Все про український паспорт вакцинації або як отримати документ для подорожей до Європи в 2022

Паспорт вакцінації для подорожей

Що таке паспорт вакцинації від Covid-19?

Свідоцтво про вакцинацію (або паспорт вакцинації) – це документ для міжнародних подорожей, який містить інформацію про щеплення, в тому числі і від Covid-19.

Як українцям отримати такий документ про вакцинацію?

З 18-го серпня 2021 року паспорти вакцинації для українців автоматично формуються у вигляді опису та QR-коду в мобільному додатку “Дія” після отримання другої дози щеплення від Covid-19.

З 20 серпня 2021 року український електронний документ про вакцинацію в “Діє” був прирівняний до цифрового сертифікату ЄС – джерело англійською.

Крім того, громадяни України, які завершили вакцинацію, можуть отримати паперовий міжнародний сертифікат для подорожей у свого сімейного лікаря.

Як я вакцинувався і отримав паспорт вакцинації

Я був одним з перших українців, які вакцинувалися в центрах масової вакцинації, для мене це був Виставковий центр на Лівобережній у Києві.

Сервіс – відмінний, все чітко і дуже швидко, через 40 хвилин я вже отримав отримав першу дозу вакцини.

Вимагали тільки паспорт і запис на вакцинацію в мобільному додатку “Дія”, завантажуйте тут, в розділі “Послуги” є “запис на вакцинацію від Covid-19”. Ідеально, якщо візьмете з собою медичну карту, але можна і без неї.

Вакцина – CoronaVac, 1 червня 2021 її затвердила ВООЗ, C цією вакциною українцям можна вільно в’їхати в Туреччину, Грузію, Хорватію, Грецію, Угорщину, Молдову, Іспанію, на Кіпр (список розширюється).

На другий укол видають запрошення з датою приблизно через місяць і за конкретною адресою, я поїхав і отримав другу дозу вакцини без черг і пригод. Мій друг вчинив ще простіше, він прийшов в нашу місцеву поліклінніку навіть раніше терміну і отримав другий укол там.

Після завершення вакцинації сімейний лікар видала мені документ просто надрукований на білому аркуші А4, але з підписом і печатками, а в “Діє” з’явилася можливість сформувати електронний документ про вакцинацію, ось як це зробити:

  • оновлюємо додаток”Дія”;
  • йдемо в “послуги” і вибираємо розділ “covid-19 сертифікати”, відкриваємо;
    натискаємо сформувати;
  • підтверджуємо дію за допомогою “Дія.Підпис”, на практиці це означає показати обличчя, утримуючи телефон перед собою, повернути голову вліво, вправо… тут порада – не поспішайте, виконуйте рухи повільно і чітко, це може зайняти кілька хвилин;
  • отримуємо сформовані сертифікати (паспорти) вакцинації: внутрішній…

…і для поїздок за кордон.

Якщо натиснути на кнопку з трьома крапками в міжнародному паспорті, відкривається повна інформація про вакцину, терміни, кількість щеплень і країні вакцинації.

Тут же буде з’являтися інформація про проведені тести і одужання від Covid-19 з термінами, це може замінити вакцинацію при в’їзді в багато країн.

Випробував при в’їзді в Грузію і повернення в Україну без самоізоляції – працює відмінно.

 

Здоров’я і подорожей в 2022!

Наскільки публікація корисна для вас?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 2

Оцінок ще немає. Поставте оцінку першим.

Спасибо, что поставили низкую оценку!

Пожалуйста, расскажите, что я могу улучшить, достаточно нескольких слов

0 Коментарів


Ось правила коментування на how2go.info:

Якщо коментарів ще немає – не соромтеся запитати першим.

Якщо коментарів багато – спілкуйтесь один із одним, нижче є форма пошуку, знаходьте питання, схожі на ваше і жміть “Відповісти”.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.