Все про український паспорт вакцинації або як отримати документ для подорожей в Європу

Паспорт вакцінації для подорожей

Що таке паспорт вакцинації від Covid-19?

Свідоцтво про вакцинацію (або паспорт вакцинації) – це документ для міжнародних подорожей, який містить інформацію про щеплення, в тому числі і від Covid-19.

Як українцям отримати такий документ про вакцинацію?

З 18-го серпня 2021 року паспорти вакцинації для українців автоматично формуються у вигляді опису та QR-коду в мобільному додатку “Дія” після отримання другої дози щеплення від Covid-19.

З 20 серпня 2021 року український електронний документ про вакцинацію в “Діє” був прирівняний до цифрового сертифікату ЄС – джерело англійською.

Крім того, громадяни України, які завершили вакцинацію, можуть отримати паперовий міжнародний сертифікат для подорожей у свого сімейного лікаря.

Як я вакцинувався і отримав паспорт вакцинації

Я був одним з перших українців, які вакцинувалися в центрах масової вакцинації, для мене це був Виставковий центр на Лівобережній у Києві.

Сервіс – відмінний, все чітко і дуже швидко, через 40 хвилин я вже отримав отримав першу дозу вакцини.

Вимагали тільки паспорт і запис на вакцинацію в мобільному додатку “Дія”, завантажуйте тут, в розділі “Послуги” є “запис на вакцинацію від Covid-19”. Ідеально, якщо візьмете з собою медичну карту, але можна і без неї.

Вакцина – CoronaVac, 1 червня 2021 її затвердила ВООЗ, C цією вакциною українцям можна вільно в’їхати в Туреччину, Грузію, Хорватію, Грецію, Угорщину, Молдову, Іспанію, на Кіпр (список розширюється).

На другий укол видають запрошення з датою приблизно через місяць і за конкретною адресою, я поїхав і отримав другу дозу вакцини без черг і пригод. Мій друг вчинив ще простіше, він прийшов в нашу місцеву поліклінніку навіть раніше терміну і отримав другий укол там.

Після завершення вакцинації сімейний лікар видала мені документ просто надрукований на білому аркуші А4, але з підписом і печатками, а в “Діє” з’явилася можливість сформувати електронний документ про вакцинацію, ось як це зробити:

 • оновлюємо додаток”Дія”;
 • йдемо в “послуги” і вибираємо розділ “covid-19 сертифікати”, відкриваємо;
  натискаємо сформувати;
 • підтверджуємо дію за допомогою “Дія.Підпис”, на практиці це означає показати обличчя, утримуючи телефон перед собою, повернути голову вліво, вправо… тут порада – не поспішайте, виконуйте рухи повільно і чітко, це може зайняти кілька хвилин;
 • отримуємо сформовані сертифікати (паспорти) вакцинації: внутрішній…

…і для поїздок за кордон.

Якщо натиснути на кнопку з трьома крапками в міжнародному паспорті, відкривається повна інформація про вакцину, терміни, кількість щеплень і країні вакцинації.

Тут же буде з’являтися інформація про проведені тести і одужання від Covid-19 з термінами, це може замінити вакцинацію при в’їзді в багато країн.

Випробував при в’їзді в Грузію і повернення в Україну без самоізоляції – працює відмінно.

 

Здоров’я і подорожей коли захочешь!

Як спілкуватися з представниками авіакомпанії при посадці на рейс?

Часто саме представник авіакомпанії приймає рішення будете ви летіти чи ні, ось мій досвід.

Ми з другом летіли в Еквадор з Іспанії в січні 2022. Всі документи для в’їзду я зібрав, перевірив і перевірив ще раз, приїжджаємо в аеропорт і на реєстрації моєму другові кажуть, вибачте, у вас повинен бути зворотний квиток з Еквадору. Іду розбиратися і пропоную дівчині заглянути в Timatic – керівництво для авіакомпаній за правилами в’їзду. Вона відправляє мене до представника авіакомпанії в аеропорту, йду, пояснюю питання. Дівчина дивиться в Timatic і… не знаходить чіткої вимоги зворотного квитка, є тільки вимога перебувати в Еквадорі не більше 90 днів. Вона кличе начальство і ми разом читаємо текст, там є тільки вимога 90 днів і вказано, що ми маємо право продовжити перебування на місці.

Результат – нам без черги видають посадкові, навіть не глянувши у наші тести і сертифікати про вакцинацію.

Висновок, спілкуйтеся з представниками авіакомпанії їхньою мовою, мовою Timatic, перед подорожжю ви спокійно можете все вивчити і відчувати себе дуже впевнено.

Лайфхаки:

 • перед поїздкою встановіть мобільний додаток для покупки квитків:
    
  і завжди зможете купити зворотний квиток прямо в аеропорту, якщо авіакомпанія буде наполягати на своїх вимогах;
 • вибирайте в якості безкоштовної ручної поклажі м’який рюкзак, я купив 30-ти літровий і його жодного разу не перевіряли за розмірами.

Як поводитися на кордоні та відповідати на запитання прикордонників?

Ввічливість – звичайне шанобливе і уважне ставлення без підлещування. Бажання зрозуміти, що хоче прикордонник і допомогти йому = самому собі.

Впевненість – прийде з досвідом. У перших поїздках важливо знати куди і навіщо ви їдете і говорити правду про все. Не бійтеся зробити помилку або щось забути, якщо ви говорите правду, то побоюватися нічого.

Зовнішній вигляд – одягайтеся як хочете, головне – бути чистим і тверезим.

Куди/навіщо ви їдете? Будьте готові впевнено пояснити причину в’їзду в країну, якщо це туризм, то продумайте маршрут, візит до знайомих – підготуйте контакти тих до кого їдете…

Де ви будете жити? Завжди майте житло на перші кілька днів, це зручно і знімає питання на кордоні.

Скільки у вас грошей з собою? Ідеально показати багато готівки, але необов’язково, гроші можуть бути на карті, в біткоінах… я показую ноутбук, пояснюю, що заробляю віддалено, розповідаю, що роблю.

Підготуйте контакти знайомих в країні, в яку в’їжджаєте. Якщо прикордоннику розкажуть про вас на його рідній мові, це часто знімає всі питання.

Джерела та важливі посилання

Джерела

tripadvisor.mfa.gov.ua – сайт-карта від українського МЗС збирає правила в’їзду для українців у всі країни світу. Зазвичай, тут актуальна інформація, все структуровано і є джерела.

iatatravelcentre.com/world.php та iatatravelcentre.com – це сайт-карта Міжнародної асоціації повітряного транспорту і Тіматік – звід правил для авіакомпаній. Тут все англійською, сухо і чітко, це саме ті правила, якими керуються авіакомпанії при посадці на рейс.

Ще я користуюся допомогою українців, які живуть в інших країнах, вони краще за всіх знають про можливості в’їзду та особливості перебування в країні. Знаходьте у Facebook тематичну групу “Українці у…” назва міста чи країни, або “Ukrainians in…”, додавайтеся туди і сміливо ставте питання.

Як знайти лоукост квитки?

У вікні “Звідки” можна обрати країну замість міста і побачити найвигідніші пропозиції неподалік, у вікні дат – подивитись календар цін.

Знайдіть свій лоукост квиток на Скайсканер, ось тут покрокове відео із подробицями.

Як знайти комфортне житло із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти отель із відгуками 8+ за 7 євро.

Як знайти якісну страховку із максимальною знижкою?

Ось покрокове відео та посилання.

Спробуйте самі знайти страховку без франшизи за 105 гривень.

 

Якщо у вас залишились запитання – ставте їх у коментарях.

 

Наскільки публікація корисна для вас?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середня оцінка 5 / 5. Кількість оцінок: 3

Оцінок ще немає. Поставте оцінку першим.

Дякую, що оцінили мою статтю

БУДЬ ЛАСКА, напишіть кілька слів, що саме не сподобалось, це дійсно для мне важливо

0 Коментарів


Ось правила коментування на how2go.info:

Якщо коментарів ще немає – не соромтеся запитати першим.

Якщо коментарів багато – спілкуйтесь один із одним, нижче є форма пошуку та пошук по #хештегах, знаходьте питання, схожі на ваше і жміть “Відповісти”.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви отримаєте сповіщення про нові відповіді на EMAIL.

Ви можете отримувати сповіщення про нові відповіді у Телеграм, для цього вкажіть ваш нік у Телеграм.