Каучсерфінг і 5 його аналогів, законні способи “відняти” будинок на час і житло за роботу, яку ти обираєш сам…
- 1 Повністю безкоштовне житло: каучсерфінг…
- 2 … і аналоги каучсерфінгу
- 3 Безкоштовний хостел
- 4 Доглянь за будинком і живи в ньому
- 5 Безкоштовне житло за “просто поговорити”
- 6 Чернець на тиждень))
- 7 Безкоштовне житло за ваші вміння
- 8 Обмін житлом – це безкоштовно
- 9 Хочете пожити в аеропорту?
- 10 Житло за яке вам ще й заплатять
- 11 Безкоштовна їжа
Повністю безкоштовне житло: каучсерфінг…
У поїзді Делі-Гая я зустрів чеха, який без перельотів перетнув весь Близький Схід (в тому числі такі непрості країни, як Іран і Пакистан) за допомогою каучсерфінгу. Залишаючи трохи грошей або подарунки, він жив по кілька тижнів в одному місці, вивчаючи культуру і сучасне суспільство Близького Сходу. Це була тема його наукової роботи і він вирішив зібрати матеріал не в бібліотеці))
Каучсерфінг заслужено популярний і заснований на довірі і щедрості. Ви безкоштовно приймаєте у себе нових друзів і їздите по всьому світу, користуючись гостинністю інших. Деякі тільки подорожують, а інші настільки щедрі і гостинні, що тільки приймають.
Можна зареєструватися на сайті, знайти гостинного господаря, прочитати про нього відгуки і написати йому.
… і аналоги каучсерфінгу
trustroots.org – я відразу створив тут аккаунт, можливо, це кращий варіант безкоштовного житла в 2023. Сайт створила група програмістів з UK, а волонтери переводять його на всі мови світу, ви теж можете приєднатися до цієї роботи, пишіть, я розповім як. Засновники обіцяють ніколи не перетворюватися на корпорацію. На сайті зараз 70 000 користувачів, є спільноти хічхайкерів, бекпекерів, тих, хто бажає поділитися їжею… все, що потрібно для подорожей і все це безкоштовно.
servas.org – спільнота допомоги один одному в подорожах, заснована в 50-х студентами. Вони хотіли подорожувати і зупинятися в гостях один у одного. Тут абсолютно безкоштовно можна знайти житло на 1-2 дні. Є членські внески, для вступу потрібна співбесіда;
warmshowers.org – сайт для велосипедистів-мандрівників. Близько 100000 хостів в 161 країні – відмінні результати для спеціалізованого проекту. Є величезна ймовірність, що велосипедистів приймають такі ж любителі жати на педалі, так що їм завжди буде про що поспілкуватися;
bewelcome.org – це співтовариство безкоштовного житла створили фани каучсерфінгу, яким він був на початку 2000-х і Хоспіталіті клабу. Функції мандрівника і хостера розділені, ви можете тільки подорожувати. Сайт повністю безкоштовний, є версія російською, близько 130 000 користувачів в 217 країнах світу.
Безкоштовний хостел
Заходьте в хостел і прямо, не соромлячись, кажіть, що хочете пожити – за роботу. Дізнайтеся, що потрібно робити, скільки годин на день займатиме робота, де будете жити… зазвичай, ви отримаєте сніданок безкоштовно і зможете готувати обід і вечерю із власних продуктів на кухні хостелу.
Майже завжди в хостелі є можливість харчуватися безкоштовно. Виїжджаючі залишають продукти, персонал викладає їх в “кошик безкоштовної їжі”. Часто це відмінні продукти з зазначеним на упаковці терміном придатності, користуйтеся.
Безкоштовне житло в хостелах краще шукати на місці, якщо вас не знають особисто, по телефону або в листуванні швидше за все відмовлять, бо така робота – нелегальна. Приходьте, знайомтеся, розповідайте, що вмієте робити і, можливо, почнете подорожувати з хостелу в хостел безкоштовно.
Доглянь за будинком і живи в ньому
Цей стиль поїздок, підходить для тих, хто хоче жити довше на одному місці. Ваші обов’язки зазвичай: підтримувати будинок в чистоті, поливати рослини і гуляти з тваринами. Ось сайти, де можна знайти собі будинок:
mindmyhouse – 11 044 зареєстрованих домовласників і 5746 доглядачів. Вартість реєстрації-20$;
housecarers – дуже простий і зручний сайт, вартість річної реєстрації-50$;
luxuryhousesitting – пропозицій в США, але є і Європа в основному Англія, Італія… Вартість річної реєстрації-10$.
Добре, якщо ви можете показати власнику будинку свою фінансову стабільність, вказати професію, дохід, у вас в профілі будуть фотографії “у мене вдома”, де чисто і затишно.
Безкоштовне житло за “просто поговорити”
Ваша рідна мова – достатній привід для того, щоб пожити безкоштовно. Ось сайти, де готові прихистити носіїв мови і не обов’язково англійської:
talktalkbnb.com – найбільший сайт із безліччю країн і мов;
lingoo.com – схожий сайт для викладання рідної мови за кордоном.
Знання англійської не обов’язково, але це гарне доповнення.
Чернець на тиждень))
Якщо ви любите тишу і простоту у всьому, спробуйте зупинитися в монастирі. Я ніколи не шукав монастирі заздалегідь, просто заходив на місці і прямо запитував про умови. Часто проживання в монастирі коштує грошей і вам скажуть про це, але сума, зазвичай, невелика. При бажанні ви зможете харчуватися з ченцями і допомагати їм в роботі, обговоріть все прямо і відкрито заздалегідь, не соромтеся.
Зазвичай, від вас будуть вимагати носити закритий одяг з довгими рукавами і дотримуватися тиші, приймати релігію і давати якісь обітниці зовсім необов’язково.
Безкоштовне житло за ваші вміння
Якщо збираєтеся в якомусь місці осісти на пару тижнів, знайдіть в Фейсбуці групи “Українці в (країна або велике місто), додавайтесь туди і напишіть оголошення: “звуть так-то, сам звідти-то, подорожую, хочу пожити в вашому місті і шукаю житло на два тижні, вмію робити це і це професійно, хочу приділяти роботі стільки-то годин в день” і фото. Мені в таких спільнотах дуже допомагали.
Обмін житлом – це безкоштовно
У вас є будинок або квартира і ви хочете подорожувати? Обміняйтеся житлом. Такий спосіб підійде для тих, хто хоче пожити спокійно і комфортно на одному місці.
homeexchange.com – найпопулярніший. Платна реєстрація з можливістю безкоштовно користуватися перші два тижні, тобто перший обмін будинками може бути безкоштовним. На сайті – 400 000 будинків у 187 країнах – це вражає;
lovehomeswap.com – схожий на перший, тут теж перші два тижні живете безкоштовно;
ihen.com – пропозицій набагато менше, сайт старенький, але реєстрація найдешевша.
Хочете пожити в аеропорту?
Ні, ні, я не пропоную вам оселитися в аеропоту як Том Хенкс в “Терміналі”, але перевірити наскільки комфортно переночувати в аеропорту куди ви прилітаєте пізно вночі – особисто мені дуже корисно.
Тепер це можна зробити на спеціальному сайті sleepinginairports.net.
Житло за яке вам ще й заплатять
З тих пір як я дізнався про ці сайти, будь яке ниття типу “хочу подивитися світ, але немає грошей”, “ненавиджу свою роботу” відсікаю, миттєво, відправляючи ці посилання. Якщо людина дійсно мріяла подорожувати, то обов’язково знайде щось для себе, а якщо ні – перестане нити, як мінімум, мені))
workaway.info – тут можна знайти роботу за житло і їжу по всьому світу. Проекти від інтелектуальних до сільськогосподарських. Правда, щоб отримати контакти роботодавців потрібно оформити платну підписку за 20 доларів на рік, але це точно того варто. На сайті з’явилася можливість знайти попутників;
worldpackers.com – сайт-спільнота, тут можна знайти волонтерські проекти, можливості роботи за житло і їжу по світу, сайт англійською, доступ на рік коштує 49$;
helpx.net – схожий сайт, але безкоштовний;
anyworkanywhere – сайт заточений під мандрівників. Багато можливостей тимчасової роботи. Є інформація про посольства, хостели, вакансії для волонтерів;
hippohelp.com – повністю безкоштовний сайт, багато пропозицій в Європі.
А це справжні сайти пошуку роботи. Тут можна перевірити, наскільки цікаві ваші вміння і знайти роботу за фахом. Для цього зайдіть на сайт, введіть населений пункт з вашої подорожі, спеціальність за якою шукаєте роботу, і ви отримаєте список діючих вакансій, умови оплати та контакти роботодавців:
indeed сайт надає дуже широкі і точні можливості пошуку роботи по всьому світу. Є версія російською мовою;
jobs.theguardian більш бізнесовий сайт, в основному пропозиції постійної роботи, але можна шукати і тимчасову, є функція робота “на такій-то відстані від вас”.
Безкоштовна їжа
Близько 1/3 готової їжі на планеті викидається!
Фудшеринг не має нічого спільного з нічліжками і харчуванням для бездомних – це бажання звичайних людей поділитися і проявити щедрість.
Почну тих же з trustroots.org, тут є розділ foodsharing, обираєте його дивитесь, хто навкруги хоче поділитися з вами їжею, ось так виглядає Європа.
Німці створили спеціальний сайт для жителів Австрії, Німеччини та Швейцарії – foodsharing.de. тут може зареєструватися кожен і отримати доступ до бази безкоштовної їжі.
У Британії створили спеціальний мобільний додаток Olio, тут можна запропонувати і отримати безкоштовну їжу.
А що ще можна зробити? Вбивайте в пошук Гугл і Фейсбук “фудшерінг/foodsharing” і місто, де ви шукаєте безкоштовну їжу. У результатах пошуку будуть місця, люди та спільноти, які бажають поділитися з вами їжею.
Виникли питання – пишіть в коментарях.
0 Коментарів
Ось правила коментування на how2go.info:
Якщо коментарів ще немає – не соромтеся запитати першим.
Якщо коментарів багато – спілкуйтесь один із одним, нижче є форма пошуку та пошук по #хештегах, знаходьте питання, схожі на ваше і жміть “Відповісти”.