, вона дуже відрізняється від нашої, мати зрозумілий захист на перші три місяці дуже підтримує психологічно.

А оці два списки я викладаю скріншотами, бо тут щось змінити – тільки зашкодити.

Список того, що стане у нагоді біженцям
Список того, що стане у нагоді біженцям

Які діють правила в’їзду для українців із туристичною метою?

Режим в’їзду: Безвізовий (для пред’явників дипломатичного паспорта, біометричних службового або паспорта громадянина України для виїзду за кордон).

Дозволений строк безвізового перебування: до 90 днів протягом 180 днів.

Угода між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 18.06.2007р.

Угода між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз від 23.07.2012 р.

Regulation (EU) 2017/850 of the European Parliament and of the Council of 17 May amending Regulation (EC) No 539/2001 listing the third countries whose nationals must be in possession of visas when crossing the external borders and those whose nationals are exempt from that requirement.

Які правила транзитного в’їзду для українців?

Проїзд територією Словенії дозволено без обмежень

Як спілкуватися з представниками авіакомпанії при посадці на рейс?

Часто саме представник авіакомпанії приймає рішення будете ви летіти чи ні, ось мій досвід.

Ми з другом летіли в Еквадор з Іспанії в січні 2022. Всі документи для в’їзду я зібрав, перевірив і перевірив ще раз, приїжджаємо в аеропорт і на реєстрації моєму другові кажуть, вибачте, у вас повинен бути зворотний квиток з Еквадору. Іду розбиратися і пропоную дівчині заглянути в Timatic – керівництво для авіакомпаній за правилами в’їзду. Вона відправляє мене до представника авіакомпанії в аеропорту, йду, пояснюю питання. Дівчина дивиться в Timatic і… не знаходить чіткої вимоги зворотного квитка, є тільки вимога перебувати в Еквадорі не більше 90 днів. Вона кличе начальство і ми разом читаємо текст, там є тільки вимога 90 днів і вказано, що ми маємо право продовжити перебування на місці.

Результат – нам без черги видають посадкові, навіть не глянувши у наші тести і сертифікати про вакцинацію.

Висновок, спілкуйтеся з представниками авіакомпанії їхньою мовою, мовою Timatic, перед подорожжю ви спокійно можете все вивчити і відчувати себе дуже впевнено.

Лайфхаки:

 • перед поїздкою встановіть мобільний додаток для покупки квитків:
    
  і завжди зможете купити зворотний квиток прямо в аеропорту, якщо авіакомпанія буде наполягати на своїх вимогах;
 • вибирайте в якості безкоштовної ручної поклажі м’який рюкзак, я купив 30-ти літровий і його жодного разу не перевіряли за розмірами.

Як поводитися на кордоні та відповідати на запитання прикордонників?

Ввічливість – звичайне шанобливе і уважне ставлення без підлещування. Бажання зрозуміти, що хоче прикордонник і допомогти йому = самому собі.

Впевненість – прийде з досвідом. У перших поїздках важливо знати куди і навіщо ви їдете і говорити правду про все. Не бійтеся зробити помилку або щось забути, якщо ви говорите правду, то побоюватися нічого.

Зовнішній вигляд – одягайтеся як хочете, головне – бути чистим і тверезим.

Куди/навіщо ви їдете? Будьте готові впевнено пояснити причину в’їзду в країну, якщо це туризм, то продумайте маршрут, візит до знайомих – підготуйте контакти тих до кого їдете…

Де ви будете жити? Завжди майте житло на перші кілька днів, це зручно і знімає питання на кордоні.

Скільки у вас грошей з собою? Ідеально показати багато готівки, але необов’язково, гроші можуть бути на карті, в біткоінах… я показую ноутбук, пояснюю, що заробляю віддалено, розповідаю, що роблю.

Підготуйте контакти знайомих в країні, в яку в’їжджаєте. Якщо прикордоннику розкажуть про вас на його рідній мові, це часто знімає всі питання.

Які існують корисні контакти для українців?

Посольство України в Словенії

На даний час прийом відвідувачів здійснюється кожен день (понеділок – неділя) з 09.00 год. до 21.00 год.

Джерела та важливі посилання

Джерела

tripadvisor.mfa.gov.ua – сайт-карта від українського МЗС збирає правила в’їзду для українців у всі країни світу. Зазвичай, тут актуальна інформація, все структуровано і є джерела.

iatatravelcentre.com/world.php та iatatravelcentre.com – це сайт-карта Міжнародної асоціації повітряного транспорту і Тіматік – звід правил для авіакомпаній. Тут все англійською, сухо і чітко, це саме ті правила, якими керуються авіакомпанії при посадці на рейс.

Ще я користуюся допомогою українців, які живуть в інших країнах, вони краще за всіх знають про можливості в’їзду та особливості перебування в країні. Знаходьте у Facebook тематичну групу “Українці у…” назва міста чи країни, або “Ukrainians in…”, додавайтеся туди і сміливо ставте питання.

Як знайти лоукост квитки?

У вікні “Звідки” можна обрати країну замість міста і побачити найвигідніші пропозиції неподалік, у вікні дат – подивитись календар цін.

Знайдіть свій лоукост квиток на Скайсканер, ось тут покрокове відео із подробицями.

Як знайти комфортне житло із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти отель із відгуками 8+ за 7 євро.

Як знайти якісну страховку із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти страховку без франшизи за 105 гривень.

 

Якщо у вас залишились запитання – ставте їх у коментарях.

 

Наскільки публікація корисна для вас?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 1

Оцінок ще немає. Поставте оцінку першим.

Дякую, що оцінили мою статтю

БУДЬ ЛАСКА, напишіть кілька слів, що саме не сподобалось, це дійсно для мне важливо

0 Коментарів


Ось правила коментування на how2go.info:

Якщо коментарів ще немає – не соромтеся запитати першим.

Якщо коментарів багато – спілкуйтесь один із одним, нижче є форма пошуку та пошук по #хештегах, знаходьте питання, схожі на ваше і жміть “Відповісти”.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви отримаєте сповіщення про нові відповіді на EMAIL.

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.