Як я не помер в Грузії і чому тепер купую страховку для кожної подорожі

Як я обираю страхову для туристичної подорожі

Я був точно таким же як ви, навіщо платити зайве, навіть, якщо це 10 євро, страховка – це ж не квиток, не житло, не їжа, не мобільний зв’язок та інтернет.

Страховка – це для слабаків.

І ось, я виявився слабаком, моє тіло стало настільки слабким, що я не міг довго йти без допомоги, присідав відпочивати або йшов за допомогою друзів…

Як все сталося?

Ми їхали на маршрутці з Батумі в Тбілісі, водій-грузинський лихач, відмінні дороги, приємні попутники… правда, повітря в автобусі мені відразу здалося трохи загазованим, пахло чи то газом, чи то бензином, але інші не звертали увагу і я не скаржився.

Їли ми всухом’ятку, то, що було з собою, а на перевалі купили грузинські солодощі, ними я наївся досхочу. Через півгодини-годину мені стало погано, я стримував нудоту скільки міг, фокусуючись на дорозі попереду. Десь уже в місті я попросив зупинитися…

Далі я опущу технічні подробиці, скажу тільки, що після звільнення від зайвого краще мені не стало. Маршрутка поїхала, друзі залишилися зі мною.

Завіса опускається, пауза.

Далі все було добре: господар житла приїхав і забрав нас – мене поклали в ліжко, серед моїх друзів був лікар і знайшлися ліки. Тієї ж ночі я відчув себе краще, а через день зміг функціонувати сам.

Про що ця історія?

Про те, що тіло може відмовити в будь-який момент, вдома ви знаєте, що робити, в подорожі – ні.

Тільки тут я усвідомив як я ХОЧУ страховку.

Як вибрати страхову, яка допомагає?

Я вибираю страхову за:

  • статистикою її виплат;
  • винятками в договорах;
  • умовами страхування;
  • ціною.

Статистика виплат

Щоквартально страхові публікують інформацію про те, скільки вони залучили грошей і скільки виплатили по кожному виду страхування. У 2020-2021 найкраще співвідношення премій і виплат у сфері туризму у ARX, ВУСО і Уніки.

Рейтинг страховых компаний в 2021

Всі три компанії – сервісні страхові, організовують допомогу і транспорт на місці, у Вусо і ARX один і той же асістанс (компанія, яка здійснює допомогу на місці) з досвідом роботи 21 рік, у Уніки – інший, досвід роботи 9 років.

Винятки в страховому договорі

Винятки в страховому договорі зазвичай займають кілька сторінок дрібним шрифтом, все це причини відмовити в допомозі і виплаті по страховці. Я вивчив кожен договір, ось висновки.

У ARX присутні тільки основні винятки: загострення хронічних захворювань, операції на серці, психічні розлади, травми в стані алкогольного сп’яніння…

У Вусо винятків більше всіх, хоча в більшості прописано, що вони не стосуються ситуацій із загрозою життю або гострим болем.

У договорі Уніки винятків менше всіх, але чітко прописано, що лікування буде здійснюватися не до одужання пацієнта, а до зняття гострого болю або усунення загрози життю (пункт 3.2.16 договору).

Висновок: всі три компанії будуть допомагати по швидкій допомозі, але шанси отримати більш повну допомогу – у ARX та VUSO.

Умови страхування

У ARX дуже хороші умови для активного відпочинку. Квадроцикли, гірські лижі та сноуборд, дайвінг до 18 метрів, поїздки на слонах, конях і верблюдах, рафтинг… не винесені в виключення, а знаходяться в базовому пакеті без доплат.

У ARX і ВУСО чесний розподіл витрат за видами допомоги – в межах страхової суми – 30 000 євро.

Условия страхования ARX

Це означає, що якщо у людини виникла одна або дві проблеми, то весь ліміт, зазвичай, 30 000 євро, може бути використаний для їх вирішення. Часто страхові встановлюють ліміт на кожен вид допомоги і тоді сума покриття виходить набагато менше.

У базовому пакеті ARX на стоматологію закладено 200 євро, у Вусо і Уніки ця сума – в преміум пакетах.

Ціна

Я порівнював стандартні пакети без франшизи на 10 днів, для чистоти експерименту (у всіх єдині умови) використовував пошуковик страховок Hotline finance.

Ось результати:

Вусо, без активностей – весь світ крім США і Канади – 944 гривні, тільки Європа – 377 гривень;

Сравнение цен страховых - Вусо

Вибирайте дати тут.

УНІКА, без активностей – весь світ крім США і Канади – 1158 гривень, тільки Європа – 463 гривні.

Сравнение цен страховых - Уника

Вибирайте дати тут.

ARX, активне проведення часу – весь світ крім США і Канади – 476 гривень;

Цена страховой ARXВибирайте на ваші дати тут.

 

Міцного здоров’я та впевненості на кордоні!

Як спілкуватися з представниками авіакомпанії при посадці на рейс?

Часто саме представник авіакомпанії приймає рішення будете ви летіти чи ні, ось мій досвід.

Ми з другом летіли в Еквадор з Іспанії в січні 2022. Всі документи для в’їзду я зібрав, перевірив і перевірив ще раз, приїжджаємо в аеропорт і на реєстрації моєму другові кажуть, вибачте, у вас повинен бути зворотний квиток з Еквадору. Іду розбиратися і пропоную дівчині заглянути в Timatic – керівництво для авіакомпаній за правилами в’їзду. Вона відправляє мене до представника авіакомпанії в аеропорту, йду, пояснюю питання. Дівчина дивиться в Timatic і… не знаходить чіткої вимоги зворотного квитка, є тільки вимога перебувати в Еквадорі не більше 90 днів. Вона кличе начальство і ми разом читаємо текст, там є тільки вимога 90 днів і вказано, що ми маємо право продовжити перебування на місці.

Результат – нам без черги видають посадкові, навіть не глянувши у наші тести і сертифікати про вакцинацію.

Висновок, спілкуйтеся з представниками авіакомпанії їхньою мовою, мовою Timatic, перед подорожжю ви спокійно можете все вивчити і відчувати себе дуже впевнено.

Лайфхаки:

  • перед поїздкою встановіть мобільний додаток для покупки квитків:
      
    і завжди зможете купити зворотний квиток прямо в аеропорту, якщо авіакомпанія буде наполягати на своїх вимогах;
  • вибирайте в якості безкоштовної ручної поклажі м’який рюкзак, я купив 30-ти літровий і його жодного разу не перевіряли за розмірами.

Як поводитися на кордоні та відповідати на запитання прикордонників?

Ввічливість – звичайне шанобливе і уважне ставлення без підлещування. Бажання зрозуміти, що хоче прикордонник і допомогти йому = самому собі.

Впевненість – прийде з досвідом. У перших поїздках важливо знати куди і навіщо ви їдете і говорити правду про все. Не бійтеся зробити помилку або щось забути, якщо ви говорите правду, то побоюватися нічого.

Зовнішній вигляд – одягайтеся як хочете, головне – бути чистим і тверезим.

Куди/навіщо ви їдете? Будьте готові впевнено пояснити причину в’їзду в країну, якщо це туризм, то продумайте маршрут, візит до знайомих – підготуйте контакти тих до кого їдете…

Де ви будете жити? Завжди майте житло на перші кілька днів, це зручно і знімає питання на кордоні.

Скільки у вас грошей з собою? Ідеально показати багато готівки, але необов’язково, гроші можуть бути на карті, в біткоінах… я показую ноутбук, пояснюю, що заробляю віддалено, розповідаю, що роблю.

Підготуйте контакти знайомих в країні, в яку в’їжджаєте. Якщо прикордоннику розкажуть про вас на його рідній мові, це часто знімає всі питання.

Джерела та важливі посилання

Джерела

tripadvisor.mfa.gov.ua – сайт-карта від українського МЗС збирає правила в’їзду для українців у всі країни світу. Зазвичай, тут актуальна інформація, все структуровано і є джерела.

iatatravelcentre.com/world.php та iatatravelcentre.com – це сайт-карта Міжнародної асоціації повітряного транспорту і Тіматік – звід правил для авіакомпаній. Тут все англійською, сухо і чітко, це саме ті правила, якими керуються авіакомпанії при посадці на рейс.

Ще я користуюся допомогою українців, які живуть в інших країнах, вони краще за всіх знають про можливості в’їзду та особливості перебування в країні. Знаходьте у Facebook тематичну групу “Українці у…” назва міста чи країни, або “Ukrainians in…”, додавайтеся туди і сміливо ставте питання.

Як знайти лоукост квитки?

У вікні “Звідки” можна обрати країну замість міста і побачити найвигідніші пропозиції неподалік, у вікні дат – подивитись календар цін.

Знайдіть свій лоукост квиток на Скайсканер, ось тут покрокове відео із подробицями.

Як знайти комфортне житло із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти отель із відгуками 8+ за 7 євро.

Як знайти якісну страховку із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти страховку без франшизи за 105 гривень.

 

Якщо у вас залишились запитання – ставте їх у коментарях.

 

Наскільки публікація корисна для вас?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 4

Оцінок ще немає. Поставте оцінку першим.

Дякую, що оцінили мою статтю

БУДЬ ЛАСКА, напишіть кілька слів, що саме не сподобалось, це дійсно для мне важливо

0 Коментарів


Ось правила коментування на how2go.info:

Якщо коментарів ще немає – не соромтеся запитати першим.

Якщо коментарів багато – спілкуйтесь один із одним, нижче є форма пошуку та пошук по #хештегах, знаходьте питання, схожі на ваше і жміть “Відповісти”.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви отримаєте сповіщення про нові відповіді на EMAIL.

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.